Głowa do góry. Smartfon z Androidem 12 obsłużysz uśmiechem

Głowa do góry. Smartfon z Androidem 12 obsłużysz uśmiechem17.08.2021 14:05
Głowa do góry. Smartfon z Androidem 12 obsłużysz uśmiechem

Google szykuje kolejne udogodnienie dla niepełnosprawnych. Androida 12 (a potencjalnie także starsze wersje) będzie można obsługiwać bezdotykowo i bezgłosowo.

Od wielu lat w Androidzie dostępna jest opcja Ułatwienia dostępu. Pozwala ona na aktywację wielu funkcji ułatwiających korzystanie z telefonu osobom z obniżonymi możliwościami motorycznymi.

Serwis XDA Developer zauważył, że najnowsza wersja beta Androida 12 wnosi zaktualizowany pakiet Android Accessibility Suite z nowymi funkcjami.

Android 12 z obsługą za pomocą twarzy

Nowa funkcja wykrywa 6 wyrazów twarzy, a konkretnie:

  • otwarcie ust;
  • uśmiech;
  • podniesienie powiek;
  • spojrzenie w lewo;
  • spojrzenie w prawo;
  • spojrzenie w górę.

Pod mimikę można przypisać takie czynności jak wybierz, następny, poprzedni, dotknij i przytrzymaj, przewiń do przodu, przewiń do tyłu, wstecz, powrót do pulpitu głównego czy przejdź do powiadomień.

412224031342199340

Wiele podstawowych operacji będzie się zatem dało wykonać bez konieczności dotykania ekranu czy wypowiadania żadnych poleceń.

Jako że funkcja wymaga stale aktywnego aparatu do selfie, jej twórcy zalecają, by telefon był stale podpięty do źródła zasilania.

Choć nowa wersja programu Android Accessibility Suite pojawiła się w becie Androida 12, serwis XDA Developers zauważył, że działa ona także po przeniesieniu na starsze wydania systemu. Jest więc szansa na to, że aplikacja w ciągu kilku miesięcy zostanie zaktualizowana z poziomu Google Play, niezależnie od wersji oprogramowania.

Zobacz także:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)