Utrzymanie MTR w zamian za likwidację "białych plam"

operatorzy
operatorzy
Kira Czarczyńska

14.09.2010 12:00, aktual.: 14.09.2010 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wojna o stawki MTR trwa już od dawna i nadal ten temat wzbudza wiele kontrowersji. Tak wiele, że UKE zdecydowało zmienić nieco swoje podejście do tej sprawy. Planuje zawrzeć z sieciami GSM pewien ciekawy układ.

Urząd Komunikacji Elektronicznej od dawna już planuje drastyczne obniżki stawek MTR. Ich cięć dokonuje stopniowo, dając operatorom czas na przystosowanie się do zmieniających się warunków.

Niestety jednak - wbrew przyjętym założeniom - sieci GSM nie reagują praktycznie na spadające stawki MTR. Zgodnie z planami UKE wraz z obniżkami powinny też zmniejszyć się koszty usług dla klientów końcowych.

Tak się jednak - jak widać - nie dzieje.

Prezes Streżyńska na łamach "Dziennika Gazeta Prawna" powiedziała:

W 2012 roku moglibyśmy osiągnąć poziom nawet 3 polskich groszy. Jednak dalsze obniżanie stawek MTR na polskim rynku już nie przekłada się na spadek cen detalicznych.

Dlatego Urząd Komunikacji Elektronicznej jest gotów pójść na pewne ustępstwa.

Teraz operatorzy dostają propozycję podpisania porozumienia. W jego ramach UKE ma ustabilizować stawki MTR - operatorzy komórkowi zaś zobowiążą się do rozbudowy swoich sieci oraz likwidacji tzw. białych plam.

Wygląda na to, że operatorzy chętnie przystają na ten układ. Jak zdradza Prezes Streżyńska - rozmowy, jak na razie, idą dobrze.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)