Użytkownicy Androida boją się hakerów. Prawie połowa rozważa zakup iPhone’a

Użytkownicy Androida boją się hakerów. Prawie połowa rozważa zakup iPhone’a

Użytkownicy Androida obawiają się cyberprzestępców. Aż 49 proc. rozważa zakup iPhone'a.
Użytkownicy Androida obawiają się cyberprzestępców. Aż 49 proc. rozważa zakup iPhone'a.
Źródło zdjęć: © Getty Images | sestovic
17.08.2022 13:18, aktualizacja: 17.08.2022 14:06

Z badania przeprowadzonego przez amerykańską firmę Beyond Identity wynika, że prawie połowa użytkowników Androida zastanawia się nad zakupem iPhone'a. Głównym powodem jest strach przez cyberprzestępcami.

Produkty firmy Apple słyną z bezpieczeństwa. Dotyczy to szczególnie iPhone’ów, które działają na systemie iOS. Zdaniem ekspertów jest on dużo bezpieczniejszy od Androida. Oczywiście użytkownicy telefonów Apple też padają ofiarami cyberprzestępstw, ale dzieje się to rzadziej. Okazuje się, że statystyki mają to przełożenie na samopoczucie samych użytkowników.

Użytkownicy iPhone’ów czują się bezpiecznie

Beyond Identity to amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem. Specjalizuje się w rozwiązaniach z zakresu uwierzytelniania dwuskładnikowego, ale regularnie bada też kwestie związane z bezpieczeństwem urządzeń mobilnych. Z najnowszego raportu firmy wynika, że 49 proc. użytkowników telefonów z Androidem rozważa zakup iPhone’a ze względu na znacznie wyższy poziom bezpieczeństwa.

Dotyczy to szczególnie użytkowników w wieku 50+, dla których temat cyberbezpieczeństwa odgrywa kluczową rolę podczas wyboru telefonu. Z badań wynika też, że zdaniem użytkowników najbezpieczniejszym modelem smartfona jest iPhone 13 Pro Max. Drugie miejsce w zestawieniu zajął Samsung Galaxy S22 Ultra.

Badacze sprawdzili też, co użytkownicy sądzą o bezpieczeństwie usług Apple oraz Google. Okazuje się, że Apple iCloud Keychain budzi dużo większe zaufanie niż Google Password Manager, natomiast Apple iCloud oraz Google Drive są uważane za niemal równie bezpieczne (różnica wynosi pięć punktów procentowych na korzyść Apple).

Beyond Identity sprawdziło też, ile osób padło ofiarą cyberprzestępstw lub miało kontakt z oszustami. Okazuje się, że aż 30 proc. użytkowników iPhone’ów nie doświadczyło problemów z cyberbezpieczeństwem, wobec 20 proc. użytkowników telefonów działających na Androidzie. Różnica dziesięciu punktów procentowych z pozoru nie jest zbyt duża, ale tak naprawdę od strony statystycznej ma spore znaczenie.

Tomasz Bobusia, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)