Vatican Insider - dowiedz się z telefonu, kto jest nowym papieżem

Vatican Insider - dowiedz się z telefonu, kto jest nowym papieżem

fot. buddhistthaipost.com
fot. buddhistthaipost.com
Miron Nurski
12.03.2013 09:00, aktualizacja: 12.03.2013 10:00

Każdy dzień zaczynasz od przejrzenia newsów z Watykanu? Chcesz jako pierwszy dowiedzieć się o wyborze nowego papieża (i jego ewentualnej późniejszej abdykacji)? Uwielbiasz oglądać reportaże z włoskim lektorem? Ja też nie. I właśnie dla takich ludzi jak nie my powstała aplikacja Vatican Insider!

Za wydaniem aplikacji Vatican Insider stoi nie byle kto, bo "La Stampa" - jeden z największych włoskich dzienników. Za jej pomocą w łatwy sposób można poznać m.in. ploteczki i przecieki dotyczące kardynałów, konklawe, międzynarodowych zjazdów papieży itp.

Wykonanie programu stoi na najwyższym poziomie - jest minimalistycznie, schludnie, przejrzyście i intuicyjnie (przynajmniej po przełączeniu w ustawieniach domyślnego języka włoskiego na angielski). Po przesunięciu ekranu głównego w prawo rozsuwa się belka nawigacyjna z sześcioma działami, w których umieszczono artykuły. Znalazł się tam także dział Multimedia, w którym obecnie znajdują się aż cztery (!) materiały. Połowa z nich to włoskie reportaże, a druga połowa to zdjęcia.

Vativan Insider
Vativan Insider

Aby zapewnić sobie stały napływ świeżych materiałów, twórcy Vatican Insidera zdecydowali się na wykorzystanie najtańszej na świecie siły roboczej, czyli twitterowiczów. W dziale Live pojawiają się tweety oznaczone takimi hashtagami, jak #pope, #papa itp. Jeśli jednak zamierzacie wykorzystać tę wiedzę w jakiś kreatywny sposób ("Sprzedam Samsunga Galaxy Spica #pope"), to muszę Was zmartwić: wpisy są najwidoczniej w jakiś sposób selekcjonowane, co wnioskuję po tym, że nie uświadczyłem tam żadnych tweetów typu "idę spać. #papa wszystkim :*".

[solr id="komorkomania-pl-151133" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4216,aplikacja-dnia-angry-birds" _mphoto="mzl-bxnbnqag-1024x1024-6-3c94b24.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3643[/block]

Jak wiemy, iPhone'y oraz niektóre Androidy mają wbudowane generatory dymu i funkcja ta w końcu może zostać w pomysłowy sposób wykorzystana. Niewykluczone, że twórcy aplikacji pomyślą o tym w następnej aktualizacji i tuż po wyborze nowego papieża smartfony zaczną kopcić niczym komin na dachu Kaplicy Sykstyńskiej.

Program możecie pobrać z App Store'a lub Google Play za [del]"co łaska"[/del] darmo.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)