Vernee Apollo także w edycji VR. Chińczycy idą śladami Alcatela

Pamiętacie jeszcze flagowy model nowej na rynku marki Vernee? Apollo pojawił się teraz w wersji, którą przygotowano dla fanów wirtualnej rzeczywistości.

Vernee Apollo
Vernee Apollo
Mateusz Żołyniak

06.12.2016 | aktual.: 06.12.2016 13:28

Wirtualna rzeczywistość jest w modzie

Technologia VR zdobyła już spory rozgłos, a liczba użytkowników zainteresowanych nią systematycznie rośnie. Nie powinno więc nikogo dziwić, że szansę dla siebie w wirtualnej rzeczywistości upatrują również producenci smartfonów. Samsung od dawna rozwija z firmą Oculus mobilny system Gear VR, a Google w tym roku wprowadziło platformę Daydream, która zadebiutowała na smartfonach Pixel.

Cześć producentów dodają ponadto do zestawów proste przystawki VR, które kompatybilne są z Google Cardboard. Wśród nich wybija się Alcatel, który wraz z Idolami 4 i 4S oferuje akcesorium bardzo dobrej jakości i kilka autorskich usług VR. Podobną drogą poszła marka Vernee, która na rynku działa od kilku miesięcy.

Apollo także w edycji VR

Flagowiec Vernee na rynku jest dostępny już od jakiegoś czasu, ale teraz można kupić go w dedykowanym zestawie z przystawką VR, która zamieni go w gogle wirtualnej rzeczywistości. Będzie to wykonane z dobrych jakościowo materiałów składane akcesorium, które zostało przygotowane pod model Apollo.

Entertain yourself with Vernee VR and Apollo

Vernee swojego flagowca określa mianem "VR Ready" i sugeruje, że będzie on obsługiwał platformę Daydream. Ciężko powiedzieć jednak co z tego wyjdzie. Sprzęt póki co bazuje na Androidzie 6.0 Marshmallow (do systemu VR Google'a konieczny jest Android 7.1), a wykorzystany układ główny to 10-rdzeniowy MediaTek Helio X25. Chińczycy co prawda od jakiegoś czasu zapowiadają, że obsługuje on technologię Daydream, ale nie do końca ufam im w tym temacie...

Pewne jest to, że przygotowana przez Vernee przystawka będzie kompatybilna z rozwiązaniem Google Cardboard, a do tego pojawią się dodatkowe rozwiązania usługodawców z Państwa Środka.

Vernee Apollo
Vernee Apollo

Co do samego smartfona, to różni się od niczym od zwykłej wersji. Na jego pokładzie można wiec znaleźć m.in.:

  • 5,5-calowy ekran LTPS o rozdzielczości QuadHD (2560 x 1440 pikseli);
  • 10-rdzeniowy układ MediaTek Helio X25 (dwa x Cortex-A72 do 2,5 GHz);
  • 4 GB pamięci RAM LPDDR3 i 64 GB pamięci eMMC 5.1;
  • aparat 21 Mpix z matrycą Sony IMX230 i detekcją fazy;
  • baterię o pojemności 3180 mAh, którą można szybko ładować;
  • złącze USB typu C i kompatybilne słuchawki w zestawie.

Całkiem niezła cena

Vernee Apollo z goglami VR wyceniony jest na 299 dol., co po przeliczeniu daje ok 1250 zł. Cena wydaje się więc całkiem niezła, jak na sprzęt z metalową obudową, niezłą specyfikacją techniczną i dobrą przystawką w zestawie.

Szkoda jedynie, że ciężko napisać cokolwiek o jakości sprzętu Vernee. Marka dopiero zaczęła swoją działalność na rynku smartfonów, więc nie ma zbyt wielu wiarygodnych opinii o wprowadzanych przez nią smartfonach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
smartfonytechnologieakcesoria
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)