Vimage to aplikacja, która tchnie życie w twoje zdjęcia

Vimage to aplikacja, która tchnie życie w twoje zdjęcia
Źródło zdjęć: © Vimeo
Patryk Korzeniecki

28.04.2020 10:34, aktual.: 28.04.2020 13:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Znudziły Wam się zwykłe zdjęcia? Możecie wprowadzić do niej trochę magii. Aplikacja Vimage pozwala wprawić niebo w ruch, dodać płomień do świecy czy... przelatujący nad osiedlem odrzutowiec.

Tradycyjne fotografie potrafią być czarujące, jednak jest sposób na to, żeby dodać im jeszcze więcej magii. Mam tu na myśli ruchome zdjęcia, czyli kinografiki.

Kinografiki różnią się tym, że zawierają odpowiednio zapętlony ruch. Najczęściej animowany jest pojedynczy element lub obiekt. Są efektowne i inspirujące. Co najlepsze, może je tworzyć każdy - wystarczy smartfon. Jedną z najciekawszych aplikacji tego typu jest Vimage.

Vimage - co oferuje?

Aplikacja ma bardzo prosty i przejrzysty interfejs. Po kliknięciu "plusa" program pozwala wytypować zdjęcie, na którym będziemy pracować. Po wybraniu fotografii odsłania nam się właściwy interfejs programu. Mamy do wyboru szereg zakładek. Najważniejszą jest Effects.

Obraz

Zawiera ona kilkadziesiąt różnych efektów pogrupowanych w kategorie dla większej przejrzystości. Do wyboru mamy m.in.:

  • owady i zwierzęta,
  • efekty dymu, mgły i ognia,
  • pył, spadające płatki kwiatów,
  • bokeh i flary,
  • migoczące gwiazdy, chmury, błyskawice, padający śnieg i deszcz,
  • przelatujący nisko odrzutowiec.

Jest ich naprawdę sporo. Wiele z nich ma nawet kilka wersji, co pozwala na lepsze dostosowanie efektu do konkretnego zdjęcia.

Animację możemy przyspieszać, skalować i obracać. Program oferuje też efekty rozmycia, a także edycję parametrów obrazu. Interfejs jest naprawdę przemyślany i nie przytłacza użytkownika mimo mnogości opcji. Sam proces twórczy przebiega bardzo szybko i najczęściej ogranicza się do kilku klików. Poniżej efekt minuty pracy:

Efekty oferowane przez Vimage są bardzo realistyczne i namacalne. Czasem naprawdę ciężko stwierdzić, że zostały dodane cyfrowo. Niektóre bywają trochę tandetne, jednak zdecydowana większość jest po prostu świetna.

Vimage oprócz tradycyjnych efektów pozwala ponadto na poruszenie istniejących elementów obrazu. Narzędzie Magic Sky rozmywa niebo z aktualnego zdjęcia, co także cieszy oko. Efekt możecie zobaczyć poniżej:

Program zaznacza niebo automatycznie, ale nie działa to zbyt dokładnie i często trzeba nanosić poprawki ręcznie. Na szczęście Vimage wyposażono w inteligentne narzędzia gumki i pędzla, dzięki którym można szybko skorygować ewentualne błędy.

Zamieściłem dla Was jeszcze kilka próbek możliwości aplikacji. Który efekt wywarł na Was największe wrażenie? Moim zdaniem przelatujący odrzutowiec zrobił robotę.

Vimage możecie pobrać ze sklepu App Store i Google Play. Aplikacja jest darmowa, jednak zapisywanie kinografik w HD i bez znaku wodnego możliwe jest tylko w płatnej wersji Pro. Poza tym część efektów również jest płatna, chociaż nie jest ich dużo. Wersja darmowa wystarcza, by się pobawić w tworzenie własnych ruchomych zdjęć.

Obraz

Korzystaliście już z Vimage? A może znacie inne interesujące programy tego typu? Dajcie znać w komentarzach.

Zobacz też:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)