W skrócie: elastyczny tablet Samsunga; HTC Desire 600; Siri w reklamie Windowsa 8

W skrócie: elastyczny tablet Samsunga; HTC Desire 600; Siri w reklamie Windowsa 8

fot. mobileaks.nl
fot. mobileaks.nl
Miron Nurski
23.05.2013 16:31, aktualizacja: 23.05.2013 18:31

W sieci pojawiają się rendery prezentujące elastyczny tablet Samsunga, HTC prezentuje budżetowy model Desire 600, a do sklepu Windows Phone trafiają cztery duże tytuły.

  1. Koncept elastycznego tabletu Samsunga: Jakiś czas temu Samsung złożył w amerykańskim urzędzie patentowym szkice przedstawiające dość niekonwencjonalny elastyczny tablet. Na ich podstawie redaktorzy serwisu MobiLeaks stworzyli widoczną powyżej koncepcyjną grafikę, która prezentują możliwy wygląd urządzenia. Nie wiadomo jednak, czy tego typu tablet kiedykolwiek ujrzy światło dzienne.
fot. phonearena.com
fot. phonearena.com
  1. Dlaczego HTC One nie posiada slotu na karty microSD?: Jak wiemy, w najnowszym flagowcu tajwańskiego producenta nie można rozbudować dostępnej pamięci kartami microSD. Początkowo nie stanowiło to żadnego problemu, jednak sporo kontrowersji wzbudził wariant dostępny na chińskim rynku, który stosowny slot posiada. Jeden z przedstawicieli firmy w wywiadzie dla serwisu TechRadar stwierdził, że jest to zasługa mniejszych modułów łączności bezprzewodowej, które są standardem w Chinach. Zwolniło to miejsce pod obudową, które producent mógł zagospodarować w inny sposób.
  1. Galaxy S4 Google Edition dostępny wyłącznie w USA: Na imprezie Google I/O 2013 zadebiutował wariant modelu  Galaxy S4, na którego pokładzie znalazła się czysta wersja Androida pozbawiona nakładki producenta. Niestety model  ten trafi do sprzedaży wyłącznie w Stanach Zjednoczonych.
  1. HTC Desire 600 zaprezentowany: Firma HTC zaprezentowała swój najnowszy model - Desire 600. Jego specyfikacja skrywa 4,5-calowy ekran Super LCD2 o rozdzielczości 960 x 540, 8-megapikselowy aparat, budżetowy czterordzeniowy układ Snapdrgon 200 o taktowaniu 1,2 GHz oraz głośniki stereo. Model ma się pojawić w czerwcu głównie na rynkach w krajach Europy Wschodniej (Ukraina, Rosja) oraz na Bliskim Wschodzie.
HTC Desire 600
HTC Desire 600
  1. Rośnie popularność tabletów: Analitycy twierdzą, że do końca roku do rąk klientów trafi aż 250 milionów tabletów, czyli o niemal 64% więcej, niż w roku ubiegłym. Przewiduje się ponadto, że w roku 2017 sprzedaż tabletów oscylować będzie w granicach 600 milionów sztuk.
  1. Cztery nowe duże tytuły na Windows Phone'a: Na mocy porozumienia z EA, Nokia udostępniła posiadaczom telefonów z serii Lumia cztery popularne gry: Mass Effect: Infiltrator (23, 99zł), NBA JAM (10,49 zł), Real Racing 2 (17,49 zł) oraz Tiger Woods 12 (10,49 zł).
  1. Siri w reklamie Windowsa 8: Microsoft w nowej reklamie Windowsa 8 "zatrudnił" w charakterze asystenta głosowego z produktów firmy Apple, Siri. Hasło promocyjne to "Mniej gadania, więcej robienia". Trzeba przyznać, że wyszło całkiem zabawnie. [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=86JMcy5OqZA[/youtube]
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)