W skrócie: iPhone 5S bez przycisku home, Galaxy Note III z 6-calowym ekranem, Nvidia Shield w przedsprzedaży

W skrócie: iPhone 5S bez przycisku home, Galaxy Note III z 6-calowym ekranem, Nvidia Shield w przedsprzedaży14.05.2013 17:01
Koncept iPhone'a (fot. concept-phones.com)
Koncept iPhone'a (fot. concept-phones.com)

Apple prawdopodobnie zrezygnuje z fizycznych przycisków home w swoich urządzeniach, Samsung szykuje się do rozpoczęcia produkcji 6-calowych wyświetlaczy  do nowej generacji Note'a, Nvidia już wkrótce wprowadzi na rynek swoją androidową konsolę Shield.

  1. BlackBerry udostępni swój komunikator także na inne platformy: Kanadyjski producent słynie m.in. ze swojego świetnego komunikatora BBM, który na razie udostępniony jest jedynie posiadaczom terminali BlackBerry.  Koncern na zorganizowanej dziś przez siebie konferencji ogłosił jednak, że komunikator już latem zagości także na platformach Android oraz iOS.
  1. 15 GB na wszystkie usługi Google: Dotychczas Google rozdzielał ilość miejsca udostępnionego użytkownikom między swoje usługi. Zdarzały się zatem sytuacje, gdy użytkownikowi skończyło się już miejsce na Dysku, ale wciąż miał wolne kilka GB na Gmailu.  Wyszukiwarkowy gigant postanowił naprawić ten błąd i od teraz za darmo udostępnia 15 GB przestrzeni w chmurze,  które każdy użytkownik może dowolnie rozdysponować między Dyskiem, Gmailem oraz Google+.
Chmura Google
Chmura Google
  1. Galaxy Note III z 6-calowym wyświetlaczem: Jakiś czas temu Michał pisał Wam o tym, że Samsung posiada trzy różne prototypy Galaxy Note'a III i wciąż nie wie, która wersja ostatecznie trafi na rynek. Z informacji zdobytych przez serwis SamMobile wynika, że południowokoreański koncern  zdecydował się na wariant z 6-calowym wyświetlaczem. Ponoć producentowi zależało na wykorzystaniu elastycznych ekranów, jednak nie był  w stanie przygotować się do masowej produkcji na czas.
  1. LG uruchamia własną chmurę: Firma LG uruchomiła usługę LG Cloud, która pozwala użytkownikom smartfonów z Androidem, pecetów oraz telewizorów Smart TV na bezprzewodową synchronizację danych oraz przechowywanie plików. Androidową wersję można pobrać za darmo z Google Play, a pozostałe ze strony producenta.
LG Cloud
LG Cloud
  1. Galaxy S4 mini  z Exynosem 5210: O Galaxy S4 mini wiemy już niemal wszystko, ale niewiadomą wciąż pozostawał wykorzystany procesor. Z ostatnich informacji wynika, że będzie to dwurdzeniowy Exynos 5210 z zegarem 1,6 GHz.
  1. iPhone 5S bez fizycznego przycisku home?: Fizyczny przycisk home od lat jest nieodłącznym elementem wszystkich iPhone'ów, iPodów Touch oraz iPadów. Wygląd jednak na to, że wkrótce się to zmieni. Jeśli ostatnie plotki się potwierdzą, to nowa generacja iPhone'a zostanie wyposażona w pojemnościowy przycisk home, który będzie zintegrowany z czytnikiem linii papilarnych oraz pokryty szafirem.
  1. Nvidia Shield wkrótce sprzedaży: Androidowa konsola Shield napędzana procesorem Tegra 4 trafi do sprzedaży już w czerwcu, natomiast przedsprzedaż rozpocznie się 20 maja. Została ona wyceniona na 349 dolarów, czyli nieco ponad 1100 zł.
Nvidia Shield
Nvidia Shield

Źródło: TechCrunchGoogleSamMobileLGNvidiaPhone ArenaConcept Phones

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)