Waszym zdaniem: Ubuntu Edge - czy tak będzie wyglądała przyszłość urządzeń mobilnych? [ankieta]

Waszym zdaniem: Ubuntu Edge - czy tak będzie wyglądała przyszłość urządzeń mobilnych? [ankieta]

Ubuntu Edge (fot. Canonical)
Ubuntu Edge (fot. Canonical)
Miron Nurski
29.07.2013 08:00, aktualizacja: 29.07.2013 10:00

Kilka dni temu firma Canonical wystartowała z projektem Ubuntu Edge, który ma szansę zrewolucjonizować rynek mobilny. Chciałbym poznać Wasze zdanie na jego temat.

Kilka dni temu firma Canonical wystartowała z projektem Ubuntu Edge, który ma szansę zrewolucjonizować rynek mobilny. Chciałbym poznać Wasze zdanie na jego temat.

Ubuntu Edge ma być smartfonem o wyśrubowanej specyfikacji i ponadprzeciętnym wykonaniu, na którego pokładzie będą dwa systemy operacyjne. Standardowo nad pracą urządzenia czuwać będzie Android, jednak po podłączeniu do niego monitora, klawiatury i myszy zostanie uruchomiona desktopowa wersja platformy Ubuntu, a całość zamieni się w pełnoprawny komputer.

Ubuntu Edge: the software story

Zalety takiego rozwiązania są oczywiste: jedno znajdujące się w kieszeni urządzenie zastąpi zarówno smartfona, jak i komputer. Wady? W razie kradzieży lub uszkodzenia tracimy i smartfona, i komputer.

[solr id="komorkomania-pl-167510" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3520,waszym-zdaniem-ios-7-hit-czy-kit-podsumowanie" _mphoto="ios-7-1675101-235x168-f579b0421c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4146[/block]

Projekt wystartował w crowdfundingowym serwisie Indiegogo i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem internautów. Jeśli firma w ciągu miesiąca uzbiera 32 miliony dolarów, Ubuntu Edge trafi do sprzedaży już w przyszłym roku.

A co Wy sądzicie o tym konkretnym urządzeniu i samym pomyśle na tego typu rozwiązanie? Rozważylibyście jego zakup czy też uważacie, że komputerów i smartfonów nie powinno się łączyć? A może bardziej odpowiadałaby Wam obecność innego systemu operacyjnego (Windows, OS X)? Dajcie znać w komentarzach, a w czwartek pojawi się podsumowanie Waszych wypowiedzi w formie artykułu.

[solr id="komorkomania-pl-172338" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3441,waszym-zdaniem-ponad-6-calowy-smartfon-czy-to-ma-sens-podsumowanie" _mphoto="sony-xperia-z-ultra-1723-70e3dde.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4147[/block]

Zachęcam Was również do oddania głosu w poniższej ankiecie.

PS Ostatnio kilka osób odmówiło wzięcia udziału w dyskusji, gdyż w ankiecie nie znalazły się odpowiedzi, które im odpowiadały. Proszę więc, byście ankiety w tym cyklu traktowali jedynie jako punkt wyjścia do dyskusji. Jeśli macie na dany temat opinię, której nie przewidziałem, to tym chętniej się z nią zapoznam.

Źródło: Indiegogo

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)