Waszym zdaniem: Ubuntu Edge - czy tak będzie wyglądała przyszłość urządzeń mobilnych? [ankieta]

Kilka dni temu firma Canonical wystartowała z projektem Ubuntu Edge, który ma szansę zrewolucjonizować rynek mobilny. Chciałbym poznać Wasze zdanie na jego temat.

Ubuntu Edge (fot. Canonical)
Ubuntu Edge (fot. Canonical)
Miron Nurski

Kilka dni temu firma Canonical wystartowała z projektem Ubuntu Edge, który ma szansę zrewolucjonizować rynek mobilny. Chciałbym poznać Wasze zdanie na jego temat.

Ubuntu Edge ma być smartfonem o wyśrubowanej specyfikacji i ponadprzeciętnym wykonaniu, na którego pokładzie będą dwa systemy operacyjne. Standardowo nad pracą urządzenia czuwać będzie Android, jednak po podłączeniu do niego monitora, klawiatury i myszy zostanie uruchomiona desktopowa wersja platformy Ubuntu, a całość zamieni się w pełnoprawny komputer.

Ubuntu Edge: the software story

Zalety takiego rozwiązania są oczywiste: jedno znajdujące się w kieszeni urządzenie zastąpi zarówno smartfona, jak i komputer. Wady? W razie kradzieży lub uszkodzenia tracimy i smartfona, i komputer.

[solr id="komorkomania-pl-167510" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3520,waszym-zdaniem-ios-7-hit-czy-kit-podsumowanie" _mphoto="ios-7-1675101-235x168-f579b0421c.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4146[/block]

Projekt wystartował w crowdfundingowym serwisie Indiegogo i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem internautów. Jeśli firma w ciągu miesiąca uzbiera 32 miliony dolarów, Ubuntu Edge trafi do sprzedaży już w przyszłym roku.

A co Wy sądzicie o tym konkretnym urządzeniu i samym pomyśle na tego typu rozwiązanie? Rozważylibyście jego zakup czy też uważacie, że komputerów i smartfonów nie powinno się łączyć? A może bardziej odpowiadałaby Wam obecność innego systemu operacyjnego (Windows, OS X)? Dajcie znać w komentarzach, a w czwartek pojawi się podsumowanie Waszych wypowiedzi w formie artykułu.

[solr id="komorkomania-pl-172338" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3441,waszym-zdaniem-ponad-6-calowy-smartfon-czy-to-ma-sens-podsumowanie" _mphoto="sony-xperia-z-ultra-1723-70e3dde.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4147[/block]

Zachęcam Was również do oddania głosu w poniższej ankiecie.

PS Ostatnio kilka osób odmówiło wzięcia udziału w dyskusji, gdyż w ankiecie nie znalazły się odpowiedzi, które im odpowiadały. Proszę więc, byście ankiety w tym cyklu traktowali jedynie jako punkt wyjścia do dyskusji. Jeśli macie na dany temat opinię, której nie przewidziałem, to tym chętniej się z nią zapoznam.

Źródło: Indiegogo

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)