Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pac-Man Friends, Pop Bugs i LAS

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Pac-Man Friends, Pop Bugs i LAS

Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons
Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
29.08.2014 21:39, aktualizacja: 29.08.2014 23:39

W najnowszym WZGiA znajdziecie m.in. dwie proste, ale bardzo użyteczne aplikacje oraz kilka wciągających gier. Zapraszam.

SpinIt Live Wallpaper - darmowa lub płatna (3,62)

Personalizacja

SpinIt Live Wallpaper
SpinIt Live Wallpaper

Animowana tapeta (Tapet)

Android 2.2 lub nowszy

SpinIt Live Wallpaper to bardzo miła dla oka tapeta, która ożywia pulpit wyświetlając na nim kolorowe, obracające się elementy reagujące na dotyk ekranu i ruchy urządzenia. W zasadzie ciężko opisać ją słowami, a same zrzuty ekranu nie oddadzą efektu, więc już na wstępie zachęcam Was do obejrzenia filmu promocyjnego.

SpinIt Live Wallpaper

Tapeta dostępna jest w dwóch wersjach, przy czym płatna zawiera znacznie więcej animacji.

Plusy:

 • ładny wygląd
Blur - darmowa
Blur
Blur

Android 4.1 Lub nowszy

Najważniejszą cechą stworzonego przez Google'a Launchera jest wygodny dostęp do zakładki Google Now, która została po prostu umieszczona na jednym z pulpitów. Twórcy Blura zmodyfikowali wspomniany launcher i jednocześnie rozwinęli tę ideę.

Blur
Blur

W jaki sposób rozwinęli? Otóż Blur pozwala umieszczać na wysuwanych z lewej krawędzi ekranu strony z różnymi funkcjonalnymi narzędziami. Na razie do wyboru mamy m.in. Blur Info (wzorowana na Google Now zakładka z wyszukiwarką i kartami wyświetlającymi przydatne informacje) oraz kalkulator. Za stworzeniem tej aplikacji stoi Klinker Apps, które ma w swoim portfolio także program Talon for Twitter, więc na jednym z pulpitów możemy umieścić także strumień wiadomości z Twittera. Wyposażony jest on we wszystkie najważniejsze funkcje pełnej aplikacji.

Blur
Blur

Twórcy Blura udostępnili także zestaw narzędzi, za pomocą których niezależni programiści mogą przygotowywać własne karty. Czy ci podchwycą temat? Z pewnością tak, bo Blur błyskawicznie zdobywa popularność (ponad 50 000 pobrań w tydzień).

Blur
Blur

Z ciekawszych funkcji warto również wspomnieć o obsłudze gestów. Przeciągając palec w dół rozwijamy pasek powiadomień, odwrotny gest otwiera siatkę aplikacji, a dwukrotne stuknięcie w wolną przestrzeń na ekranie blokuje urządzenie.

Blur
Blur

Blur to ciekawa propozycja, ale pełny potencjał tego launchera można wykorzystać dopiero po pobraniu innych aplikacji ze stajni Klinker Apps. Te w większości przypadków są płatne, więc nietrudno się domyślić, że Blur w założeniu ma być narzędziem do promowania pozostałych apek tego studia.

Blur - A Launcher Replacement

Plusy:

 • fajny pomysł
 • szybkość działania i stabilność
 • obsługa gestów

Minusy:

 • na razie mało dodatkowy kart do pobrania

Aplikacje użytkowe

Better Open With
Better Open With

Aplikacja użytkowa (TapPath)

Android 4.0 lub nowszy

Better Open With to malutka aplikacja z kategorii "proste, ale użyteczne".

Better Open With
Better Open With

Jeśli na naszym telefonie lub tablecie znajduje się kilka programów tego samego typu (np. odtwarzaczy muzycznych), to po odpaleniu danego pliku zostaniemy zapytani o to, której aplikacji chcemy użyć. Wtedy możemy uruchomić ją jednorazowo lub przypisać do konkretnego typu plików na stałe. Zazwyczaj jest tak, że preferujemy jedną aplikację, ale sporadycznie korzystamy z innej, więc najlepiej jest każdorazowo korzystać z opcji "tylko raz". To na dłuższą metę staje się dość męczące, bo wymaga dwóch tapnięć. Cały proces ułatwia Better Open With.

Better Open With
Better Open With

Program podmienia okno wyboru aplikacji na takie z licznikiem. Po upływie wyznaczonego przez nas czasu (np. 2 sekundy) uruchomiona zostanie preferowana aplikacja, ale przez ten czas możemy jeszcze wybrać inną. Całkiem pomysłowe rozwiązanie.

A Better Way to Open Files on Android

Plusy:

 • program po prostu spełnia swoje zadanie
LAS: Last App Switcher - darmowa lub płatna (6,18 zł)
LAS: Last App Switcher
LAS: Last App Switcher

Zarządzenie multitaskingiem (Slyde)

Android 3.0 lub nowszy

Kolejny przykład prostego, ale niesamowicie użytecznego narzędzia.

Twórcy programu mówią, że do jego stworzenia zainspirował ich umieszczony na pilocie do telewizora przycisk, który służy do błyskawicznego przełączania się między dwoma kanałami. LAS robi to samo, z tą różnicą, że zamiast programów telewizyjnych mamy dwie aplikacje, a zamiast przycisku na pilocie ruchomy dymek na ekranie.

LAS
LAS

Klikając we wspomniany dymek po prostu błyskawicznie przełączamy się między dwiema ostatnio uruchomionymi aplikacjami. Czytasz artykuł w przeglądarce i właśnie dostałeś wiadomość? Jedno kliknięcie i przechodzisz do komunikatora. Wysłałeś wiadomość i chcesz powrócić do czytania? Klik i jesteś w przeglądarce. Tak jak mówiłem - narzędzie proste, ale użyteczne.

LAS dostępny jest w dwóch wersjach. Płatna to po prostu "Donate Version", za pomocą którego możemy dobrowolnie zapłacić twórcy kilka złotych, jeśli uznamy, że na to zasłużył.

Plusy:

 • program naprawdę ułatwia życie

Wersja darmowa lub płatna (6,18 zł)

Swing Copters - darmowa

Gry

Swing Copters
Swing Copters

Zręcznościówka (Flappy Bird)

Android 3.0 lub nowszy

Kolejna produkcja Donga Nguyena, czyli twórcy chyba najpopularniejszej/najbardziej irytującej (niepotrzebne możecie skreślić, ale ja zostawiłbym oba epitety) zręcznościówki tego roku - Flappy Bird. Wietnamski programista długo kazał nam czekać na swoje dzieło, ale przez ten czas raczej nie pracował w pocie czoła i bardziej przyłożył się do znalezienia odpowiedniego momentu na publikację swojej gry. To mu się udało, bo o Swing Copters pisało chyba 99% mediów technologicznych na świecie.

Swing Copters
Swing Copters

Czym jest Swing Copters? Najprościej rzecz ujmując - to takie Flappy Bird, tylko że w pionie. Ptak został zastąpiony przez ludzika ze śmigłem na głowie, który nie porusza się z lewej do prawej, tylko z dołu do góry. Zadanie gracza polega na doleceniu jak najwyżej i omijaniu przeszkód poprzez klikanie w ekran. Poziom trudności jest bardzo wysoki. Podobno wcześniej był jeszcze wyższy, ale twórca zmienił to w którejś aktualizacji na prośbę graczy.

Swing Copters
Swing Copters

W każdym razie Swing Copters to raczej nic specjalnego. Zaletą tej gry jest jej popularność, co w połączeniu z integracją z Google Play Game Services sprawia, że jest z kim rywalizować.

Plusy:

 • wysoki poziom trudności

Minusy:

 • ale to już było...
Pac-Man Friends - darmowa
PAC-MAN Friends
PAC-MAN Friends

Gra zręcznościowo-logiczna (Pac-Man + Tournaments)

Android 4.0 lub nowszy

Legendarny Pac-Man powraca w nowej odsłonie. Studio Bandai Namco Games odpuściło sobie przygotowywanie kolejnego portu zręcznościówki z 1980 roku i zamiast tego postanowiło zrobić od podstaw grę na miarę XXI wieku.

Pac-Man Friends
Pac-Man Friends

Główne założenia gry nie zmieniły się. W dalszym ciągu kierujemy dwuwymiarowym Pac-Manem i wyjadamy kulki porozsiewane po kolejnych planszach uważając przy okazji na czyhające na nas duchy. Niemniej wspomniane plansze są teraz zdecydowanie bardziej wymyślne, przez co gra wymaga od nas nie tylko zręczności, ale i ruszenia głową. Zwłaszcza że kontrolę przejmujemy nie tylko nad Pac-Manem, ale i jego przyjaciółmi. To z jednej strony przyspiesza zbieranie znajdziek, ale z drugiej sprawia, że łatwiej jest wpaść na przeszkodę.

Pac-Man Friends
Pac-Man Friends

Grywalność stoi na bardzo wysokim poziomie i gdyby Pac-Man Friends kosztował nawet te 20 zł i pozwalał cieszyć się rozgrywką bez żadnych przeszkód, to nie wahałbym się ani chwilę. Niestety jednak jest to tytuł "darmowy" i zapchany mikropłatnościami. Szkoda.

Plusy:

 • grywalność
 • wygodne sterowanie

Minusy:

 • mikropłatności
Manuganu 2 - darmowa
Manuganu 2
Manuganu 2

Platformówka (Manuganu)

Android 2.3 lub nowszy

Pierwsza część Manuganu odniosła ogromny sukces, bo w samym tylko Google Play licznik pokazuje przedział 50-100 mln pobrań. Alper Sarıkaya idzie więc za ciosem i prezentuje drugą odsłonę swojej hybrydy platformówki i runnera.

Manuganu 2
Manuganu 2

Podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony, nasz bohater biegnie przez kolejne plansze sam. Nie oznacza to bynajmniej, że nie musimy nic robić, bo plansze najeżone są niebezpieczeństwami, które będziemy musieli omijać oraz monetami, które wypadałoby pozbierać, bo nagradzani za to jesteśmy punktami. Całość okraszona jest bardzo przyjemną oprawą audiowizualną.

Manuganu 2
Manuganu 2

Twórcy podczas projektowania poziomów puścili wodze fantazji, dzięki czemu nie są one monotonne. Szkoda jednak, że gra cechuje się banalnym wręcz poziomem trudności (przynajmniej początkowo). Nawet gdy już jakimś cudem spadłem z którejś platformy, to pod spodem znajdowała się kolejna, po której nie tylko mogłem bezpiecznie przebiec, ale i zebrać znajdujące się na niej monety i odbić sobie straty. Przyznaję się jednak bez bicia, że grałem tylko kilkanaście minut, więc niewykluczone, że dalej jest trudniej.

Manuganu 2 Android Trailer

Plusy:

 • niezła grafika i ścieżka dźwiękowa
 • wygodne sterowanie na ekranie dotykowym

Minusy:

 • niezbyt wygórowany poziom trudności
Pop Bugs - darmowa
Pop Bugs
Pop Bugs

Gra logiczna (Disco Bees)

Android 4.0 lub nowszy

Bardzo przyjemna gra logiczna z wybuchającymi owadami w roli głównej.

Pop Bugs
Pop Bugs

Zadaniem gracza jest wyczyszczenie planszy z pokrywających ją owadów. Po tapnięciu któregoś z nich ten od razu wybucha unicestwiając przy okazji wszystkie stworzenia znajdujące się w polu jego rażenia. W każdej rundzie mamy ograniczoną ilość tapnięć, więc wszystkie ruchy trzeba wykonywać z głową, a zadania nie ułatwia fakt, że każdy owad wybucha na swój własny unikalny sposób.

Pop Bugs
Pop Bugs

Gra mimo relatywnie niewielkiej popularności zbiera praktycznie same pozytywne opinie, więc jest jak najbardziej godna polecenia.

Plusy:

 • grywalność
 • dobrze wyważony poziom trudności
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)