Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Light in the Dark, R.G.B i Flow Home

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Light in the Dark, R.G.B i Flow Home

Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons
Zmodyfikowane zdjęcie: Smart phone with cloud of application icons
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
19.09.2014 22:29, aktualizacja: 20.09.2014 00:30

W najnowszym WZGiA znajdziecie m.in. launcher wzorowany na BlinkFeedzie, jesienne tapety oraz kilka wciągających gier.

Personalizacja

Autumn Live Wallpaper
Autumn Live Wallpaper

Animowana tapeta (Season Zen)

Android 2.3 lub nowszy

Lato nieubłaganie zmierza ku końcowi. Jeśli chcecie wprawić się w jesienny nastrój, to Autumn Live Wallpaper jako tło pulpitu sprawdzi się idealnie.

Autumn Live Wallpaper
Autumn Live Wallpaper

Na tapetę składają się świetnej jakości jesienne zdjęcia okraszone animacjami spadających liści, padającego deszczu i rosy pokrywającej ekran. Teł do wyboru jest kilkanaście, a animacje można dowolnie konfigurować przebierając w ich rodzajach oraz regulując intensywność.

Autumn Live Wallpaper
Autumn Live Wallpaper

Tapeta jest darmowa, ale jej ustawienia zostały dość mocno nafaszerowane reklamami, przez co sam proces konfiguracji jest dość męczący. Na szczęście aplikacja nie wyświetla irytujących reklam poza ustawieniami.

Autumn Live Wallpaper
Autumn Live Wallpaper

Plusy:

 • ładne tła do wyboru
 • sporo ustawień
Flow Home - darmowa
Flow Home
Flow Home

Launcher (Facebook Home)

Android 4.0 lub nowszy

Od razu zaznaczam, że aplikacja na razie znajduje się w fazie zamkniętych beta testów i aby z niej skorzystać potrzebny jest specjalny kod. Jak go zdobyć? Twórcy codziennie udostępniają kody na Twitterze, przy czym każdy kolejny może zostać wykorzystany przez kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób. Raczej nie wymaga to nie wiadomo jakich polowań; ja zainstalowałem apkę, raz na kilka godzin rzuciłem okiem na Twittera i bez większego wysiłku udało mi się zgarnąć działający kod jeszcze tego samego dnia.

Flow Home
Flow Home

Kojarzycie launcher BlinkFeed, który znajduje się na urządzeniach HTC? W smartfonach tego producenta jeden z pulpitów pełni rolę agregatora newsów z serwisów informacyjnych, branżowych i społecznościowych. Flow Home jest klonem tego pomysłu, choć ogranicza się do społecznościówek. A konkretnie do Twittera, Facebooka i Instagramu.

Wpisy ze wspomnianych serwisów wyświetlane są na pulpicie głównym w formie minimalistycznych i schludnie wyglądających kafelków. Po tapnięciu w któryś z nich możemy wejść w interakcję (polubić, retweetować itp.).

Flow Home
Flow Home

Osobiście nie wyobrażam sobie korzystania z Twittera i Facebooka w taki sposób (chyba że kafelki potraktujemy tylko jako ozdobę i "ożywiacz" pulpitu), ale o dziwo rozwiązanie to świetnie sprawdza się u mnie podczas oglądania instagramowych zdjęć. Rzekłbym nawet, że jest szybciej i wygodniej niż w przypadku oficjalnej aplikacji.

Flow Home
Flow Home

Do dyspozycji oddano nam także kilka motywów graficznych, które zmieniają wygląd i rozmiar kafelków. W dolnym prawym rogu ulokowany został natomiast przycisk skrywający skróty do najczęściej używanych aplikacji.

Poza pulpitem z kafelkami, znalazła się tutaj także przewijana wertykalnie lista wszystkich zainstalowanych aplikacji oraz wyszukiwarka.

Flow Home
Flow Home

Największą zaletą tego launchera jest z całą pewnością jego wygląd. Kolorystyka i wszystkie elementy interfejsu dobrane zostały ze smakiem, a na odbiór całości pozytywnie wpływają także subtelne, ale miłe dla oka animacje. Przykładowo podczas przewijania kafelków, te zaczynają się delikatnie rozjeżdżać, co wygląda świetnie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to aplikacja skierowana głównie do największych fanów społecznościówek, gdyż pozostałe aspekty w porównaniu z konkurencją wypadają tutaj blado.

Plusy:

 • rewelacyjny wygląd
 • wygodny dostęp do wpisów z najpopularniejszych serwisów społecznościowych

Minusy:

 • brak wielu funkcji, które w innych launcherach są standardem

Aplikacje użytkowe

Noyze Volume Panel
Noyze Volume Panel

Aplikacja użytkowa (Pocket Lock)

Android 4.3 lub nowszy

Gdy przyciśniemy których z przycisków regulacji głośności, na ekranie pojawia się panel wizualizujący wybrany poziom głośności. Problem w tym, że jest on niedoskonały, gdyż wyskakuje na środku ekranu przez co zasłania nam obraz np. podczas oglądania filmu. Tutaj z pomocą przychodzi Noyze.

Noyze to aplikacja, która nie robi nic innego, jak po prostu podmienia domyślny panel regulacji głośności na wybrany przez nas. A jest w czym wybierać, bo znalazło się tutaj sporo motywów, które zmieniają kolorystykę, stylistykę, rozmiar i umieszczenie panelu. Wedle uznania konfigurować możemy ponadto jego zachowanie (np. po jakim czasie ma znikać), więc każdy dostosuje go do własnych upodobań. Co przy tym najważniejsze, aplikacja nie wymaga roota.

Noyze Volume Panel
Noyze Volume Panel

Wspomniane motywy są bardzo różnorodne. Nie zabrakło tutaj nawet takich, które mają wbudowany kontroler multimediów.

Noyze Volume Panel
Noyze Volume Panel

Program można pobrać za darmo, ale niecałe 5 zł możliwe jest odblokowanie wersji premium, która wnosi m.in. więcej motywów.

Android App - Noyze - Customizable Volume Panel Replacement

Plusy:

 • wygodna konfiguracja
 • ciekawe motywy
Horizon - darmowa
Horizon
Horizon

Nagrywanie wideo(Aparat Google)

Vertical Video Syndrome, czyli tendencja do nagrywania filmów w trybie wertykalnym, to jedna z najpoważniejszych chorób cywilizacyjnych, przez którą cierpią miliony widzów zaglądających każdego dnia na YouTube'a. Na szczęście nie brakuje osób, które pracują nad lekarstwem, a jednym z nich jest Horizon.

Aplikacja wykorzystuje środkowy fragment matrycy aparatu oraz akcelerometr do nagrywania poziomych filmów bez względu na to, w jaki sposób trzymamy telefon. Smartfon może być swobodnie obracany, a nagrywany obraz i tak pozostanie horyzontalny.

Horizon
Horizon

Niestety u mnie filmy nagrane za pomocą LG G2 gubią pojedyncze klatki. W Google Play widzę jednak praktycznie same pozytywne oceny, więc wątpię, by problem ten występował na wszystkich urządzeniach.

Aplikacja jest darmowa, ale nagrane filmy zawierają logo producenta. Aby się go pozbyć należy zapłacić nieco ponad 3 zł.

Horizon - Beach

Plusy:

 • fajny pomysł na aplikację
 • użyteczność

Minusy:

 • nagrane filmy klatkują (przynajmniej u mnie)
R.G.B. - darmowa

Gry

R.G.B.
R.G.B.

Gra zręcznościowo-logiczna (Kapsula)

Android 2.3 lub nowszy

Bardzo przyjemna gra z trzema kolorowymi robotami (?) w roli głównej.

R.G.B.
R.G.B.

Zrzuty ekranu w Google Play sugerują, że jest to gra muzyczna wzorowana na Guitar Hero i takiej też produkcji oczekiwałem. Okazuje się jednak, że jest to raczej dość niekonwencjonalne połączenie gry logicznej, zręcznościówki i runnera.

R.G.B.
R.G.B.

Każda ze sterowanych przez nas postaci biegnie po własnym torze, na którym rozmieszczono różnokolorowe stopnie. Zadaniem gracza jest podmienianie postaci w taki sposób, by każda przebiegła przez stopnie o odpowiadającym jej kolorze. Wszystkie akcje wykonujemy za pomocą gestów.

R.G.B.
R.G.B.

Zadanie wydaje się banalne, ale z czasem gra robi się coraz trudniejsza, przez co mózg musi pracować na pełnych robotach. Rozgrywka staje się przez to bardzo satysfakcjonująca.

R.G.B. - Official Android Trailer

Plusy:

 • grywalność
 • dobrze wyważony poziom trudności
Beach Buggy Blitz
Beach Buggy Blitz

Gra wyścigowa (Angry Birds Go!)

Beach Buggy Blitz to hybryda runnera i gry wyścigowej.

Beach Buggy Blitz
Beach Buggy Blitz

Cała zabawa polega na pędzeniu przed siebie w taki sposób, by do każdego kolejnego punktu kontrolnego dotrzeć w ściśle określonym przedziale czasowym. Gdy skończy nam się czas, kończymy rozgrywkę i widzimy dystans, który udało nam się przebyć. Dowiadujemy się jednocześnie, czy udało nam się pobić wcześniejszy rekord, czy też nie.

Beach Buggy Blitz
Beach Buggy Blitz

Cały czas przemierzamy tę samą trasę, więc jedynym sposobem na bicie kolejnych rekordów staje się doskonalenie umiejętności i pojazdu oraz dokupywanie power-upów. Tutaj mamy do wyboru albo żmudne zbieranie porozrzucanych po trasie monet, albo skorzystanie z systemu mikropłatności.

Oprawa graficzna jest niezła, a oko cieszą dodatkowo animacje, takie jak chociażby woda zachlapująca ekran po wjechaniu do wody.

Beach Buggy Blitz
Beach Buggy Blitz

Beach Buggy Blitz raczej nie przyciągnie nikogo do ekranu na długie tygodnie, ale jest całkiem niezły jak na "darmową" produkcję, więc warto dać mu szansę.

Beach Buggy Blitz™ Trailer - Google Play

Plusy:

 • dwa tryby sterowania do wyboru
 • niezła grafika

Minusy:

 • mikropłatności
Fly By! - darmowa
Fly By!
Fly By!

Zręcznościówka (Nuts!)

Android 2.3 lub nowszy

Dwuwymiarowa zręcznościówka, w której przejmujemy kontrolę nad muchą. Zadanie gracza polega głównie na jak najdłuższym utrzymaniu się przy życiu poprzez omijanie przeszkód oraz na zbieraniu znajdziek.

Fly By!
Fly By!

Jest to najzwyklejsza gra świata, która spośród miliona innych produkcji tego typu nie wyróżnia się absolutnie niczym. O dziwo jednak rozgrywka jest dość wciągająca i każde kolejne zahaczenie o przeszkodę motywuje do wciśnięcia przycisku "try again".

Fly By!
Fly By!

Najbardziej zdziwił mnie tutaj całkowity brak muzyki. Panująca w grze cisza jest aż nienaturalna, a Fly By! aż prosi się o jakąś dynamiczną pętlę grającą w tle.

Fly By! - NOW AVAILABLE for iOS and Android!!!

Plusy:

 • wciąga

Minusy:

 • nic specjalnego
Light in the Dark
Light in the Dark

Gra logiczna (Cut the Rope 2)

Android 2.3 lub nowszy

Świeża, ale bardzo ciepło przyjęta przez recenzentów gra studia Dreamgate Studios.

Light in the Dark
Light in the Dark

Gra polega na rozmieszczaniu źródeł światła na planszy w celu oświetlenia wszystkich znajdujących się na niej Totemów. Aby zdobyć komplet punktów, kolor światła musi pokrywać się z kolorem oświetlanego Totemu. Zadanie to utrudnia fakt, że w większości przypadków gracz będzie musiał z głową mieszać ze sobą kolory świateł, aby osiągnąć pożądany efekt.

Light in the Dark
Light in the Dark

Na chwilę obecną gra ma do zaoferowania 96 poziomów, ale twórcy zapowiedzieli już kolejne (dodatkowe 24 mają się pojawić "wkrótce").

Light in the Dark
Light in the Dark

Light in the Dark to bardzo fajny zabijacz czasu i jestem przekonany, że błyskawicznie zdobędzie sporą popularność.

Light in the Dark - Now Available (Official Trailer)

Plusy:

 • ciekawy pomysł na rozgrywkę
 • wymaga pogłówkowania
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)