Weekendowy Zestaw gier i Aplikacji: UP by Jawbone, Entwined Challenge i Daddy Long Legs

Weekendowy Zestaw gier i Aplikacji: UP by Jawbone, Entwined Challenge i Daddy Long Legs
Miron Nurski

17.10.2014 21:27, aktual.: 17.10.2014 23:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W tym wydaniu WZGiA znajdziecie m.in. społecznościowy ekran blokady, aplikację dla aktywnych, polski agregator newsów i kilka wciągających gier.

Fracta Live Wallpaper - darmowa lub płatna (6,18 zł)

Personalizacja

Fracta Live Wallpaper
Fracta Live Wallpaper

Animowana tapeta (3D Tiles Parallax)

Android 2.3 lub nowszy

Prosta i kolorowa tapeta z efektem paralaksy.

Fracta Live Wallpaper
Fracta Live Wallpaper

Fracta to tapeta animowana, ale animacje są na tyle subtelne, że nie rzucają się przesadnie w oczy. Podczas przechylania urządzenia czy też przewijania pulpitów zmienia się delikatnie perspektywa, a gra światła i cienia daje wrażenie wypukłości. Najlepiej oddaje to wideo promocyjne.

Fracta Live Wallpaper

Fracta to naprawdę udana tapeta, bo jest tym, czym powinna być: tłem, a nie najważniejszym elementem na ekranie. Kolory są stonowane, więc żadne ikony i widgety się z nią nie gryzą. Dodatkowo mamy do dyspozycji dość rozbudowane ustawienia pozwalające na personalizację, choć najwięcej możliwości daje wersja płatna.

Fracta Live Wallpaper
Fracta Live Wallpaper

Plusy:

 • tapeta jest przyjemna dla oka
 • lekkość

Wersja darmowa lub płatna (6,18 zł)

LokLok - darmowa
LokLok
LokLok

Ekran blokady (Cover)

Android 4.0 lub nowszy

Mogłoby się wydawać, że w temacie ekranów blokady nie da się już wymyślić niczego nowego. Studio KwameCorp wpadło jednak na dość nietypowy pomysł na uspołecznościowienie swojego dzieła.

Po założeniu konta (wystarczy podpiąć e-maila) aplikacja pozwala na tworzenie grup, dzięki czemu możliwe jest przejęcie kontroli nad ekranem blokady wybranego znajomego (lub kilku osób). Na lockscreenie innej osoby możemy umieścić rysunek, wiadomość lub zdjęcie.

LokLok
LokLok

Do czego można wykorzystać tę aplikację? To już jest uzależnione jest tylko i wyłącznie od wyobraźni użytkowników. Jeden wyśle szkolnemu koledze śmieszny rysunek, inny będzie w ten sposób życzył bliskiej osobie miłego dnia, a ktoś inny umieści na ekranie blokady członka rodziny przypomnienie o tym, by przed powrotem do domu kupił mleko. Liczba możliwych zastosowań jest nieograniczona.

Teoretycznie dokładnie to samo można zrobić przy użyciu niemalże dowolnego komunikatora, ale tradycyjną wiadomość można odczytać i o niej zapomnieć. Wiadomość na ekranie blokady zostaje tak długo, jak tego chcemy. LokLok nie wysyła ponadto powiadomień, więc umieszczenie zdjęcia, rysunku czy wiadomości może być dla kogoś niespodzianką.

LokLok
LokLok

Obsługa tej apki jest bardzo intuicyjna. Przesunięcie palca w górę odblokowuje telefon, dwukrotne tapnięcie przenosi do edytora wiadomości, a gest przybliżenia wyczyszcza ekran.

LokLok
LokLok

Ja z tej aplikacji raczej użytku nie zrobię, ale widzę, że została przyjęta dość ciepło przez użytkowników, więc niektórym z Was może się przydać. Pamiętajcie jednak, że program znajduje się obecnie w fazie beta, więc teoretycznie mogą występować mniejsze lub większe błędy w jego działaniu.

Plusy:

 • dość oryginalny pomysł
 • wygodna i intuicyjna obsługa
UP by Jawbone - darmowa

Aplikacje użytkowe

UP by Jawbone
UP by Jawbone

Aplikacja do lifeloggingu

Jawbone słynie m.in. z produkcji opasek monitorujących aktywność użytkownika. Te są dość drogie i skądinąd wadliwe, ale dedykowana im aplikacja należy do najlepszych w swojej klasie. Cieszy więc fakt, że niedawno firma zmieniła swój model biznesowy i teraz skupia się przede wszystkim na softwarze. Niedawno samowystarczalny program UP został wydany na iPhone'y i zegarki Pebble, a teraz zadebiutował na smartfonach z Androidem oraz smartwatchach z Androidem Wear.

UP by Jawbone
UP by Jawbone

Apka wykorzystuje wbudowane w urządzenie czujniki do liczenia kroków oraz szacowania liczby spalonych kalorii i przebytego dystansu. Podejrzewam, że w przypadku Androida Wear pozwala także monitorować sen, ale nie mam jak tego sprawdzić. Wszystkie dane prezentowane są w formie czytelnych wykresów, więc zawsze mamy wgląd na to, jak aktywni byliśmy danego dnia. Jeśli ruszamy się za mało, UP udzieli nam cennych wskazówek dotyczących poprawy jakości życia.

UP by Jawbone
UP by Jawbone

Teoretycznie możliwe jest także logowanie zjedzonych posiłków, ale pamiętam, że gdy jeszcze używałem opaski UP, znudziło mi się to po dwóch dniach.

UP to przede wszystkim świetny motywator. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca zrobienie ok. 10 000 kroków każdego dnia. Gdy nasze statystyki nie wyglądają najlepiej, smutna minka i niezbyt imponujący wykres potrafi skutecznie zachęcić do wzięcia psa na spacer lub wybrania się do znajomego pieszo, a nie autobusem.

UP by Jawbone
UP by Jawbone

Plusy:

 • funkcjonalność
 • przemyślany interfejs

Minusy:

 • brak wsparcia dla języka polskiego
River - darmowa
River PL
River PL

Agregator newsów (Rockmelt)

Android 4.0 lub nowszy

Moda na aplikacje agregujące newsy z różnych serwisów informacyjnych i tematycznych nie przemija. River to rodzima aplikacja, która pozwala na wygodne przeglądanie polskich artykułów z 12 kategorii takich jak wiadomości, biznes, technologie, gry, Apple, Android, moda, film, nauka, sport, gotowanie oraz plotki.

River
River

Niestety poza wyborem interesujących nas tematów nie mamy tutaj zbyt wielu możliwości na spersonalizowanie wirtualnego magazynu. Na przewijanej wertykalnie liście wyświetlane są chronologicznie wszystkie teksty z obsługiwanych przez aplikację źródeł, spośród których nie możemy wybrać tylko tych, które nas interesują. Szkoda. Program nie stara się też w żaden sposób dobierać tylko najważniejszych newsów; wszystko pochłaniane jest z automatu.

River
River

Interfejs aplikacji wygląda minimalistycznie, nowocześnie i schludnie. Traci jednak na uroku w momencie przewijania listy artykułów, bo ze względu na nie najlepszą optymalizację grafiki nieustannie się doczytują, co nie wygląda najlepiej.

Mimo wszystko River może być całkiem udanym narzędziem do robienia szybkich prasówek.

Plusy:

 • ładny i schludny interfejs
 • sporo wspieranych serwisów

Minusy:

 • brak bardziej zaawansowanych funkcji
Make Them Fight - darmowa

Gry

Make Them Fight
Make Them Fight

Zręcznościówka (Stickman Ski Racer)

Android 2.3 lub nowszy

Make Them Fight to dość wymagająca zręcznościówka z patyczakami w roli głównej.

Zasady gry są proste: sterowany przez nas patyczak stoi po lewej stronie ekranu, a naprzeciwko znajduje się nasz wróg, który powoli rzuca w nas shurikenami. Wystarczy tapnięcie ekranu, by lecący pocisk został zniszczony, za co dostajemy punkt. Brzmi prosto, prawda? I tak też w istocie jest. Prawdziwy problem pojawia się jednak wtedy, gdy sterujemy dwoma...

Make Them Fight
Make Them Fight

... trzema...

Make Them Fight
Make Them Fight

... czterema...

Make Them Fight
Make Them Fight

... lub pięcioma patyczakami jednocześnie.

Make Them Fight
Make Them Fight

Im wyższy poziom trudności, tym większym refleksem będziemy musieli się wykazać, a wierzcie mi, że już przy trzech postaciach robi się trudno. Make Them Fight to idealna gierka do rywalizowania ze znajomymi. Zwłaszcza że zintegrowana jest z platformą Google Play Game Services.

Plusy:

 • dość wysoki poziom trudności
 • możliwość rywalizacji ze znajomymi

Minusy:

 • upierdliwe, pełnoekranowe reklamy, których nie da się wyłączyć
Rally - daarmowa
Rally
Rally

Gra wyścigowa (Colin McRae Rally)

Android 2.3 lub nowszy

Rally to gra wyścigowa polskiego studia Pixel Perfect Dude.

Rally
Rally

Tytuł ten ma do zaoferowania 7 samochodów, 16 tras, 11 osiągnięć do zdobycia i 3 rodzaje sterowania. Kolejne pojazdy i trasy można odblokować za pomocą wirtualnych monet, które zdobywamy podczas rozgrywki. Do plusów zaliczyć można także możliwość rywalizacji z 7 innymi graczami w trybie multiplayer.

Rally
Rally

Oprawa graficzna, choć trójwymiarowa, jest przeciętna, więc miłośnicy fotorealistycznych pojazdów i scenerii nie mają tu raczej czego szukać. Z drugiej zaś strony wymagania sprzętowe gry są dzięki temu bardzo niskie.

Rally jakością wykonania odbiega oczywiście od topowych produkcji, które wyciskają ostatnie soki z ultrawydajnych układów graficznych, ale mimo wszystko zbiera pozytywne oceny, więc z pewnością nada się na zabicie chwili nudy.

Rally Short Gameplay Trailer

Plusy:

 • tryb multiplayer
 • wygodne sterowanie
Entwined Challenge - płatna (3,21 zł)
Entwined Challenge
Entwined Challenge

Zręcznościówka (Kapsula)

Android 4.2 lub nowszy

Mobilna wersja stworzonej przez Pixelopus (oddział Sony) gry, która nie tak dawno zadebiutowała na konsolach PlayStation 3, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita.

Entwined Challenge
Entwined Challenge

Jest to kolejna produkcja w dzisiejszym zestawieniu, w której przyjdzie nam kierować nie jedną, lecz dwiema postaciami jednocześnie. W tym przypadku duszami kochanków, które przybrały postać ryby oraz ptaka i przemierzają powietrzne korytarze zainspirowane azjatyckimi żywiołami: wodą, drewnem, ogniem, ziemią i metalem. Po drodze musimy pilnować, aby każda z postaci przeleciała przez sfery o odpowiadającym jej kolorze.

Entwined Challenge
Entwined Challenge

Abstrakcyjna oprawa graficzna i bardzo przyjemna ścieżka dźwiękowa sprawiają, że rozgrywka jest niezwykle wciągająca i klimatyczna.

Entwined Challenge
Entwined Challenge

Gra kosztuje raptem nieco ponad 3 zł i jest całkowicie wolna od systemu mikropłatności. Jest to więc produkcja jak najbardziej warta swojej ceny.

Entwined Launch Trailer | E3 2014 (PS4)

Plusy:

 • sensowny poziom trudności
 • wygodne sterowanie
 • świetna muzyka
Daddy Long Legs - darmowa
Daddy Long Legs
Daddy Long Legs

Zręcznościówka (Swing Copters)

Android 2.3 lub nowszy

Daddy Long Legs to jedna z tych gier, które sprawiają, że już po pierwszych 20 sekundach zabawy macie ochotę wyrzucić telefon za okno, a później nie możecie się od niej oderwać.

Daddy Long Legs
Daddy Long Legs

Przejmujemy tutaj kontrolę nad nogami bliżej nieokreślonego stworzenia. Każde tapnięcie w ekran odpowiada za wykonanie kolejnego kroku, przy czym nogi naszego bohatera są tak długie, że zbyt długi krok zakończy się niekontrolowanym szpagatem, a zbyt krótki bliskim spotkaniem twarzy z ziemią.

Daddy Long Legs
Daddy Long Legs

Poziom trudności jest bardzo wysoki, ale mi jakimś cudem już w drugim podejściu udało się dojść dość daleko (ponad 21 metrów). Przez kolejne kilkanaście minut miałem problemy z dobiciem do połowy tego wyniku, a gdy w końcu udało mi się pobić rekord, to fala satysfakcji była ogromna.

Gra jest darmowa, ale podczas rozgrywki przez cały czas wyświetlany jest banerek z reklamą. Ten w żaden sposób nie przeszkadza w rozgrywce, ale można się go pozbyć za niecałe 4 zł.

Daddy Long Legs - Teaser

Plusy:

 • satysfakcjonująca i wciągająca rozgrywka
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także