Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Sniper 3D Assassin, launcher à la Lollipop i Unmechanical

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Sniper 3D Assassin, launcher à la Lollipop i Unmechanical

Snajper
Snajper
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
05.12.2014 23:07, aktualizacja: 06.12.2014 00:07

W najnowszym WZGiA przygotowałem dla Was m.in. mroczną grą logiczną, galerię, która sama poprawi jakość Waszych zdjęć oraz krótki poradnik na temat tego, jak upodobnić interfejs dowolnego smartfona z Androidem do Lollipopa.

Minimal Clock - darmowa

Personalizacja

Minimal Clock
Minimal Clock

Widget zegara (Zooper)

Android 4.0 lub nowszy

Moda na minimalizm nie przemija. Jeśli chcielibyście uzbroić się w minimalistyczny widget zegara, to ciekawą opcją będzie ten o wiele mówiącej nazwie Minimal Clock.

Minimal Clock
Minimal Clock

Widget pozwala wybierać i modyfikować wyświetlane elementy (zegar 12- i 24-godziny, data i jej format, wskaźnik naładowania baterii itp.) oraz ich wygląd. Opcji jest naprawdę sporo, więc każdy bedzie mógł dostosować widget do własnych upodobań. Oczywiście możemy także podpiąć aplikację, która uruchamiana będzie po tapnięciu w tarczę zegara.

Minimal Clock
Minimal Clock

Program jest całkowicie darmowy i pozbawiony reklam. Nie jest jednak przez to zbyt funkcjonalny, bo nie potrafi nawet wyświetlać prognozy pogody, a dla mnie to podstawa. Ciężko jednak uznać to za wadę, bo taki ten widget miał być w założeniu - minimalistyczny.

Plusy:

[plus]niezły wygląd

[plus]ozbudowane możliwości personalizacji

Nova Launcher - darmowa lub płatna (13 zł)
Nova Launcher
Nova Launcher

Launcher (Cheetah Launcher)

Android 4.0 lub nowszy

Nova to prawdziwy weteran wśród launcherów i dość tutaj wspomnieć o ponad 10 milionach pobrań. Aplikacja pojawiła się zresztą w WZGiA ponad 2,5 roku temu, ale ostatnia aktualizacja sprawia, że warto sobie o niej przypomnieć. Mianowicie wersja 3.3 wnosi animacje i elementy interfejsu znane z Lollipopa, więc teraz każdy z Was może zasmakować lizaka na swoim telefonie lub tablecie.

Nova Launcher
Nova Launcher

Niestety wygląd Androida 5.0 nie pojawia się na starcie i po zainstalowaniu programu trzeba chwilę pogrzebać w ustawieniach:

  • w zakładce Pulpit zmieniamy trwały pasek wyszukiwania na Lollipop i efekt przewijania na \brak;
  • w zakładce Lista aplikacji zaznaczamy \show pages as cards\ i zmieniamy tło na białe, efekt przewijania na \brak\
  • animację przejścia na \koło\
  • a styl kart na \ukryte;
  • w zakładce Foldery zmieniamy animację na \koło\
  • a tło na białe;
  • w zakładce Wygląd i styl zmieniamy ikony tematu na \Lollipop\
  • a animację otwierania aplikacji na \przesunięcie w górę;
  • na pulpicie głównym warto jeszcze przytrzymać palec na ikonie siatki aplikacji i wymienić ją na białą.

I to by było na tyle. Po takim zabiegu interfejs zauważalnie upodobni się do Lollipopa, więc jeśli nie możecie się doczekać aktualizacji, to warto zacząć od pobrania Novy.

Nova Launcher
Nova Launcher

Plusy:

[plus]rozbudowane możliwości personalizacyjne

[plus]szybkość działania i stabilność

Wersja darmowa lub płatna (13 zł)

Lumific - darmowa

Aplikacje użytkowe

Lumific
Lumific

Galeria zdjęć (Piktures)

Android 4.1 lub nowszy

Lumific to nowa galeria zdjęć, która w szybkim tempie zdobywa popularność. Ma kilka ciekawych funkcji, dzięki którym warto rozważyć wymianę galerii używanej do tej pory.

Przede wszystkim Lumific potrafi automatycznie poprawić jakość zdjęć znajdujących się w naszych zbiorach. Poprawiany jest kontrast, balans bieli oraz kadr. Aplikacja robi to bez pytania, bo nie ingeruje w pliki, a jedynie poprawia wspomniane parametry w czasie rzeczywistym podczas oglądania fotek. Klikając w przycisk "Lumified" ujrzymy oryginalne zdjęcie i w tym momencie widać, że program potrafi zdziałać cuda.

Lumific
Lumific

Z poziomu galerii możemy udostępniać zdjęcia np. w serwisach społecznościowych. Możliwe jest też zdecydowanie, czy chcemy wysłać je w oryginalnej, czy też poprawionej formie.

Fotki segregowane są według dat. Jeśli przesuniemy palec po belce z datą możemy wyróżnić jakieś wydarzenie oraz nadać mu nazwę.

Lumific
Lumific

Cały interfejs jest bardzo schludny i ma w sobie elementy stylu Material Design.

Lumific
Lumific

Lumific jest całkowicie darmowy, pozbawiony wewnętrznych płatności i nie ma nawet wersji premium (przynajmniej na razie). Nic tylko korzystać.

Plusy:

[plus]automatyczne poprawianie jakości zdjęć

[plus]ładny wygląd

[plus]szybkość działania

Amaze File Manager
Amaze File Manager

Menedżer plików (File Expert HD)

Android 4.0 lub nowszy

Dziś większość producentów wzbogaca oprogramowanie swoich smartfonów o menedżer plików, lecz ten standardowy z różnych względów - chociażby estetycznych - niekoniecznie musi nam odpowiadać. Amaze File Manager to jedna z najbardziej estetycznych alternatyw.

Amaze File Manager
Amaze File Manager

Interfejs aplikacji to Material Design pełną gębą; mamy charakterystyczne kolory, cienie, animacje i pływające przyciski.

Od strony funkcjonalnej aplikacja nie wyróżnia się niczym szczególnym. Możemy przeglądać zawartość pamięci wewnętrznej i karty microSD, przenosić i kopiować pliki oraz foldery, a także zmieniać ich nazwy i udostępniać. Jednym słowem standard - żadnych wodotrysków, ale też żadnych poważnych braków.

Amaze File Manager
Amaze File Manager

Jeśli szukacie prostego, minimalistycznego i lekkiego menedżera plików, to Amaze File Manager będzie ciekawą propozycją.

Plusy:

[plus]ładny i przejrzysty interfejs

Stick Hero - darmowa

Gry

Stick Hero
Stick Hero

Zręcznościówka (One More Line)

Android 2.3 lub nowszy

Stick Hero to kolejna zręcznościówka o prostych zasadach, ale dość wysokim poziomie trudności. A przynajmniej zazwyczaj taki jest.

Stick Hero
Stick Hero

Gra polega na przechodzeniu od jednej platformy do kolejnej. Przytrzymując palec na ekranie rysujemy odcinek, po którym widoczna na ekranie postać będzie mogła przejść. Cały wic polega na tym, że odcinek nie może być ani za krótki, ani za długi, bo w przeciwnym wypadku grawitacja da o sobie znać i natychmiast zakończymy rozgrywkę.

Stick Hero
Stick Hero

Na środku każdej platformy znajduje się czerwony punkt. Jeśli platforma zatrzyma się w jego obszarze, dostaniemy nie 1, lecz 2 punkty. Zadanie polega oczywiście na uzbieraniu ich jak najwięcej.

Stick Hero
Stick Hero

Niestety jak na grę tego typu moim zdaniem zbyt wiele zależy tutaj od szczęścia, a zbyt mało od umiejętności. Szerokość platform i odległość między nimi generowana jest losowo, więc raz spokojnie przejdziemy po kilku platformach umieszczonych koło siebie, a innym razem już na starcie ujrzymy cienką kreskę wywaloną na sam koniec planszy. Jeśli chcemy konkurować z innymi graczami, to całkowicie losowy poziom trudności w zasadzie uniemożliwia uczciwą rywalizację.

Plusy:

[plus]wciągająca rozgrywka

Minusy:

[minus]nierówny poziom trudności przy kolejnych podejściach

Sniper 3D Assassin
Sniper 3D Assassin

Android 2.3 lub nowszy

Nigdy nie byłem fanem prostych, mobilnych strzelanek ze snajperami w roli głównej, ale zauważyłem, że ostatnio tego typu produkcje wyrastają w Google Play jak grzyby po deszczu. Nie byłoby takiej podaży bez popytu, więc najwidoczniej takie gry są powszechnie lubiane. Ponad milion pobrań w kilkanaście dni mówi zresztą sam za siebie.

Sniper 3D Assassin
Sniper 3D Assassin

Mamy tutaj do czynienia z klasyką gatunku. Stoimy na dachu uzbrojeni po zęby i wykonujemy zadania polegające na eliminowaniu kolejnych celów. Tutaj ważna uwaga: przed każdą misją dostajemy opis przyszłej ofiary w języku angielskim, więc wymagana jest przynajmniej podstawowa znajomość języka Szekspira.

Sniper 3D Assassin
Sniper 3D Assassin

Grafika jest niezła i wzbogacona o matrixowe animacje. Sterowanie za pomocą akcelerometru wymaga przyzwyczajenia, ale na dłuższą metę zdaje egzamin. Same misje są dość mocno urozmaicone (przynajmniej na tyle, na ile pozwala mechanika gry), więc można uznać tę produkcję za udaną. Niestety nie zabrakło tutaj systemu mikropłatności, a ceny pojedynczych paczek broni sięgają nawet 330 zł...

Sniper 3D Assassin - The BEST Sniper Game - IOS & Android [English]

Plusy:

[plus]niezła grafika i widowiskowe animacje

[plus]zróżnicowane misje

Minusy:

[minus]mikrotransakcje

Unmechanical - 10,49 zł
Unmechanical
Unmechanical

Gra zręcznościowo-logiczna (Lost Toys)

Android 4.0 lub nowszy

Unmechanical to ciekawa propozycja dla tych, którzy lubią trochę pogłówkować. A nawet dużo pogłówkować.

Unmechanical
Unmechanical

Gracz przejmuje kontrolę nad latającym robotem, który został uwięziony w podziemnym labiryncie. Zadanie polega oczywiście na jego uwolnieniu, ale to nie jest takie proste, bo na przeszkodzie stoi 30 nafaszerowanych niezliczoną liczbą łamigłówek poziomów. Aby je rozwiązać należy eksplorować kolejne zakamarki labiryntu i wchodzić w interakcję z otoczeniem, aby zrozumieć zasady panujące w labiryncie.

Unmechanical
Unmechanical

Początkowe łamigłówki są proste: ot przykładowo wystarczy umieścić głaz na przycisku odpowiedzialnym za otwieranie bramy. Szybko jednak zrozumiemy, że gra do prostych nie należy, bo kolejne zagadki są coraz to bardziej skomplikowane.

Unmechanical
Unmechanical

Cała gra okraszona jest mroczną, klimatyczną i jednocześnie bardzo dopracowaną oprawą audiowizualną. Takie smaczki jak pusty dźwięk robota uderzającego w blaszaną ścianę i sypiące się iskry nadają całości charakteru. Unmechanical to produkcja bez wątpienia godna polecenia.

Unmechanical on Google Play

Plusy:

[plus]klimatyczna oprawa audiowizualna

[plus]zróżnicowane, dopracowane i wymagające łamigłówki

Music Snake Saga
Music Snake Saga

Zręcznościówka (Millie)

Android 3.0 lub nowszy

Legendarny Snake powraca w muzycznej odsłonie.

Music Snake Saga
Music Snake Saga

Podobnie jak w klasycznym Snake'u, kontrolujemy tutaj ruchami węża zbierającego porozsiewane po kwadratowej planszy elementy. Te nie są jednak jedzeniem, lecz klawiszami odpowiedzialnymi za odegranie kolejnych fragmentów melodii. Zadanie polega na pozbieraniu ich w odpowiedniej kolejności, więc podczas gry musimy na bieżąco planować każdy kolejny ruch, aby odegrać melodię w jak najkrótszym czasie i bez żadnego fałszu. Łącznie mamy do pokonania 100 poziomów.

Music Snake Saga
Music Snake Saga

Music Snake Saga - jak na mój gust - ma trochę zbyt infantylną grafikę. Sama mechanika jest w porządku i dałoby się z tego zrobić coś odrobinę poważniejszego. Wystarczy spojrzeć na Deemo.

Music Snake Saga Trailer

Plusy:

[plus]ciekawy pomysł na grę

Minusy:

[minus]bardzo dziecinna grafika

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)