Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Next Lock Screen, MSN Kuchnia i SimCity BuildIt

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Next Lock Screen, MSN Kuchnia i SimCity BuildIt20.12.2014 17:54
SimCity BuildIt
SimCity BuildIt

W ostatnim wydaniu WZGiA przed Świętami czeka na Was lockscreen Microsoftu, świetna aplikacja kulinarna i mobilne SimCity.

KLWP Kustom - darmowa

Personalizacja

KLWP Kustom
KLWP Kustom

Animowana tapeta (HexaTime)

Android 4.4 lub nowszy

Animowana tapeta, której najważniejszą cechą jest - jak sama nazwa wskazuje - kustomizacja.

KLWP Kustom
KLWP Kustom

Aplikacja pozwala na zbudowanie od podstaw własnej tapety przy użyciu wbudowanego edytora. Na tło o wybranym kolorze możliwe jest naniesienie swoistych widgetów wyświetlających informacje na temat godziny, daty, pogody, poziomu naładowania baterii czy wykorzystania procesora i pamięci operacyjnej. Ich wygląd także można modyfikować.

KLWP Kustom
KLWP Kustom

Jeśli nie chce Wam się bawić, można skorzystać z jednego z wbudowanych motywów.

KLWP Kustom
KLWP Kustom

Z apki KLWP Kustom da się wycisnąć całkiem fajne efekty, ale oczywiście trzeba się liczyć z tym, że na pulpicie konieczne będzie zarezerwowanie trochę miejsca, aby widgety i ikony nie przysłaniały wyświetlanych informacji.

Kustom Live Wallpaper #KLWP

Plusy:

[plus]zaawansowana personalizacja

Next Lock Screen
Next Lock Screen

Ekran blokady (Locket)

Android 4.0 lub nowszy

Microsoft Garage to projekt, w ramach którego gigant z Redmond zachęca swoich pracowników do rozwijania własnych pomysłów w wolnym czasie. Jednym z jego najpopularniejszych w ostatnim czasie owoców jest androidowy ekran blokady Next.

Next Lock Screen
Next Lock Screen

Firma przekonuje, że każdego dnia odblokowujemy ekran dziesiątki razy tylko po to, by uzyskać podstawowe informacje. Zadaniem Next Lock Screena jest przeniesienie tych podstawowych informacji bezpośrednio na ekran blokady. Aplikacja na bieżąco informuje o nadchodzących wydarzeniach z kalendarza i nieodebranych połączeniach, na które można bezpośrednio odpisać/oddzwonić.

Next podrzuca także listę ulubionych aplikacji, które uzależnione są od miejsca, w którym znajduje się użytkownik.

Next Lock Screen
Next Lock Screen

Jeśli lubicie takie inteligentne i zautomatyzowane rozwiązania, Next powinien trafić w Wasze gusta.

Plusy:

[plus]ładny wygląd

[plus]funkcjonalność

AutoMath - darmowa

Aplikacje użytkowe

AutoMath
AutoMath

Aplikacja matematyczna (Swipe Calculator)

Android 2.3 lub nowszy

AutoMath to program, którego zadaniem jest automatyczne rozwiązywanie równań matematycznych. Co istotne, tych nie trzeba przepisywać do okna aplikacji, gdyż używa ona wbudowanego aparatu w roli skanera. Wystarczy zatem zrobić zdjęcie kartki z równaniem, a po chwili ujrzymy wynik.

AutoMath
AutoMath

Tak to przynajmniej wygląda w teorii, bo w praktyce z rozpoznawaniem tekstu apka radzi sobie co najwyżej średnio. Przede wszystkim w ogóle nie rozpoznaje pisma odręcznego, a przy wydrukowanych równaniach wiele zależy od czcionki i jakości zrobionego zdjęcia. Potrzeba też chwili, by nauczyć się, z jakiej odległości od kartki najlepiej zrobić fotkę.

AutoMath
AutoMath

Niemniej przy sprzyjających warunkach AutoMath z rozwiązywaniem równań radzi sobie całkiem sprawnie, a twórcy informują, że ich apka obsługuje ponad 250 równań matematycznych.

Automath Photo Calculator - How to Use

Plusy:

[plus]sprawne rozwiązywanie równań po prawidłowym rozpoznaniu tekstu

Minusy:

[minus]problemy z rozpoznawaniem tekstu

MSN Kuchnia - darmowa
MSN Kuchnia
MSN Kuchnia

Aplikacja kulinarna (Przepisy.pl)

Android 4.1 lub nowszy

W ubiegłym tygodniu pisałem, że w Microsoft wziął się w ostatnim czasie za zasypywanie sklepu Google Play swoimi aplikacjami. Jedną z ostatnich nowości giganta z Redmond jest aplikacja kulinarna MSN Kuchnia, która z oczywistych względów może się okazać szczególnie przydatna w okresie przedświątecznym.

MSN Kuchnia
MSN Kuchnia

Program nafaszerowany jest przepisami, które możemy przeszukiwać w oparciu o rodzaj dania, konkretną dietę, główne składniki, kraj pochodzenia, metodę przyrządzania, poziom trudności, czas przyrządzenia i okazję. poziom zaawansowania wyszukiwarki jest zatem dość imponujący. I tak, w ostatniej kategorii znajdziemy także wyszczególnione dania bożonarodzeniowe.

MSN Kuchnia
MSN Kuchnia

Same przepisy są jasne i klarowne oraz okraszone ładnymi zdjęciami. Wszystko zależy też od źródła przepisu, gdyż MSN Kuchnia pełni rolę agregatora treści z różnych serwisów kulinarnych, a nie zbioru autorskich przepisów.

MSN Kuchnia
MSN Kuchnia

Plusy:

[plus]ładny interfejs

[plus]imponująca liczba przepisów

[plus]zaawansowana wuszukiwarka

Monster Dash - darmowa

Gry

Monster Dash
Monster Dash

Zręcznościówka (Jetpack Joyride)

Android 4.0 lub nowszy

Kolejna część trylogii Halfbrick Studios opowiadającej o przygodach Barry'ego Steakfriesa, która obejmuje również takie tytuły jak Jetpack Joyride i Age of Zombies.

Monster Dash
Monster Dash

Tym razem nasz bohater przemierza światy opanowane przez potwory, a na swojej drodze spotka m.in. wampiry, demony, mumie i yeti. Pod względem mechaniki jest to połączenie runnera i dwuwymiarowej platformówki, w której unikamy przeszkody, rozprawiamy się z tytułowymi potworami i zbieramy wypadające z nich monety.

Monster Dash
Monster Dash

Rozgrywka jest dynamiczna i wciągająca, ale jeśli nie chcemy zaczynać jej co kilka minut od początku, trzeba będzie wykazać się ponadprzeciętnymi umiejętnościami lub zainwestować monety. Nie tylko te wirtualne.

Massive Monster Dash update – Barry is back!

Plusy:

[plus]grywalność

Minusy:

[minus]mikropłatności

SimCity BuildIt - darmowa
SimCity BuildIt
SimCity BuildIt

Gra strategiczna (Battles and Castles)

Android 2.3 lub nowszy

Mobilne wydanie kultowego SimCity, które zostało stworzone od podstaw z myślą o smartfonach i tabletach.

SimCity BuildIt
SimCity BuildIt

Gracz wciela się w burmistrza nowo założonego miasta, którego zadaniem będzie pobieranie podatków, zarządzanie budżetem, stawianie nowych budynków, rozwiązywanie problemów mieszkańców i w efekcie doprowadzenie do powstania prężnie rozwijającej się metropolii.

SimCity BuildIt
SimCity BuildIt

Sterowanie jest typowo smartfonowe, bo w dużej mierze sprowadza się do przeciągania po ekranie różnych elementów oraz operowania kamerą przy użyciu dwóch palców. Da się jednak odczuć, że na tablecie granie byłoby bardziej komfortowe, bo nawet na ok. 5-calowym ekranie niektóre elementy zdają się być mikroskopijne.

SimCity BuildIt
SimCity BuildIt

Fani SimCity powinni być wniebowzięci, ale niestety ich zapał może zostać ostudzony przez wbudowany system mikropłatności. Podejrzewam, że te na pewnym etapie gry mogą stać się dość upierdliwe, bo ceny za pojedyncze paczki wirtualnych dóbr sięgają nawet 400 zł.

SimCity BuildIt OUT NOW! | Google Play Trailer

Plusy:

[plus]wygodne sterowanie

[plus]oprawa graficzna

Minusy:

[minus]mikropłatności

Impossible Draw - darmowa
Impossible Draw
Impossible Draw

Zręcznościówka (Smash Hit)

Android 3.0 lub nowszy

Czy gra, w której cała rozgrywka sprowadza się do rysowania wyświetlanych na ekranie symboli może być wciągająca? Może, co udowodniło studio isTom Games.

Impossible Draw
Impossible Draw

Bliżej nieokreślony byt wędruje po wirtualnym tunelu, a my pomagamy mu pokonać kolejne odcinki poprzez rysowanie figur i symboli, które pojawiają się na lewitujących ścianach. Konieczne jest ich dość dokładnie odwzorowywanie, a zadania nie ułatwia fakt, że trzeba to robić w pośpiechu.

Impossible Draw
Impossible Draw

Całość oprawiono klimatyczną grafiką i oprawą dźwiękową, co umila grę. W kodzie zaszyto także system mikropłatności, ale za gotówkę możemy po prostu dokupywać dodatkowe zadania czy motywy. Nie jest to koniecznie, a ceny na szczęście nie odstraszają, więc gra jest godna polecenia.

Impossible Draw
Impossible Draw

Plusy:

[plus]wciągająca rozgrywka

[plus]oprawa audiowizualna

Peggle Blast - darmowa
Peggle Blast
Peggle Blast

Zręcznościowo-logiczna (Wonderball Heroes)

Android 4.0 lub nowszy

Kolejna odsłona popularnej swego czasu gry Peggle, za stworzenie której odpowiadali twórcy gier Bejeweled oraz Plants vs. Zombies. Jak z głośną marką poradzili sobie panowie Electronic Arts?

Peggle Blast
Peggle Blast

Zasady gry pokrywają się z pierwowzorem. Po planszy porozsiewane zostały różnokolorowe kulki, a naszym zadaniem jest zbijanie tytułowych peggli, czyli kulek pomarańczowych. Te zostały pokrywane między niebieskimi, co znacznie utrudnia zadanie.

Peggle Blast
Peggle Blast

Do peggli strzelamy z działka ulokowanego u góry ekranu. Oczywiście im mniej pocisków zużyjemy, tym lepiej dla naszej punktacji.

Peggle Blast
Peggle Blast

Grafika jest bardzo cukierkowa, ale nie jest to bynajmniej wada. Multum kolorowych animacji sprawia, że rozgrywka staje się bardzo dynamiczna. Mi w Peggle Blast grało się bardzo przyjemnie, ale zaznaczam, że nie dotarłem jeszcze do etapu, w którym gra przypomniałaby mi o możliwości skorzystania z systemu mikrotransakcji. Z informacji umieszczonych w Google Play wynika, że tanio niestety nie jest.

Peggle Blast | Google Play Launch Trailer

Plusy:

[plus]wciąga

[plus]sensowny poziom trudności

Minusy:

[minus]mikropłatności

Jak już wspomniałem, jest to ostatnie wydanie WZGiA przed Bożym Narodzeniem, więc już teraz chciałbym Wam życzyć zdrowych i wesołych Świąt oraz nowych smartfonów i tabletów pod choinką ;)

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)