Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Falcon Pro 3, NinJump Dash i N.O.V.A. 3 za darmo

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Falcon Pro 3, NinJump Dash i N.O.V.A. 3 za darmo
17.01.2015 18:49
NinJump Dash
NinJump Dash

W tym wydaniu znajdziecie m.in. wygodną latarkę, efekciarski launcher oraz garść nie tylko darmowych, ale i pozbawionych mikropłatności gier.

Personalizacja

Numix Wallpapers
Numix Wallpapers

Animowana tapeta (Minima Live Wallpaper)

Android 3.1 lub nowszy

Na pokładzie Nexusa 6 i innych urządzeń z "czystym" Androidem 5.0 znalazł się zestaw kolorowych i minimalistycznych tapet w stylu Material Design. Twórcy Papercrafta postanowili je ożywić.

Papercraft Live Wallpaper
Papercraft Live Wallpaper

Tapeta ta do złudzenia przypomina jedną z tych, które można znaleźć w Lollipopie, a jedyną różnicą jest to, że wyświetlane na ekranie elementy są animowane i reagują na dotyk tworząc złudzenie głębi.

Papercraft Live Wallpaper
Papercraft Live Wallpaper

Jeśli nie odpowiada Wam standardowa paleta kolorów, możecie je zmienić w ustawieniach. Niestety możliwości personalizacyjne pozwalają na niewiele więcej.

Papercraft Live Wallpaper
Papercraft Live Wallpaper

Dla mnie Papercraft to żadna rewelacja, ale jeśli odpowiada Wam styl Material Design i lubicie jednocześnie, gdy pulpit żyje, wspomniana tapeta powinna się Wam spodobać.

Papercraft Live Wallpaper

Plusy:

[plus]ładny wygląd

Minusy:

[minus]ubogie opcje

UR launcher - darmowa
UR launcher
UR launcher

Launcher (Nokia Z Launcher)

Android 4.1 lub nowszy

Wschodząca gwiazda w świecie launcherów. UR mimo stosunkowo młodego wieku zdobył już sporą popularność, o czym świadczy przebicie magicznej bariery miliona pobrań. Średnia ocen 4,1/5 przy ponad 17 tys. głosów wskazuje ponadto na to, że w parze z popularnością idzie powszechne zadowolenie użytkowników.

UR launcher
UR launcher

Widać, że twórcy szczególnie skupili się na kompatybilnych z tym launcherem animowanych tapetach. A właściwie na motywach graficznych, gdyż poza samymi tapetami zmieniane zostają także m.in. ikony. Jeśli więc postanowimy w tle pulpitu umieścić bezludną wyspę, ikonki zostaną umieszczone w skrzyniach ze skarbami.

UR launcher
UR launcher

Część motywów oferuje również funkcje dodatkowe. Przykładowo po wybraniu tematu piłkarskiego na umieszczonym za boiskiem telebimie wyświetlane będą newsy związane z ulubionym zespołem.

UR launcher
UR launcher

Oczywiście doceniam pracę, jaką twórcy włożyli w te pełne bajerów motywy (zwłaszcza że jest ich sporo), ale jak na mój gust są one, no właśnie, przebajerowane. Zwolennicy minimalizmu nie mają czego tutaj szukać. Poza tym oprócz wspomnianych tematów UR launcher nie oferuje niczego szczególnego. Niemniej - jak już wspomniałem - aplikacja bardzo szybko zdobywa popularność, więc najwidoczniej popyt na takie wodotryski jest.

UR Launcher 3D Live Wallpapers

Plusy:

[plus]sporo dopracowanych motywów graficznych (choć te nie każdemu przypadną do gustu)

Falcon Pro 3 - 14,48 zł

Aplikacje użytkowe

Falcon Pro 3
Falcon Pro 3

Klient Twittera (Talon for Twitter)

Android 4.1 lub nowszy

Jeden z najpopularniejszych androidowych klientów Twittera powraca do Google Play po wielu miesiącach nieobecności. Czy wciąż warto się nim zainteresować?

Falcon Pro 3
Falcon Pro 3

Jakiś czas temu Twitter objął nieoficjalne aplikacje sporymi ograniczeniami; z każdej z nich może korzystać "tylko" 100 000 użytkowników. Falcon Pro szybko osiągnął wspomniany limit i niestety nie było to jedyne zmartwienie twórcy. Okazało się bowiem, że aż 60% instalacji pochodzi z "nieoficjalnych źródeł". W tym przypadku deweloper nie tylko nie zarabiał na pirackich kopiach, ale i te blokowały tokeny tym użytkownikom, którzy byliby skłonni zapłacić. Joaquim Verges usunął więc swoją aplikację ze Sklepu Play i - choć udało mu się znaleźć tymczasowe rozwiązanie na ominięcie limitów - jego dzieło szybko umarło śmiercią naturalną.

Po niemal dwóch latach Falcon Pro powrócił jako napisana od nowa aplikacja z nowym zapasem tokenów. Tym razem twórca znalazł skuteczny (choć kontrowersyjny) sposób na zabezpieczenie się przed piratami. Sam program można pobrać za darmo, ale już zalogowanie się na pierwsze konto kosztuje 14,48 zł zł, a na każde kolejne 7,22 zł.

Falcon Pro 3
Falcon Pro 3

Takie podejście, jak nietrudno się domyślić, nie wszystkim przypadło do gustu. Zwłaszcza że najbardziej pokrzywdzeni są uczciwi użytkownicy, którzy już raz za tę apkę zapłacili i z nieswojej winy zostali na lodzie. Ja - biorąc pod uwagę zaistniałe okoliczności - jestem jednak w stanie zrozumieć decyzję twórcy i te 15 zł zapłaciłem w ciemno.

Falcon Pro 3
Falcon Pro 3

Niestety, abstrahując już od ceny i modelu sprzedaży aplikacji, Falcon Pro 3 jest na chwilę obecną po prostu programem niedokończonym. Pierwsza wersja nie obsługiwała nawet najbardziej podstawowych funkcji, takich jak wiadomości prywatne czy klikalne hashtagi. Ba, w wersji 1.0 zabrakło nawet jakichkolwiek ustawień.

Falcon Pro 3
Falcon Pro 3

Na szczęście deweloper bierze sobie do serca wszystkie uwagi i stara się błyskawicznie uzupełniać braki. W ciągu 6 dni pojawiły się już 4 aktualizacje, które wniosły łącznie ponad 40 brakujących funkcji.

Falcon Pro 3
Falcon Pro 3

Nie zmienia to jednak faktu, że upłynie trochę wody w Wiśle zanim Falcon Pro dogoni konkurencję lub chociaż wcześniejsze wydania samego siebie. To naprawdę szybka i ładna (zwłaszcza na Lollipopie) aplikacja, więc myślę, że za za jakiś miesiąc warto będzie dać jej kolejną szansę.

Falcon Pro 3 Preview

Plusy:

[plus]ładny i przemyślany interfejs

[plus]szybkość działania

Minusy:

[minus]uboga funkcjonalność

Power Button FlashLight - darmowa lub płatna (4,19 zł)
Power Button FlashLight
Power Button FlashLight

Aplikacja użytkowa

Android 2.3 lub nowszy

Niemal każdy smartfon uzbrojony jest w diodę doświetlającą scenerię, ale nie każdy producent wpadł jeszcze na to, że może ona pełnić funkcję latarki. Nawet jeśli wpadł, to odpowiedzialna za jej włączenie aplikacja lub widget niekoniecznie znajduje się zawsze pod ręką, więc warto rozejrzeć się za alternatywnymi rozwiązaniami. Chyba nie ma wygodniejszego od tego, które oferuje Power Button FlashLight.

Power Button FlashLight
Power Button FlashLight

Właściwie nazwa tego programu tłumaczy wszystko - dzięki niej przycisk zasilania zamienia się w wyłącznik latarki. Aby dioda nie zapalała się za każdym razem, gdy blokujemy lub odblokowujemy ekran, przycisk należy nacisnąć trzykrotnie (lub czterokrotnie, gdy ekran jest aktywny).

Power Button FlashLight
Power Button FlashLight

Darmowa wersja aplikacji pozwala jedynie wygodnie włączyć latarkę, ale już jej wyłączenie wymaga zajrzenia do panelu powiadomień. Za możliwość wyłączania diody przy użyciu przycisku zasilania należy zapłacić 4,19 zł. Moim zdaniem warto, bo jest to prosta, ale jakże użyteczna aplikacja.

Demo of Power Button Flashlight app for Android

Plusy:

[plus]spełnia swoje zadanie i nie wymaga roota

Gry

N.O.V.A. 3: Freedom Edition
N.O.V.A. 3: Freedom Edition

Android 4.0 lub nowszy

Gra N.O.V.A. 3 nie jest już produkcją pierwszej świeżości, ale to wciąż jeden z najpopularniejszych FPS-ów na Androida, którego cena nawet kilkanaście miesięcy po premierze nie jest niska, bo wynosi ponad 22 zł. Nastąpiło jednak coś nieoczekiwanego - Gameloft zdecydował się na udostępnienie darmowej wersji swojej gry. "Znowu te mikropłatności" - pomyślicie. Nic bardziej mylnego, bo nie ma tutaj żadnych ukrytych mikrotransakcji! Jedyną różnicą względem oryginału są tutaj reklamy. Co więcej, nie są one przesadnie upierdliwe.

N.O.V.A. 3: Freedom Edition
N.O.V.A. 3: Freedom Edition

Prawdopodobnie Gameloft testuje właśnie nowy model biznesowy. Warto więc pobrać tę grę tylko po to, by pokazać Francuzom, że to się opłaca. Dość zresztą wspomnieć, że nowa odsłona ma w Google Play wyższą średnią ocen niż jej płatny i najeżony mikropłatnościami odpowiednik (4,6 vs 4,2).

N.O.V.A. 3: Freedom Edition
N.O.V.A. 3: Freedom Edition

Sama gra - jak już wspomniałem - nie jest już nowa (nomen omen), więc po więcej szczegółów na jej temat odsyłam Was do recenzji Zbyszka Kowala.

Plusy:

[plus]brak jakichkolwiek form płatności

[plus]grywalność

[plus]oprawa audiowizualna

NinJump Dash - darmowa
NinJump Dash
NinJump Dash

Android 4.0 lub nowszy

Runnerów powstało już tyle, że mogłoby się wydawać, że nie da się już wymyślić w tym temacie niczego, co byłoby w stanie przyciągnąć gracza do ekranu na dłużej. Na szczęście studio Backflip nie wiedziało, że się nie da i taką grę stworzyło.

NinJump Dash
NinJump Dash

Choć pod względem mechaniki NinJump Dash nie wnosi niczego nadzwyczajnego, gra broni się trybem multiplayer. W czasie rzeczywistym ścigamy się z prawdziwymi graczami, a do dyspozycji oddano nam cały arsenał ułatwiaczy (lub - w przypadku przeciwników - utrudniaczy), które urozmaicają rozgrywkę.

NinJump Dash
NinJump Dash

Multiplayer był strzałem w dziesiątkę, bo świadomość tego, że po drugiej stronie ekranu siedzą żywe osoby daje mnóstwo frajdy.

NinJump Dash
NinJump Dash

Grę można pobrać za darmo, ale nie oznacza to, że będzie można cieszyć się rozgrywką w nieskończoność bez wydawania ani grosza. Za przystąpienie do każdej rundy należy zapłacić garść wirtualnych monet, które można sobie odbić z nawiązką wygrywając wyścig. W innym wypadku stracimy monety bezpowrotnie, a tych - jak nietrudno się domyślić - mamy ograniczoną liczbę. To, czy inwestowanie prawdziwej gotówki w wirtualne monety okaże się konieczne, zależy zatem od umiejętności gracza.

Ninjump Dash Trailer - IOS and Android

Plusy:

[plus]wciągająca rozgrywka

[plus]tryb multiplayer

Minusy:

[minus]Mikropłatności

The Sleeping Prince: Royal Ed.
The Sleeping Prince: Royal Ed.

Platformówka (Leo's Fortune)

Android 4.0 lub nowszy

Przed chwilą opisałem Wam grę, w której sterowana przez gracza postać pędzi przed siebie bez niczyjej ingerencji. Teraz dla kontrastu mam dla Was platformówkę, której bohater bez pomocy gracza nie potrafi nawet ustać na dwóch nogach.

The Sleeping Prince: Royal Edition
The Sleeping Prince: Royal Edition

Zadaniem Śpiącego Księcia jest uwolnienie swoich podwładnych ze złego uroku rzuconego przez jego arcywroga. Zadania nie ułatwia fakt, że przez całą rozgrywkę nieświadomy zagrożenia książę smacznie śpi. Przez wszystkie plansze przeprowadzić go będziemy musieli zatem my.

The Sleeping Prince: Royal Edition
The Sleeping Prince: Royal Edition

Całe sterowanie sprowadza się do przesuwania palca po ekranie, bo w taki sposób rzucamy księciem jak marionetką. Aby nie było zbyt łatwo, musimy to robić z wyczuciem w celu uniknięcia niebezpieczeństw.

The Sleeping Prince: Royal Edition
The Sleeping Prince: Royal Edition

Całość okraszono bardzo ładną, baśniową grafiką, która sprawia, że w Sleeping Prince gra się jeszcze przyjemniej. Ponadto jest to tytuł całkowicie darmowy i pozbawiony mikropłatności, choć - według zapewnień twórców - tylko tymczasowo, więc warto się pospieszyć z pobraniem.

Plusy:

[plus]wciąga

[plus]brak mikropłatności

The Eye - oko Smoka
The Eye - oko Smoka

Zręcznościówka (Unmechanical)

Android 2.3 lub nowszy

The Eye - oko Smoka to dwuwymiarowa zręczniościówka stworzona przez dwóch polskich studentów.

The Eye - oko Smoka
The Eye - oko Smoka

Naszym zadaniem jest wyniesienie z jaskini tyle skarbów, ile tylko zdołamy unieść. Albo raczej zdążymy, bo na drodze do celu stoją tylko dwie przeciwności: spadające z góry głazy, które mogą w ciągu ułamka sekundy pozbawić nas życia oraz czuwający przy jaskini smok.

The Eye - oko Smoka
The Eye - oko Smoka

Gdy buszujemy po jaskini, wzrasta poziom złości tytułowego smoka. Od czasu do czasu będziemy musieli się zatem ukryć, oczywiście nieustannie uważając na spadające kamienie, co urozmaica i jednocześnie utrudnia rozgrywkę.

The Eye - oko Smoka
The Eye - oko Smoka

Jest to prosta, ale i wciągająca zręcznościówka, z którą warto się zapoznać. Zwłaszcza że można ją pobrać bezpłatnie.

The Eye - Official Trailer

Plusy:

[plus]grywalność

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)