Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Lazy Swipe, Naughty Kitties i Shadow Fight 2

Weekendowy Zestaw Gier i Aplikacji: Lazy Swipe, Naughty Kitties i Shadow Fight 2

Naughty Kitties
Naughty Kitties
Miron Nurski
31.01.2015 14:08, aktualizacja: 31.01.2015 15:08

W najnowszym WZGiA czeka na Was m.in. świetna pogodynka, udane połączenie gatunków tower defense i endless runner oraz monochromatyczna, ale wciągająca zręcznościówka.

Planetscape 3D - darmowa lub płatna (3,11 zł)

Personalizacja

Planetscape 3D
Planetscape 3D

Android 2.2 lub nowszy

Miłośnicy minimalizmu mogą w tym momencie przestać czytać i przejść do opisu kolejnej aplikacji. Planetscape 3D to tapeta tak efekciarska i rozbudowana, że samo przygotowane przez twórcę wideo promocyjne trwa ponad 4,5 minuty. Myślę zresztą, że wspomniany film najlepiej oddaje to, z czym mamy tutaj do czynienia.

Jeśli lubcie takie efekciarskie tapety, to jesteście w domu, bo jakość animacji stoi na najwyższym poziomie. Takiej oprawy graficznej nie mogłaby się powstydzić nawet gra.

Planetscape 3D
Planetscape 3D

Tapeta dostępna jest w dwóch wersjach, przy czym płatna pozwala przebierać w aż 8 profilach pracy kamery, 10 rodzajach planet oraz trzech typach promieni słonecznej. W darmowej wersji w każdym przypadku dostęp mamy jedynie do dwóch profili.

Plusy:

[plus]wysoka jakość modeli i animacji

[plus]sporo ustawień w płatnej wersji

Wersja darmowa lub płatna (3,11 zł)

SF Launcher 2 - wersja darmowa lub płatna (14,96 zł)
SF Launcher 2
SF Launcher 2

Android 4.1 lub nowszy

Druga odsłona jednego z najoryginalniejszych launcherów na Androida. Jego twórca informuje, że postanowił napisać tę aplikację od nowa z myślą o stylistyce Material Design.

SF Launcher 2
SF Launcher 2

Wygląd i zasada działania launchera wzorowane są na Google Now. Pulpit główny (i zarazem jedyny) składa się z przewijanej wertykalnie listy kart, w których możemy zamykać aplikacje i widgety. Ich dobór i sposób rozmieszczenia zależy tylko i wyłącznie od użytkownika.

SF Launcher 2
SF Launcher 2

Przeciągając palec od prawej krawędzi widgetu możemy zmienić jego rozmiar i inne parametry.

SF Launcher 2
SF Launcher 2

Panel wszystkich zainstalowanych aplikacji także jest przewijaną listą ewidentnie wzorowaną na tej, z której słynie Action Launcher.

SF Launcher 2
SF Launcher 2

SF Launcher 2 to nietypowa aplikacja, ale przy tym bardzo wygodna, więc jestem przekonany, że znajdzie swoich zwolenników. Można pobrać ją za darmo, a za niecałe 15 zł możliwe jest odblokowanie wersji Plus, która wnosi więcej funkcji (głównie personalizacyjnych).

Wersja darmowa lub płatna (14,96 zł)

Lazy Swipe - darmowa

Aplikacje użytkowe

Lazy Swipe
Lazy Swipe

Aplikacja użytkowa (Sidebar)

Android 4.0 lub nowszy

Lazy Swipe to bardzo wygodne w użyciu narzędzie, dzięki któremu uzyskacie błyskawiczny dostęp do ulubionych aplikacji z dowolnego miejsca w interfejsie. Aby wyświetlić interfejs programu, wystarczy przeciągnąć palec od jednego z dolnych rogów ekranu. Niewidzialny znacznik reagujący na gest został zatem ulokowany w miejscu, w którym ciężko o przypadkowe przeciągnięcie palca i które jest jednocześnie zawsze dostępne pod kciukiem. Nawet w przypadku dużych wyświetlaczy.

Wyskakująca siatka została podzielona na 3 zakładki. Na pierwszej znajdziemy ostatnio używane aplikacje...

Lazy Swipe
Lazy Swipe

... na drugiej ulubione gry i programy...

Lazy Swipe
Lazy Swipe

... a na ostatniej przełączniki odpowiedzialne m.in. za włączanie i wyłączanie modułów łączności, aparatu czy latarki.

Lazy Swipe
Lazy Swipe

I to by było na tyle. Całość okraszono miłymi dla oka animacjami i spolszczono, więc jest to pozycja warta wypróbowania.

Lazy Swipe

Plusy:

[plus]użyteczność

[plus]wygoda obsługi

[plus]program jest całkowicie darmowy

YoWindow - darmowa lub płatna (9,98 zł)
YoWindow
YoWindow

Pogodynka (Pogoda Yahoo)

Android 2.3 lub nowszy

Nie od dziś wiadomo, że zwizualizowane dane zapamiętujemy o wiele skutecznie niż suche liczby, co dotyczy także prognozy pogody na kolejne dni. Niewiele jest pogodynek, które z wizualizacją radzą sobie lepiej od aplikacji YoWindow.

YoWindow
YoWindow

Najważniejszą cechą tego programu jest wirtualny krajobraz będący graficzną reprezentacją warunków pogodowych. Wystarczy przesunąć palec po ekranie, by zobaczyć, jak pogoda będzie się zmieniać przez kolejne godziny, co jest rozwiązaniem genialnym w swojej prostocie.

YoWindow
YoWindow

Prostota jest zresztą drugą najważniejszą cechą tego programu, bo za jego pomocą uzyskamy jedynie podstawowe informacje na temat temperatury, ciśnienia, wilgotności czy siły wiatru na kolejnych 9 dni. Jeśli jednak szukacie prawdziwego meteorologicznego kombajnu, powinniście poszukać czegoś innego.

YoWindow
YoWindow

YoWindow dostępny jest w dwóch wersjach. Darmowa jest w pełni funkcjonalna, ale została mocno nafaszerowana reklamami, które szpecą ładny skądinąd interfejs. Usunięto je z wersji płatnej, za którą trzeba zapłacić niecałe 10 zł.

YoWindow Weather for Android, iPhone and iPad

Plusy:

[plus]przemyślany interfejs

[plus]wizualizacja warunków pogodowych za pomocą wirtualnego krajobrazu

Minusy:

[minus]konkurencyjne programy wyświetlają więcej szczegółowych informacji pogodowych

Wersja darmowa lub płatna (9,98 zł)

Naughty Kitties - darmowa

Gry

Naughty Kitties
Naughty Kitties

Tower defense ([NinJump Dash](Star Wars: Galactic Defense))

Android 2.3 lub nowszy

"Jesteś już znudzony zwykłymi grami typu tower defense i endless runner? Co byś powiedział na połączenie tych gatunków?" - takie pytania zadaje nam studio Coconut Island Games w opisie swojej gry. No właśnie, czy takie połączenie się sprawdza?

Naughty Kitties
Naughty Kitties

Zadanie polega na obronie Kociej Planety przed atakiem kosmitów. W tym celu wydajemy rozkazy miauczącej załodze pędzącego przed siebie statku kosmicznego, która nieustannie musi stawiać czoła kolejnym hordom obcych. Właściwie "wydawać rozkazy" to trochę dużo powiedziane, bo każdy członek ekipy potrafi wykonywać tylko jedną czynność, więc gracz musi "jedynie" ustawiać ich na odpowiednich pozycjach pilnując przy tym ich poziomu energii oraz amunicji.

Naughty Kitties
Naughty Kitties

Rozgrywka ze względu na połączenie dwóch niemających ze sobą nic wspólnego gatunków jest dość niekonwencjonalna, a przy tym bardzo dynamiczna i naprawdę wciągająca.

Naughty Kitties
Naughty Kitties

Choć gra Naughty Kitties dostępna jest także na platformę iOS, androidowa wersja - co warte odnotowania - nie jest to tylko jej wiernym portem. Kot odpowiedzialny za reperowanie statku kosmicznego został bowiem przebrany za zielonego robota, co jest miłym akcentem dla fanów systemu Google'a.

Naughty Kitties
Naughty Kitties

Grę można pobrać za darmo, ale niestety nie zabrakło tutaj mikropłatności, za pośrednictwem których jesteśmy zachęcani do inwestowania m.in. w dodatkowe uzbrojenie.

Naughty Kitties Trailer

Plusy:

[plus]oryginalny pomysł na grę

[plus]grywalność

Minusy:

[minus]mikropłatności

Rockin' Goat - darmowa
Rockin' Goat
Rockin' Goat

Runner (NinJump Dash)

Android 4.0 lub nowszy

Wprawdzie kozy rządziły w internetach jakieś 2 lata temu, ale Sony Music Entertainment postanowiło uczynić z tego sympatycznego (choć w tym przypadku wcale nie tak sympatycznego) zwierzęcia gwiazdę swojej produkcji dopiero teraz.

Rockin' Goat
Rockin' Goat

Jest to klasyczny 2,5-wymiarowy runner, w którym dbamy jedynie o to, by sterowana przez nas postać omijała lub unicestwiała wszystkie przeszkody i w ostateczności dotarła w jednym kawałku na koniec każdej planszy.

Rockin' Goat
Rockin' Goat

Nie wiem, czy to ja jestem taki słaby, czy poziom trudności jest tak wysoki, ale podczas gry nie byłem w stanie utrzymać się przy życiu dłużej niż kilkanaście sekund. Plansze są najeżone przeszkodami, a każda z nich reaguje inaczej; jedne trzeba rozwalać, kolejne omijać, a jeszcze inne przesuwać. Na ekranie bardzo dużo się dzieje, więc momentami ciężko za wszystkim nadążyć. Niemniej rozgrywka staje się dzięki temu bardziej satysfakcjonująca.

Rockin' Goat
Rockin' Goat

Jako że główny bohater gry pragnie zostać gwiazdą rocka, a w jej produkcji palce maczała duża wytwórnia muzyczna, ścieżka dźwiękowa odgrywa tutaj ważną rolę. Trzeba przyznać, że mocne, rockowe brzmienia nadają całości dynamiki.

Największą wadą tej produkcji są oczywiście mikrotransakcje. Zwłaszcza że ceny wirtualnych dóbr sięgają ponad 370 zł.

Plusy:

[plus]muzyka

[plus]wymagający i satysfakcjonujący poziom trudności

Minusy:

[minus]mikropłatności

Spout - darmowa
Spout: monochrome mission
Spout: monochrome mission

Zręcznościówka (Platform Panic)

Android 4.0 lub nowszy

Osoby stojące za tym tytułem wzięły sobie do serca powiedzonko mówiące o tym, że "jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego", więc odpuścili sobie dopieszczanie każdego aspektu gry. Zespół grafików najwidoczniej został odesłany na przymusowy urlop, a pozostała część ekipy skupiła się na grywalności. Opłaciło się, bo takie podejście wyszło grze na dobre.

Spout
Spout

Siadamy za sterami monochromatycznego statku kosmicznego będącego de facto zlepkiem kilku pikseli i staramy się dotrzeć jak najwyżej uważając przy okazji na równie monochromatyczne przeszkody. Te można także rozwalać za pomocą pikseli, które wysypują się ze statku podczas lotu. Zadanie polega po prostu na zdobyciu jak największej liczby punktów.

Spout
Spout

Zasady są proste, ale już sama rozgrywka niekoniecznie, bo wbrew pozorom jest to dość wymagająca gra. Dzięki temu bicie rekordów daje sporo frajdy.

Spout: monochrome mission - iPhone - Android

Plusy:

[plus]mimo swojej prostoty wciąga

Shadow Fight 2 - darmowa
Shadow Fight 2
Shadow Fight 2

Android 3.0 lub nowszy

Shadow Fight 2 to bijatyka uzbrojona w system rozwoju postaci. Cechą charakterystyczną dla tej gry jest fakt, że podczas walk widzimy jedynie zarysy wojowników.

Shadow Fight 2
Shadow Fight 2

Na samym początku rozgrywki mamy do dyspozycji jedynie własne pięści i nogi, lecz z czasem zdobywamy dodatkowe umiejętności oraz bronie, które będą niezbędne podczas starć z coraz silniejszymi przeciwnikami. Niestety nie da się nie zauważyć, że takie podejście jest przede wszystkim pretekstem do tego, by zachęcać gracza do inwestowania prawdziwej gotówki w wirtualne dodatki. Szkoda, że twórcy nie zdecydowali się na wprowadzenie jednorazowej opłaty za grę.

Shadow Fight 2
Shadow Fight 2

Grafika, choć prosta, jest bardzo miła dla oka, głównie za sprawą dopracowanych animacji postaci. Da się jednak odczuć, że twórcom zależało na tym, by bardzo je wyeksponować, bo każde uderzenie, kopnięcie czy skok zdaje się wlec w nieskończoność.

Shadow Fight 2
Shadow Fight 2

Mimo wszystko jest to jednak produkcja warta wypróbowania.

Shadow Fight 2 Official Trailer

Plusy:

[plus]niezła grafika

[plus]wygodne sterowanie

Minusy:

[minus]mikropłatności

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)