Z WhatsAppa korzysta już ponad miliard użytkowników miesięcznie

Z WhatsAppa korzysta już ponad miliard użytkowników miesięcznie

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © shutterstock.com
Konrad Błaszak
02.02.2016 13:47, aktualizacja: 02.02.2016 14:59

Jeśli korzystacie z WhatsAppa to jesteście już jedną z miliarda osób, a to nie jedyna ciekawa liczba dotycząca komunikatora.

Na każdym z mobilnych systemów operacyjnych jest kilkaset komunikatorów, ale liczy się zawsze tylko garstka. Przeważnie najważniejszy staje się ten, z którego korzysta większość znajomych i w moim przypadku jest tak samo, dlatego sam postawiłem na Messengera. Oczywiście próbowałem również szczęścia z WhatsAppem, ale jedynie nieliczni znajomi z niego korzystali, więc szybko zniknął z mojego telefonu. Mimo tej straty ta aplikacja rozwija się niesamowicie szybko; na oficjalnym blogu właśnie pojawiła się informacja, że korzysta z niej już ponad miliard ludzi miesięcznie.

Nieco więcej światła na temat liczb towarzyszących WhatsAppowi rzuca grafika udostępniona przez użytkownika @2morrowknight:

WhatsApp
WhatsApp© @2morrowknight

Wyniki robią wrażenie, a najbardziej chyba 42 miliardy wiadomości oraz 1,6 miliarda zdjęć... dziennie. Mark Zuckerberg na swoim Facebooku (dosłownie) pochwalił się, że od zakupu tej aplikacji przez niebieskiego giganta urosła ona dwukrotnie. Warto przypomnieć, że kosztowała 16 miliardów dolarów.

Co ciekawe ten zakup ma sens jeśli spojrzy się na najnowsze statystyki Messengera. Zostały one opublikowane 7 stycznia i zbierają dane z końcówki 2015 roku.

Messenger
Messenger© newsroom.fb.com

Podstawowy komunikator Facebooka ma mniejszą bazę użytkowników, ale moim zdaniem jest to spowodowane kilkoma różnicami. Początkowo był jedynie dodatkiem do portalu społecznościowego, a dopiero od kilku miesięcy można w wybranych krajach używać go osobno. Poza tym niebieski gigant stara się z niego zrobić prawdziwy kombajn, który będzie służyć chociażby do przelewania pieniędzy.

WhatsApp na jego tle wydaje się prostszy i skupiony na kontakcie z drugą osobą. Ponadto zużywa również mniej transferu, dzięki czemu jest popularniejszy w regionach rozwijających się, jak Indie. Strona livemint.com informowała w październiku zeszłego roku, że 56% użytkowników internetu w tym kraju korzysta z WhatsAppa każdego dnia (Facebook - 51%, Messenger - 28%). Według tego samego źródła jest to również drugi - po chińskim WeChacie - komunikator na świecie.

Portale społecznościowe i komunikatory internetowe na świecie
Portale społecznościowe i komunikatory internetowe na świecie© livemint.com

Ogromną zaletą WhatsAppa jest także dostępność na wielu systemach: :

Nie jest to jedyna usługa, która w ostatnim czasie przekroczyła miliard aktywnych użytkowników miesięcznie. Kolejną - jak informuje chociażby Phone Arena - jest Gmail, który dołączył do 6 innych w portfolio wyszukiwarkowego giganta (reszta to: Wyszukiwarka, Chrome, Android, Google Play, Mapu oraz YouTube).

Istotne jest również to, że WhatsApp jest obecnie darmowy (została zlikwidowana płatna subskrypcja), więc w przyszłości Facebook będzie zapewne szukał innego sposobu na monetyzację.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)