Windows Phone 8 - użytkownicy donoszą o pierwszych błędach

Windows Phone 8 - użytkownicy donoszą o pierwszych błędach

Nokia Lumia 920
Nokia Lumia 920
Michał Brzeziński
19.11.2012 07:00, aktualizacja: 19.11.2012 08:00

Windows Phone 8, jak każdy system, cierpi na choroby wieku dziecięcego. Pojawiają się problemy z baterią, niektórzy narzekają na samoczynne restartowanie się telefonu.

Windows Phone 8 dostępny jest na rynku od niedawna i pomimo że nie można mówić o szaleństwie na punkcie urządzeń z mobilnymi okienkami, to zdecydowało się na nie wielu konsumentów. Świadczyć może o tym chociażby fakt, że niemiecki oddział Nokii na Facebooku poinformował o niskiej dostępności Lumii 920 z powodu dużego zainteresowania tym modelem. Na pewno więcej dowiemy się po ogłoszeniu wyników z czwartego kwartału.

Gdy urządzenie trafia do szerokiej grupy ludzi, siłą rzeczy ujawniają się wady - zwłaszcza w tak młodym systemie. Z powodu skromnego wyboru w urządzeniach z WP8 narzekania dotyczą smartfonów HTC 8X i Lumii 920.

Użytkownicy modelu HTC skarżą się na restartowanie się systemu w losowych momentach - wątek na forum WPCentral ma już prawie 160 odpowiedzi, a na oficjalnym forum Microsoftu - ponad 60.

Ten sam problem dotyczy Lumii, która poza restartowaniem czasami się zwyczajnie zawiesza. Standardowo dla serii Nokii pojawiły się również narzekania na słaby czas pracy baterii. Co więcej, gdy niektórzy próbowali sobie z tym poradzić, przywracając ustawienia fabryczne, telefon zatrzymywał się na animacji włączania systemu.

Microsoft jeszcze nie ustosunkował się do powyższych doniesień.

Błędy to naturalna sprawa i nie ma systemu, którego by nie dosięgnęły. Nawet najbardziej intensywne testy nie zastąpią miliona ludzi używających telefonu na co dzień. Prawdziwą siłę systemu poznaje się po tym, jak szybko te błędy są naprawiane. Zobaczymy, jak Microsoft poradzi sobie z tym wyzwaniem.

Kilka dni temu Mateusz dostał w swoje ręce Lumię 920 i na pewno dokładnie opisze wszystkie problemy, jeśli jakieś się pojawią.

Źródło: theVergeWPCentralSlashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)