Organizator MWC 2020 chce ogłoszenia stanu wyjątkowego

Organizator MWC 2020 chce ogłoszenia stanu wyjątkowego

Organizator MWC 2020 chce ogłoszenia stanu wyjątkowego
Bolesław Breczko
12.02.2020 14:34, aktualizacja: 12.02.2020 15:42

GMSA, organizacja stojąca za MWC chce, aby Barcelona ogłosiła stan wyjątkowy związany z koronawirusem. Będzie mogła wtedy odwołać targi, a koszty zrzucić na ubezpieczyciela - donosi Wired.

Największe targi branży telefonicznej - Mobile World Congress 2020 - stoją pod znakiem zapytania. Ze względu na ryzyko zakażeniem koronawirusem COVID-19 z imprezy wycofało się wiele firm, w tym: Intel, LG, Sony, Nokia, Facebook, Amazon, TVL, Nvidia i inne. Do tej pory GSMA, czyli organizator targów MWC, zastrzegał, że impreza się odbędzie. Teraz może się to zmienić.

Według informacji, do których dotarł portal Wired, GSMA stara się przekonać władze Barcelony, aby ogłosiły stan wyjątkowy. Wtedy organizator będzie mógł powołać się na "siłę wyższą" i anulować MWC 2020, a poniesione koszty i ewentualne koszty kar na rzecz uczestników zrzucić na ubezpieczyciela.

Władze Barcelony do tej pory przekonywały, że nie mają zamiaru ogłaszać stanu wyjątkowego i zwiększonego ryzyka zakażeniem COVID-19. Dodatkowo ze strony miasta padły zapewnienia, że dołoży dodatkowych starań w celu zapewnienia bezpieczeństwa.

Anulowanie targów MWC wiązałoby się dla Barcelony ze sporymi stratami finansowymi. W ciągu około tygodnia do miasta przybywa 100 tysięcy dziennikarzy, organizatorów i wystawców, którzy zostawiają pieniądze w hotelach i restauracjach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)