Wistron Tiger, czyli Windows Phone 8.1 na 6,45-calowym ekranie

Wistron Tiger, czyli Windows Phone 8.1 na 6,45-calowym ekranie

Wistron Tiger
Wistron Tiger
Źródło zdjęć: © youtube.com
Miron Nurski
05.06.2014 12:12, aktualizacja: 05.06.2014 16:09

Obecnie największym smartfonem z Windows Phone'em jest 6-calowa Nokia Lumia 1520 (oraz jej tańsza siostra, czyli Lumia 1320). Na horyzoncie pojawił się jednak jeszcze większy konkurent.

Wistron Tiger, bo taką nazwę nosi wspomniany phablet, działa pod kontrolą systemu Windows Phone 8.1, a jego ekran ma przekątną 6,45 cala, rozdzielczość Full HD i cechuje się zagęszczeniem 342 pikseli na cal. Pod względem gabarytów jest to zatem kafelkowy odpowiednik Xperii Z Ultra.

Pod i nad ekranem znajdują się stereofoniczne głośniki skierowane w stronę użytkownika. Obudowa została wykonana z aluminium i na razie wiadomo tylko tyle, że skrywa Snapdragona 800 (4 x 2,3 GHz).

Kiedy telefon pojawi się w sprzedaży? Tego na razie nie wiadomo, bo Wistron Tiger nie jest gotowym produktem, a jedynie referencyjnym, stworzonym przez firmę zajmującą się produkcją urządzeń na zlecenie firm trzecich. Zanim wyląduje w sklepach, musi się nim więc zainteresować któraś z mniej lub bardziej znanych marek. Czy tak się stanie? Trudno powiedzieć, choć jest to prawdopodobne. Zwłaszcza teraz, gdy Microsoft oferuje swoim partnerom korzystniejsze warunki współpracy, w efekcie czego do producentów słuchawek z mobilnymi okienkami dołączyły już takie firmy jak Prestigio czy Micromax.

6,44-calowy phablet z Windows Phone'em, głośnikami stereo i niezłym wykonaniem - nawet gdyby nie bił rekordów sprzedaży - byłby urządzeniem jedynym w swoim rodzaju. Nie zdziwię się więc, jeśli któraś z mniejszych firm zobaczy w nim szansę na narobienie wokół siebie nieco szumu. Wistron Tiger już jest komentowany na całym świecie, a to przecież tylko nieobrandowany prototyp.

Zachęcam do obejrzenia krótkiej wideoprezentacji urządzenia, którą przygotowała redakcja niemieckiego serwisu Mobilegeeks.de.

Źródło: Mobilegeeks.de via GSMArena.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)