#wSkrócie: nowy Galaxy J7 z podwónym aparatem, biały Xiaomi Mi 6 oraz Nexusy bez ważnej funkcji Androida 0

#wSkrócie: nowy Galaxy J7 z podwónym aparatem, biały Xiaomi Mi 6 oraz Nexusy bez ważnej funkcji Androida 0

Nexus 6P
Nexus 6P
Mateusz Żołyniak
14.07.2017 16:59, aktualizacja: 14.07.2017 20:47
  1. Nowy Galaxy J7 z podwójnym aparatem

Na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo pojawiły się nowe zdjęcia specjalnej wersji Galaxy J7 (2017), która przygotowana jest z myślą o rynku Chińskim. Wariant ten od zwykłego modelu odróżnia się głównie obecnością podwójnego aparatu fotograficznego na tylnym panelu. Póki co nie wiadomo nic na temat specyfikacji technicznej wykorzystanego systemu.

Samsung Galaxy J7 (2017) w wersji z podwójnym aparatem
Samsung Galaxy J7 (2017) w wersji z podwójnym aparatem© Weibo
  1. Bateria z Galaxy Note Fan Edition

W ręce ekipy iFixIt trafił odświeżony Note 7, który na rynek powrócił pod nazwą Galaxy Note Fan Edition. Serwis rozebrał już sprzęt na części i potwierdza, że we wnętrzu smartfona można znaleźć nową, nieco mniejszą baterię. Potwierdzili oni także, że nowe rozwiązanie wydaje się o wiele bardziej bezpieczne.

Przedstawienie baterii z modeli Galaxy Note 8 (z lewej) i Galaxy Note Fan Edition (z prawej)
Przedstawienie baterii z modeli Galaxy Note 8 (z lewej) i Galaxy Note Fan Edition (z prawej)© iFixIt
  1. New Release Radio dla wszystkich

Będąc już przy Samsungu, dodam, że Google udostępnił funkcję "New Release Radio" wszystkim użytkownikom usługi Play Music (Muzyka Play). Opcja, która umożliwia odkrywanie i słuchanie nowych utworów w oparciu o preferencje użytkownika, początkowo była wydana ekskluzywnie na modele Samsung Galaxy S8 i S8+. Do korzystania z niej wymagana jest subskrypcja w Play Music.

Każdy może korzystać już z Rew Release Radio
Każdy może korzystać już z Rew Release Radio
  1. Biały Xiaomi Mi 6 wchodzi do sprzedaży

Xiaomi wprowadza na rynek nowy wariant kolorystyczny flagowego modelu. Do wariantów niebieskiego, czarnego i tego wykonanego z ceramiki dołącza właśnie biały Mi 6. Sprzęt w tym kolorze dostępny jest w obu wersjach pojemnościowych.

Biały Xiaomi Mi 6
Biały Xiaomi Mi 6

Podstawy model (64 GB pamięci) na rynku chińskim wyceniony jest na 2499 juanów (ok. 1370 zł), w wariant z pamięcią 128 GB na 2899 juanów (ok. 1590 zł). Przypominam, że Xiaomi Mi 6 trafił już do przedsprzedaży w Polsce.

  1. Meizu Pro 7 na wideo

W sieci pojawiło się już sporo zdjęć nadchodzącego flagowca Meizu. Teraz model Pro 7 pojawił się także na krótkim, 10-sekundowym nagraniu wideo. Dość dobrze widoczny jest na nim dodatkowy, kolorowy ekranik na tylnym panelu, który ma być cechą wyróżniające tego smartfona.

MEIZU PRO7 smartphone leaked again

  1. Nexus 6P i 5X bez ważnego dodatku

Jedną z ważnych zalet nowego Androida O jest dodanie natywnego wsparcia dla technologii aptX i apt HD, które umożliwiają przesyłanie dźwięku w wyższej jakości (CD dla aptX). Z funkcji tej nie będą mogli korzystać posiadacze Nexusa 6P lub 5X, nawet gdy dostaną stosowną aktualizację.

Potwierdzili to przedstawiciele Google'a poprzez system Google Issue Tracker, na co natrafił m.in. serwis Android Police. Jedynie nowsze smartfony giganta (Pixele) mają obsługiwać ten dodatek.

  1. Valerian: City of Alpha już do pobrania

20 lipca na ekrany kin wchodzi nowy filmy Luca Bessona, czyli bazujący na popularnej serii komiksów "Valerian i Miasto Tysiąca Planet". Użytkownicy smartfonów z Androidem i iOS-em już teraz mogą jednak zapoznać się z przedstawionym światem dzięki grze "Valerian: City of Alpha". Celem gry jest zbudowanie dobrze funkcjonującej kosmicznej metropolii.

Valerian: City of Alpha - Google Play Store Trailer

Grę można pobrać ze sklepów z aplikacjami na Android i iOS:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)