#wSkrócie: konferencja Apple'a na żywo, benchmarki Apple A11 i składane smartfony Samsunga

#wSkrócie: konferencja Apple'a na żywo, benchmarki Apple A11 i składane smartfony Samsunga

Niebawem poznamy następców iPhone'ów 7 i 7 Plus
Niebawem poznamy następców iPhone'ów 7 i 7 Plus
Mateusz Żołyniak
12.09.2017 16:34, aktualizacja: 12.09.2017 19:14
 1. Jak oglądać konferencję Apple'a?

Konferencja Apple'a, na której pokazany zostanie iPhone X, a także iPhone'y 8 i 8 Plus, rozpocznie się 12 września o godzinie 19:00. Będzie można obejrzeć ją na żywo na tej stronie giganta. Wymagania to:

 • przeglądarka Safari na modelach iPhone, iPad i iPod Touch z systemem iOS 7.0 lub nowszym;
 • przeglądarka Safari w wersji 6.0.5 lub nowszej na komputerach z OS X lub MacOS w wersji 10.8.5 lub nowszej;
 • Apple TV drugiej lub trzeciej generacji z oprogramowaniem w wersji 6.2 lub nowszym oraz Apple TV czwartej generacji;
 • przeglądarka Microsoft Edge na komputerach z Windowsem 10.
 1. iPhone X w bazie Geekbench

Na SlashLeaks zamieszczono zrzut z bazy programu Geekbench, na którym widoczne mają być dane na temat iPhone'a X, który opisany miał zostać jako "iPhone10,5". Dane potwierdzają, że nowy układ, czyli Apple A11, będzie jednostką sześciordzeniową, która współpracuje z 3 GB pamięci RAM.

iPhone X w bazie Geekbench?
iPhone X w bazie Geekbench?© slashleaks

Warto zawrócić uwagę, że Apple A11 w teście pojedynczego rdzenia wykręcił ponad 4 tys. punktów, a w teście wszystkich rdzeni blisko 10 tys. punktów. Jasno wskazuje to, że nowy iPhone'om nie powinno brakować mocy obliczeniowej.

 1. Składany samsung w przyszłym roku?

Agencja AP donosi, że Samsung w 2018 roku planuje zaprezentować oczekiwany od dawna model ze składanym ekranem. Zapowiedzi te pochodzą od samego Koha Dong-jina, który jest szefem działu mobilnego w Samsung Electronics. Zakomunikował on, że jego firma zamierza w przyszłym roku wprowadzić model ze składanym ekranem, ale musi jeszcze przezwyciężyć wiele trudności, więc może okazać się, że premiera zostanie odłożona w czasie.

 1. Nowe układy 7 nm i 11 nm Samsunga

Pewne jest natomiast to, że Samsung w przyszłym roku wprowadzi nowe układy, które będą stworzone w oparciu o technologię 11 nm FinFET 11LPP (Low Power Plus). Mają one cechować się o 15 proc. wyższą wydajnością niż rozwiązania 14LPP (14 nm). Można spodziewać się, że chipsety w tym procesie trafią do modeli ze średniej i wyższej średniej półki cenowej.

W drugiej połowie 2018 roku wystartować mają do tego nowe linie produkcyjne, które będą wykorzystywać technologię litograficzną 7LPP EUV (Extreme Ultra Violet). Jasne jest, że układy stworzone na nich będą trafiać do smartfonów z najwyższej półki cenowej.

 1. Galaxy Tab Active 2 już wkrótce
Samsung Galaxy Tab Active 2 pojawił się w bazie FCC
Samsung Galaxy Tab Active 2 pojawił się w bazie FCC© FFC/SamMobile

O wiele szybciej niż składany telefon czy nowe układy Samsunga na rynku zadebiutuje Galaxy Tab Active 2. Serwis SamMobile donosi, że nowy tablet Samsunga dostał już stosowne certyfikaty Federalnej Komisji Łączności (FCC). Dane z amerykańskiego urzędu wskazują, że sprzęt będzie dostępny zarówno w wersji Wi-Fi only (SM-T390), jak i z obsługą łączności LTE (SM-T395).

 1. Nowa Xperia na horyzoncie

Do topowych modeli Xperia XZ1 i Xperia XZ1 Compact może wkrótce dołączyć nowy smartfon Sony. W bazie GFXBench pojawił się bowiem sprzęt japońskiej firmy o oznaczeniu "H4233", o czym donosi serwis gmsinfo.nl.

Sony H4233 w bazie GFXBench
Sony H4233 w bazie GFXBench

Sprzęt ten ma być wyposażony m.in. w:

 • 6-calowy ekran FullHD;
 • układ Snapdragon 630;
 • 4 GB pamięci RAM;
 • 64 GB pamięci wbudowanej;
 • aparat główny 21 Mpix (23 Mpix);
 • aparat przedni 15 Mpix (16 Mpix);
 • Androida 8.0 Oreo.

Nowość Sony może należeć do linii Xperia XA Ultra. Można spodziewać się, że zostanie oficjalnie wprowadzona jeszcze w tym roku.

 1. Nowa wersja OnePlusa 5?

AndroidPit donosi, że firma OnePlus rozsyła już zaproszenia na konferencję prasową, która odbędzie się 19 września w Paryżu. Zaprezentowany na niej zostanie specjalny wariant modelu OnePlus 5. Będzie on wyróżniał się zapewne obudową jak OnePlus 3T collette edition.

Obraz
© androidpit
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)