#wSkrócie: blokowanie iPhone'ów przez chaiOS oraz lepszy zasięg T-Mobile w górach

#wSkrócie: blokowanie iPhone'ów przez chaiOS oraz lepszy zasięg T‑Mobile w górach

Apple iPhone X
Apple iPhone X
Mateusz Żołyniak
18.01.2018 17:19, aktualizacja: 18.01.2018 18:26
  1. Błąd chaiOS blokuje iPhone'y

Abraham Masri donosi na Twitterze o błędzie w aplikacji iMessage, który prowadzi do zablokowania aplikacji lub ponownego uruchomienia urządzenia. Luka określona jako "chaiOS" wywoływana jest przez odpowiednią wiadomość, a konkretnie link. Użytkownik nie musi przy tym go klikać, wystarczy bowiem odpowiednia treść.

Błąd wynika z nagromadzenia metadanych, z których poprawnym odczytaniem nie może poradzić sobie iMessage. Problem występować ma od oprogramowania iOS 10 do wersji 11.2.5 beta 5. Eliminuje go najnowsza beta 6, ale stabilna wersja softu nie została jeszcze przygotowana (nie wiadomo dokładnie, kiedy będzie udostępniona).

  1. Samsung ukryje aparat przedni i głośnik w ekranie?

Nad ciekawym rozwiązaniem pracować może również Samsung. Serwis TelefoonAbonnement natrafił na wniosek patentowy firmy, który dotyczy konstrukcji z ekranem wypełniającym praktycznie cały przedni panel. Najciekawsze jest to, że firma myśli o umieszczeniu wszystkich ważnych elementów pod wyświetlaczem.

Ilustracja do wniosku patentowego samsunga
Ilustracja do wniosku patentowego samsunga© samsung/telefoonabonnement

Dotyczy to nie tylko czytnika linii papilarnych i głośnika do rozmów, które w ten sposób umieściły już - odpowiednio - firmy vivo i Xiaomi, ale również sensorów czy przedniego aparatu. Dobrze wiedzieć, że ktoś myśli już o takim rozwiązaniu. Może minąć jednak jeszcze trochę czasu zanim pojawią się smartfony, które będą miały z przodu sam ekran.

  1. Nowe układy Samsunga do obsługi sztucznej inteligencji

Wkrótce na rynku ma pojawić się nowy układ Samsunga, który przygotowany został z myślą o przetwarzaniu algorytmów sztucznej inteligencji. Serwis The Korea Herald uważa, że nowe rozwiązanie Samsunga zostanie zaprezentowane w drugiej połowie 2018 roku, a przy tym będzie bardziej wydajne niż te z Apple A11 Bionic czy Kirina 970 firmy HiSilicon. Układ ten ma być stosowany tak w smartfonach, jak i serwerach.

  1. HMD z interesującymi nowościami na MWC 2018

Juho Sarvikas, czyli CPO w HMD Global, już teraz zapowiedział, że na targach Mobile World Congress 2018 w Barcelonie jego firma ma pokazać "niesamowite nowości". Można spodziewać się, że jedną z nich będzie flagowca Nokia 9, o której mówi się od dawna. Informacje na temat tego telefonu znajdziecie w tym wpisie.

  1. Alcatel 3c oficjalnie (we Włoszech)

HDblog.it donosi, że włoski oddział Alcatel oficjalnie zapowiedział model 3c. Sprzęt ten nie różni się od modelu, który pojawił się w polskim sklepie firmy. No, nie licząc ceny. Ta we Włoszech ma wynieść 130 euro, co po przeliczeniu daje jakieś 540 zł. Polska wycena to 399 zł.

  1. Lepszy zasięg T‑Mobile w górach

Sieć T-Mobile poinformowała o poprawieniu zasięgu i zwiększeniu pojemności sieci w górskich miejscowościach, które są często odwiedzane przez turystów.

T-Mobile:

Przed tegorocznymi feriami zimowymi T‑Mobile udostępnił klientom usługi z 5 dodatkowych stacji: Ustroń Poniwiec, Jaworki Homole, Czarna Góra, Zieleniec i Białka Tatrzańska. Dodatkowo klienci T‑Mobile mogą korzystać z nowej stacji w Karpaczu jak i niedawno uruchomionej w inwestycji w Sromowcach Niżnych, na granicy Polsko-Słowackiej.

Od września 2017 roku klienci mogą również korzystać ze stacji zlokalizowanej w schronisku w Dolinie Chochołowskiej. Z uwagi na lokalizację jest to pierwsza stacja T‑Mobile, która w komunikacji wykorzystuje łącze satelitarne.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)