#wSkrócie: Nokia 106, smartfon Huaweia z 10‑krotnym zoomem i Sony Networks z serialami za darmo

Nokia 106 Dual SIM
Nokia 106 Dual SIM
Mateusz Żołyniak

  1. Nokia 106 Dual SIM oficjalnie

Firma HMD Global wprowadziła do oferty model Nokia 106 Dual SIM. Jest to bardzo podstawowe rozwiązanie, które nie obsługuje łączności 3G/4G i nie ma aparatu fotograficznego.

Nokia 106 Dual SIM
Nokia 106 Dual SIM

Sprzęt zamknięty został w obudowie wykonanej z tworzywa sztucznego (o wymiarach 111,15 x 49,5 x 14,4 mm). W jej wnętrzu można znaleźć m.in.:

  • 1,8-calowy ekran o rozdzielczość QQVGA (160 x 120 pikseli);
  • układ MediaTek MTK6261D;
  • 4 MB pamięci RAM;
  • 4 MB pamięci wbudowanej;
  • slot kart microSD;
  • dwa sloty na karty SIM (oba 2G);
  • złącze microUSB
  • baterię 800 mAh (do 15,7 godz. rozmów i 21 dni w trybie czuwania).

Finowie nie zdradzają póki co wyceny Nokii 106 Dual SIM, ale można spodziewać się, że będzie to jeden z najtańszych featurephone'ów firmy.

  1. ASUS ZenFone Max Pro (M2) z potrójnym aparatem

Roland Quandt zamieścił na Twitterze informacje na temat nowości ASUS-a z linii ZenFone Max (M2). Interesująco może prezentować się wariant Pro na Snapdragonie 660, który ma mieć potrójny aparat, ale póki co brakuje konkretów na temat wykorzystanego modułu.

Quandt dodaje, że nie jest jeszcze pewny wielkości i rozdzielczości ekranów w nowych smartfonach ASUS-a.

  1. Samsung Galaxy S10 w trzech wariantach

Roland Quandt zamieścił na Twitterze informacje o nazwach kodowych trzech wariantów Galaxy S10, które mają być już testowane przez firmę. Flagowce Samsunga mają pojawić się na początku 2019 roku.

Z dotychczasowych przecieków wynika, że oprócz wersji premium w dwóch rozmiarach Samsung wprowadzi do swojej oferty także tańszy model z płaskim wyświetlaczem.

  1. Samsung pracuje nad podwójnie składanym smartfonem?

Będąc przy Samsungu warto wspomnieć o wniosku patentowym, który w bazie Urzędu Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych odnalazł holenderski Mobielkopen. Dotyczy on podwójnie składanego smartfonu z elastycznym ekranem.

Ilustracje do wniosku patentowego Samsunga
Ilustracje do wniosku patentowego Samsunga© mobielkopen

Kto wie, może po pojawieniu się pierwszego rozkładanego urządzenia Samsung weźmie się za projekt, który umożliwi ukrycie w poręcznej obudowie naprawdę dużego ekranu.

  1. Huawei pracuje nad smartfonem z poczwórnym aparatem i 10-krotnym zoomem

AndroidPit.de miał okazję porozmawiać z Walterem Ji (President of Consumer Business Group w europejskim oddziale Huaweia), który zdradził co nieco na temat planów firmy. Zakładają m.in. przygotowanie flagowego smartfonu z poczwórnym aparatem, który umożliwi 10-krotne przybliżanie obrazu bez wyraźnego spadku jakości.

Ji potwierdził również planowane wprowadzenie modelu obsługującego łączność 5G, a do tego zwrócił uwagę, że Huawei nie chce inwestować w budżetowe smartfony (m.in. w kontekście platformy Android Go).

  1. Essential Audio Adapter HD w sprzedaży

Amerykanie wprowadzili wreszcie do sprzedaży Audio Adapter HD, czyli moduł z gniazdem słuchawkowym Jack 3,5 mm dla Essential Phone'a. Jego zaletą jest wbudowany przetwornik cyfrowo-analogowy (DAC) z linii Sabre firmy ESS Technology.

Szkoda tylko, że dodatek ten wyceniony został na 149 dol. (ok. 570 zł). Dodatkowo, o samym smartfonie Essentiala wielu użytkowników zdążyło już zapomnieć.

  1. Meizu 16s z nowym układem Qualcomma

Serwis ITHome donosi, że w niedalekiej przyszłości na rynek trafi nowy flagowiec Meizu. Sprzęt, który oznaczony ma być jako Meizu 16s, a nie Meizu 17, ma działać na nowym Snapdragonie 8150 z rdzeniami opartymi na architekturze Cortex-A76 i Cortex-A55.

  1. Ericsson informuje o testach 5G w Łodzi

Firma Ericsson podzieliła się konkretami dotyczącymi testów łączności, które mają być prowadzone w Łodzi przed wdrożeniem nowego standardu w Polsce:

Ericsson:

Łódź została wybrana przez rząd polski jako miasto testowe do wprowadzenia nowej technologii, której standardy zostaną ogłoszone na świecie w 2020 roku.

Przygotowanie do uruchomienia nowego systemu wymaga edukacji i wdrożeń w przemyśle, testów naukowych, inicjatyw startupów oraz uzyskania pozwoleń i częstotliwości jakie wprowadzają poszczególne rządy. Skuteczność funkcjonowania technologii telekomunikacji mobilnej piątej generacji - 5G, będzie zależała nie tylko od wdrożeń, ale także od jednoczesnego zastosowania tego samego standardu na całym świecie.

Łódź, będąca siedzibą jednej z dwóch placówek badawczo-rozwojowych firmy Ericsson w Polsce, jest miastem, w którym Ericsson tworzy wraz z partnerami ekosystem umożliwiający przygotowanie wprowadzenia systemu 5G.

[b]Politechnika Łódzka[/b]Ericsson bezpłatnie zwymiarował, zaprojektował sieć testową dla kampusu Politechniki Łódzkiej.Sieć zbudowana na terenie Politechniki Łódzkiej posłuży testom i upowszechnieniu zastosowań rozwiązań 5G dla wszystkich studentów na wszystkich wydziałach.

Jedocześnie Ericsson podpisał umowę ramową o współpracy naukowej z Politechniką Łódzką. Posłuży ona popularyzacji projektów realizowanych w politechnicznym 5G Competence Center, organizowanym przez Politechnikę Łódzką.

[b]Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna[/b]Współpraca firmy Ericsson z Łódzką Specjalną Strefą Ekonomiczną, wyróżnioną w rankingu fDi Magazine (grupa Financial Times) za innowacyjność nagrodą „Innovation Award”, jest modelowym przykładem wdrażania nowoczesnych rozwiązań wśród inwestorów i startupów.

Realizacja wdrożeń następuje poprzez akcelerator S5, którego celem jest edukacja przemysłu z zakresu 5G, a następnie połączenie go ze startupami w celu stworzenia innowacji opartych na nowej technologii. Rozwiązania wypracowane wspólnie z wybranymi do pilotażowego programu przedsiębiorstwami, stanowić będą modele biznesowego użycia infrastruktury 5G dla kolejnych przedstawicieli przemysłu.

  1. Aplikacja "Sony Networks" do pobrania

Firmy Sony Mobile oraz Sony Pictures Television Central Europe, do której należy kanał AXN, stworzyły aplikację "Sony Networks". Ma ona dawać użytkownikom nieograniczony dostęp do ponad 360 godzin wysokiej jakości treści za darmo przez okres trzech miesięcy.

Sony:

Aplikacja Sony Networks została opracowana specjalnie z okazji premiery flagowego urządzenia Sony Mobile, smartfonU Sony Xperia XZ3. Użytkownicy smartfonów mogą pobrać aplikację z Google Play Store i przez trzy miesiące korzystać z materiałów premium, wyselekcjonowanych z oferty kanałów Sony, czyli ponad 360 godzin treści SVOD takich jak Absentia, Carter, Okup, The Kennedys.

Oprócz bogatej oferty treści premium, aplikacja zapewnia też dostęp do bezpłatnej sekcji, zawierającej między innymi ekskluzywne treści wideo, treści redakcyjne, galerie, technologię second screen, aktualny program kanałów AXN. Użytkownicy Sony Xperia XZ3 mogą bez ograniczeń, przez trzy miesiące, korzystać z pełnej oferty aplikacji Sony Networks, którą mogą pobrać z Google Play Store. Dostęp do bezpłatnej sekcji aplikacji można również uzyskać pobierając ją na telefony z systemem Android z Google Play Store.

Użytkownicy Xperia XZ3 będą też mogli wziąć udział w finalnym opracowaniu aplikacji, gdyż po miesiącu użytkowania poproszeni zostaną o wypełnienie ankiety, poprzez Xperia Lounge, w celu lepszego dopasowania treści oraz użyteczności do wymagań naszych Klientów.

Program można znaleźć tutaj.

  1. Night Sight dla Pixeli już jest

W ramach aktualizacji aplikacji Aparat Google, użytkownicy Pixeli, Pixeli 2 oraz Pixeli 3 mogą już korzystać z funkcji Night Sight, która odpowiada za znaczną poprawę jakości zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych.

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)