#wSkrócie: duże zmiany w darmowym Spotify oraz dalszy ciąg batalii sądowej Apple'a i Samsunga

#wSkrócie: duże zmiany w darmowym Spotify oraz dalszy ciąg batalii sądowej Apple'a i Samsunga

Nowa wersja darmowego Spotify
Nowa wersja darmowego Spotify
Mateusz Żołyniak
24.04.2018 17:47, aktualizacja: 24.04.2018 19:47
 1. Nowa wersja darmowego Spotify

Spotify zapowiada nową darmową wersję platformy, która ma znacznie ułatwić tak odkrywanie, jak i słuchanie utworów w mobilnej aplikacji. Jej głównymi zaletami mają być spersonalizowane playlisty oraz nowy ekran główny, który układany jest w oparciu o preferencje muzyczne użytkownika.

Nowa wersja darmowego Spotify
Nowa wersja darmowego Spotify

Równie ważnymi nowościami mają być możliwość wybierania utworów w dowolnej kolejności w ramach playlist oraz nowa funkcja oszczędzania danych. Nowości pojawią się tak w wersji na Androida, jak iOS. Tak, aplikacja w dalszym ciągu opiera się na słuchaniu reklam.

Poniżej znajdziecie omówienie najważniejszych zmian:

Spotify:

[b]Playlisty na żądanie[/b]Spotify zapewnia jeszcze większą kontrolę nad muzycznymi wrażeniami. Użytkownicy mogą teraz wybierać i odtwarzać dowolne utwory na 15 wybranych playlistach - nie muszą już przeskakiwać utworów ani polegać na odtworzeniu losowym, by dotrzeć do ulubionej muzyki. Playlisty na żądanie będą dobierane specjalnie pod kątem gustu muzycznego użytkownika i mogą zawierać playlisty stworzone przez Spotify, od RapCaviar i Viva Latino po Ultimate Indie i Alternative R&B, a także spersonalizowane playlisty, takie jak Odkryj w tym tygodniu, Radar Premier i codzienna porcja ulubionej muzyki w składankach Daily Mix.

[b]Jeszcze bardziej spersonalizowane[/b]Dzięki nowemu Spotify, znajdowanie ulubionych piosenek i odkrywanie nowej muzyki jest prostsze niż kiedykolwiek i jeszcze bardziej spersonalizowane. W trakcie rejestracji serwis zapyta o ulubionych artystów i na podstawie zebranych informacji dostarczy wyselekcjonowane playlisty, które idealnie wpasują się w indywidualny gust muzyczny użytkownika oraz zaoferuje spersonalizowane muzyczne składanki, takie jak Daily Mix. Spersonalizowane playlisty, jak i wiele więcej, można łatwo znaleźć na nowym ekranie głównym, który jest regularnie aktualizowany na podstawie słuchanej aktualnie muzyki.

[b]Swoje własne Spotify[/b]Dzięki opcjom LUBIĘ TO ♡ (lub USUŃ) , użytkownik może poinformować Spotify, których artystów lub które utwory lubi. Wystarczy stuknąć ♡, aby szybko zapisać utwory w Ulubionych, a za pomocą ikony ♡ ukryć niechciane utwory. Im większa ilość słuchanej muzyki oraz częstsze określanie preferencji, tym trafniejsze propozycje od Spotify.

[b]Własne playlisty[/b]W nowej wersji darmowego Spotify tworzenie i edytowanie playlist jest jeszcze łatwiejsze. Wystarczy nadać swojej playliście nazwę, wyszukać, wyświetlić podgląd wybranych utworów oraz dodać do listy odtwarzania. Podczas zapisywania utworów serwis będzie sugerować kolejne utwory, które mogą się spodobać.

[b]Mniej zużywanych danych dzięki funkcji oszczędzania transferu[/b]Spotify dąży do tego, aby muzyka była dostępna dla całego świata. Wiemy, że wielu użytkowników darmowej wersji serwisu Spotify na świecie nie może cieszyć się muzyką, kiedy tylko zechce, z powodu ilości danych wykorzystywanych przez streaming. Właśnie dlatego stworzyliśmy Data Saver, czyli prosty przełącznik, który optymalizuje słuchanie muzyki tak, aby zużywać mniej danych.

 1. Ciąg dalszy potyczek sądowych Apple'a i Samsunga

CNET przygotował raport dotyczący kolejnej sądowej batalii między Apple'em i Samsungiem, która odbyć ma się już 14 maja. Serwis wskazał, że obie firmy wybrały już swoich przedstawicieli, którzy swoje racje przedstawią w w Sądzie Okręgowym Stanów Zjednoczonych dla Północnego Dystryktu Kalifornii.

Nie ma co spodziewać się wystąpień szefów Apple'a czy Samsunga. Pierwszą z firm reprezentować mają jednak m.in. Richard Howarth, jeden z szefów Apple Design Team i współtwórca patentów, których dotyczyły batalie sądowe.

Celem rozprawy będzie ustalenie finalnej kwoty, którą Samsung ma zapłacić za kopiowanie wyglądu iPhone'ów. Przypomnę, że amerykański sąd w 2012 roku wydał wyrok, który wskazywał, że Samsung ma wypłacić Apple'owi ponad miliard dolarów, ale kwota ta zmalała później do 548 mln dolarów.

Firma w 2015 roku złożyła papiery w Sądzie Najwyższym, w których wskazano, że odszkodowanie nie powinno bazować na całkowitej sprzedaży smartfonów, a jedynie tych serii urządzeń, w których patenty mogły zostać bezprawnie wykorzystane. Sąd przychylił się do uzasadnień Samsunga, czego wynikiem jest majowa batalia.

 1. Xiaomi Mi 6X na zdjęciach i wideo

Na SlashLeaks zamieszczono zdjęcia Xiaomi Mi 6X, który zostanie oficjalnie zaprezentowany 25 kwietnia. Przedstawione zostały obie wersje kolorystyczne urządzenia - biała i czarna.

Xiaomi Mi 6X
Xiaomi Mi 6X© SlashLeaks

Materiały potwierdzają, że sprzęt ma ekran o formacie 18:9 (bez wcięcia w górnej części) oraz podwójny aparat umieszczony w lewym górnym rogu tylnego panelu, który przypomina moduły znane z iPhone'ów.

Xiaomi Mi 6X
Xiaomi Mi 6X© SlashLeaks

Na kanale SlashLeaks można dodatkowo znaleźć krótki materiał wideo, na którym pokazano nowość Xiaomi.

Xiaomi Mi 6x hands-on video leaked

Więcej na temat specyfikacji Xiaomi Mi 6X dowiecie się z tego wpisu.

 1. Samsung Galaxy A6+ na zdjęciach

Koledzy z mGSM zamieścili grafiki prasowe, na których przedstawiony jest Galaxy A6+. Materiały potwierdzają wykorzystanie ekranu Infinity o formacie 18,5:9 oraz podwójnego aparatu głównego, ale jednocześnie wskazują, że tylna część obudowy urządzenia będzie nawiązywać do modeli z linii Galaxy J.

 • Slider item
 • Slider item
 • Slider item
[1/3]

Wygląd nowości Samsunga potwierdzać mają również zdjęcia, które zamieszczono na SlashLeaks (z bazy jednego z regulatorów).

Samsung Galaxy A6+
Samsung Galaxy A6+© SlashLeaks

Więcej na temat specyfikacji Galaxy A6 i A6+ dowiecie się z tego wpisu.

 1. Pakiet 10 GB na YouTube w PlushABO

Dla klientów PlushABO, który korzystają z oferty za 25 zł, przygotowano pakiet danych o wielkości 10 GB, który można wykorzystać do oglądania materiałów wideo w serwisie YouTube.

Plush:

PlushABO za 25 zł to rozmowy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych i na numery stacjonarne, SMS-y i MMSy bez limitu do wszystkich sieci komórkowych, zestaw social mediów (Facebook, Messenger, Instagram, WhatsApp) z transferem nie pomniejszającym podstawowego limitu danych oraz pakiet 10 GB z dodatkowymi GB za staż przy wyborze ABO na czas nieokreślony lub pakietem 15 GB dla tych co zdecydują się na ABO na 24 miesiące.

Nowy PAKIET VIDEO ekstra jest dostępny bez dodatkowych opłat w obu wariantach najwyższego ABO za 25 zł: w ABO na czas nieoznaczony jest przyznawany od pierwszego okresu rozliczeniowego, natomiast w ABO na czas oznaczony przez pierwsze trzy okresy rozliczeniowe transfer na YouTube nie pomniejsza limitu danych, a pakiet 10 GB jest aktywny od kolejnego okresu rozliczeniowego.

 1. JBL Go+ w Polsce

Polski oddział JBL poinformował o wprowadzeniu do oferty głośnika Go+, który ma być większą wersją popularnego głośnika Bluetooth. Produkt trafił już do ofert polskich sklepów, a jego sugerowana cena to 179 zł.

JBL Go+
JBL Go+

Kluczowe cechy JBL Go+ to:

 • Bluetooth 4.1, A2DP (1.2), AVRCP (1.5), HFP (1.5), HSP (1.2);
 • pojedynczy przetwornik 40 mm (moc 3 W, pasmo od 180 Hz do 20 kHz);
 • bateria o pojemności 730 mAh (3,7 V), która ma zapewnić do 5 godz. pracy;
 • obudowa o wymiarach: 97,7 x 80,7 x 36,4 mm (207 g).
 1. Nowości w PUGB Mobile

Twórcy Playerunknown's Battlegrounds przygotowali ciekawą aktualizację swojej mobilnej gry. Udostępniono w niej tryb arkadowy, w którym zespoły złożone z 28 graczy mogą rywalizować w sześciu wariantach rozgrywki (Shotguns, Sniper Rifles, All Weapons, Melee, Pistols i Item Heaven). Dostępny jest on zarówno dla użytkowników androidów, jak i iPhone'ów. Dodatkową nowością jest umożliwienie strzelania za pomocą 3D Touch w kompatybilnych urządzeniach Apple'a.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)