#wSkrócie: prezent z okazji 20 lat Orange, emotki Disneya w Galaxy S9 i Xiaomi Blackshark

Samsung i Disney tworzą wspólnie Emoji AR
Samsung i Disney tworzą wspólnie Emoji AR
Mateusz Żołyniak

16.03.2018 17:59, aktual.: 16.03.2018 20:33

  1. 20 GB z okazji 20 lat firmy Orange

Pomarańczowy operator świętuje 20 lat i z tej okazji postanowił przygotować dla klientów darmowy pakiet danych o wielkości 20 GB. Można go aktywować wysyłając wiadomość SMS o treści 20 pod numer 80820 od 14 marca do 12 kwietnia 2018 roku.

Orange:

Pakiet 20 GB, którym Orange postanowił uczcić wspólnie spędzone 20 lat, może aktywować każdy klient usług mobilnych Orange. Dotyczy to zarówno klientów biznesowych i indywidualnych jak i prepaid oraz usług internetu domowego świadczonego w technologii mobilnej np. Internet Domowy 4G. Z jednorazowego pakietu będzie można korzystać na terenie Polski przez 30 dni od momentu aktywacji. Będzie wykorzystywany przed innymi pakietami danych, bonusami za doładowanie czy usługami w prepaid.

Pakiet można też aktywować na kartach do transmisji danych - należy wysłać wtedy wiadomość o treści SMSnaNUMER, gdzie zamiast słowa NUMER należy wpisać dziewięciocyfrowy numer internetu mobilnego.

Orange chwali się ponadto, że klienci z 20-letnim stażem dostaną miesiąc darmowego abonamentu, a 20 pierwszych klientów sieci ma otrzymać specjalne prezenty. Operator wprowadził do tego promocyjną ofertę na model Huawei P20 Lite (Dual SIM). Szczegóły można znaleźć na tej stronie.

  1. Xperie XA1 z Androidem 8.0 Oreo

XperiaBlog poinformował, że użytkownicy średniaków Sony z 2017 roku otrzymują właśnie aktualizację do Androida 8.0 Oreo. Soft o numerze 48.1.A.0.116 (waży jakieś 900 MB) przygotowany jest dla modeli Xperia XZ1, Xperia XA1 Ultra i Xperia XA1 Plus. Nowe oprogramowanie zawiera również łatki bezpieczeństwa z 5 lutego 2018 roku.

  1. Galaxy Note 8 także otrzymał Oreo

Serwis GSMArena donosi z kolei, że rozpoczął się proces aktualizacji dla modelu Galaxy Note 8. Nowe oprogramowanie, które trafiło już do pierwszych użytkowników z Francji, wprowadza Androida 8.0 Oreo, łatki bezpieczeństwa z marca 2018 roku oraz zaktualizowaną nakładkę Samsung Experience 9.0.

  1. Samsung i Disney z nowymi Emoji AR
Samsung i Disney tworzą wspólnie Emoji AR
Samsung i Disney tworzą wspólnie Emoji AR

Samsung pochwalił się, że wraz z firmą Disney opracował nowe Emoji AR, z których będą mogli korzystać użytkownicy Galaxy S9 i Galaxy S9+

Samsung:

Kultowe postaci Disney, po raz pierwszy w historii, ożyją w rozszerzonej rzeczywistości, dzięki czemu będzie je można wykorzystać m.in. w wiadomościach. W tym roku do Myszki Miki i Myszki Minnie, dołączą także bohaterowie filmów Iniemamocni, Zwierzogród i Kraina lodu.

  1. Xiaomi Blackshark w Geekbench

W bazie programu Geekbench pojawił się model o oznaczeniu "blackshark SKR-A0", co zauważył serwis MySmartPrice. Model, którzy działa na Androidzie 8.0 Oreo, ma Snapdragona 845 i aż 8 GB pamięci RAM. Źródło wskazuje, że pierwszy gamingowy smartfon Xiaomi, który będzie konkurencją dla Razer Phone'a.

Xiaomi Blackshark w bazie Geekbench
Xiaomi Blackshark w bazie Geekbench

Serwis GSMArena wskazuje do tego, że producentem urządzenia może być firma Black Shark Tech, w której Xiaomi ma udziały.

  1. Szybka indukcyjna ładowarka Hama

Firma Hama co jakiś czas wprowadza nowe akcesoria do telefonów. Najnowszym jest bezprzewodowa ładowarka, która pracuje w standardzie Qi. W rozwiązaniu tym wykorzystano technologię Wireless Turbo Fast Charge (15 W), która ma gwarantować znacznie szybszy proces ładowania.

Ładowarka Hama Turbo Fast
Ładowarka Hama Turbo Fast

Wymiary ładowarki to 9 x 9 x 2 cm przy wadze 90 g. Cena została ustalona na poziomie 149 zł.

  1. Google udostępnia Resonance Audio

Google postanowił udostępnić deweloperom gier wykorzystujących rozszerzoną lub wirtualną rzeczywistość rozwiązanie Resonance Audio. Ten zbiór narzędzi audio (SDK) ma umożliwić opracowanie systemów dźwięku przestrzennego w aplikacjach, które zagwarantują lepsze wrażenia, gdy użytkownik zmienia pozycję głowy czy porusza się. Więcej znajdziecie na blogu giganta.

Resonance Audio

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)