#wSkrócie: Samsung liderem w Polsce w 2017 roku, data premiery Moto G6 i Harry Potter: Hogwarts Mystery

#wSkrócie: Samsung liderem w Polsce w 2017 roku, data premiery Moto G6 i Harry Potter: Hogwarts Mystery

Harry Potter: Hogwarts Mystery
Harry Potter: Hogwarts Mystery
Mateusz Żołyniak
05.04.2018 17:11, aktualizacja: 05.04.2018 19:11
 1. Statystyki sprzedaży smartfonów w Polsce w 2017 roku

Firma IDC (zajmuje się m.in. badaniem rynku mobilnego) opracowała raport, w którym wskazano, że w Polsce w 2017 roku sprzedano ponad 8,8 mln smartfonów. Wynik jest o 10 proc. lepszy niż w 2016 roku. Najwięcej sprzedał Samsung.

Zestawienie pięciu kluczowych producentów i ich udziały w sprzedaży prezentują się następująco:

 • Samsung - 39,1 proc.
 • Huawei - 24,9 proc.
 • Apple - 8,7 proc.
 • LG - 6,7 proc.
 • Xiaomi - 6,2 proc.

Warto dodać, że aż 96 proc. sprzedanych urządzeń stanowiły modele obsługujące łączność LTE, a 91,5 proc. wszystkich smartfonów to urządzenia działające pod kontrolą systemu Android, o czym przeczytacie więcej na Money.pl.

 1. Data premiery smartfonów z linii Moto G6

Brazylijski AndroidPit zamieścił zaproszenie na konferencję Motoroli, która ma odbyć się 19 kwietnia w São Paulo. Podczas wydarzenia zaprezentowane powinny zostać modele z nowej linii G, czyli Moto G6, Moto G6 Plus oraz Moto G6 Play. Więcej na ich temat dowiecie się m.in. z tego wpisu.

zaproszenie na konferencję Motoroli
zaproszenie na konferencję Motoroli© AndroidPit
 1. Świetny kwartał Samsunga

Reuters wskazał, że Samsung w pierwszym kwartale 2018 roku może liczyć na zysk w wysokości ok. 13,7 mld dol. (ok. 47 mld zł), co jest o ponad 50 proc. lepszym niż w analogicznym okresie 2017 roku - 8,8 mld dol. (ok. 30 mln zł). Swój udział miała w tym premiera modeli Galaxy S9 i S9+, ale kluczowe znaczenie miały świetne wyniki dział giganta zajmującego się produkcją pamięci.

 1. AppGallery Huaweia dostępny globalnie

Huawei poinformował oficjalnie o udostępnieniu globalnie swojego sklepu z aplikacjami AppGallery, który jest już preinstalowany we wszystkich nowych modelach firmy (także marki Honor). Usługa ma dawać szybki dostęp do wysokiej jakości aplikacji, które są w pełni zoptymalizowane pod smartfony giganta.

 1. Harry Potter: Hogwarts Mystery już 25 kwietnia

25 kwietnia w App Store i Google Play pojawić ma się nowa gra mobilna, która osadzona będzie w świecie znanym z książek autorstwa J.K. Rowling. Harry Potter: Hogwarts Mystery to tytuł RPG, w którym gracze mają tworzyć własne awatary będące studentami szkoły dla czarodziejów. Będzie to pozycja free-to-play.

Harry Potter: Hogwarts Mystery Official Teaser Trailer

 1. Dwie gry Bandai Namco na Androida

Firma Bandai Namco postanowiła z kolei udostępnić użytkownikom smartfonów gry One Piece Pirate Rush i Sword Art Online: Integral Factor. Obie nawiązują do popularnych serii mang i anime. Pierwsza to taktyczna gra, w której gracze walczą ze sobą kierując drużynami złożonymi z czterech bohaterów.

One Piece Bounty Rush - Android/iOS - 4 Players Real Time Battles

Sword Art Online: Integral Factor to z kolei tytuł z gatunku RPG, w której gracze kierują stworzoną przez siebie postacią. Firma Bandai Namco wprowadziła obie pozycje w modelu free-to-play.

≪iOS/Android≫ SWORD ART ONLINE: Integral Factor Official Trailer

Gry można pobrać z:

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)