#wSkrócie: specyfikacja Moto Z3 Play, cena Xiaomi Mi 8 i powrót ZTE do gry

#wSkrócie: specyfikacja Moto Z3 Play, cena Xiaomi Mi 8 i powrót ZTE do gry

Oppo R15 Nebula Special Edition
Oppo R15 Nebula Special Edition
Mateusz Żołyniak
22.05.2018 18:42, aktualizacja: 22.05.2018 20:42
 1. Wycieka specyfikacja Moto Z3 Play

XDA-Developers zamieścił kluczowe informacje na temat specyfikacji modelu Moto Z3 Play, którego zdjęcie pojawiło się niedawno. Informacje wskazują, że nowość Motoroli będzie wyposażona m.in. w:

 • 6-calowy ekran o nazwie \Max Vision\ (format 18:9), który ma pracować w rozdzielczości FullHD+ (2260 x 1080 pikseli);
 • układ Qualcomm Snapdragon 636;
 • 4 GB pamięci RAM;
 • 32 GB lub 64 GB pamięci wbudowanej;
 • podwójny aparat główny 12 Mpix;
 • przedni aparat 8 Mpix;
 • bateria o pojemności 3000 mAh;
 • funkcja szybkiego ładowania Turbo Charge.

Smartfon ma mieć aluminiową ramkę, na której umieszczony będzie czytnik linii papilarnych. Przód chronić ma Gorilla Glass 2,5D (wyprofilowane krawędzie), a sama obudowa ma mięć bardzo małą grubość. Zabraknie przy tym złącza Jack 3,5 mm.

Tak ma wyglądać Motorola Moto Z3 Play
Tak ma wyglądać Motorola Moto Z3 Play© @evleaks

Motorola dodatkowo miała zadbać o szereg dodatków w oprogramowaniu:

 • Moto Experiences - skróty umożliwiające szybkie uruchomienie najczęściej wykorzystywanych aplikacji;
 • Moto Voice - oprogramowanie bazujące na czterech wbudowanych mikrofonach (służą też w systemie redukcji szumów), która ma służyć do zarządzania aplikacjami za pomocą poleceń głosowych;
 • Cinemagraphs - funkcja tworząca krótkie nagrania, na których można dodawać efekty (odpowiednik Live Photos);
 • tryb portretowy - ma umożliwić wykonywanie zdjęć z rozmytym tłem (ma być dostępny tak w głównym, jak i przednim aparacie);
 • zastępowanie tła - funkcja, dzięki które użytkownicy będą mogli zastąpić tło na zdjęciu inną fotografią;
 • pozbawianie kolorów - użytkownicy będą mogli wybrać obiekty na zdjęciu, które mają pozostać kolorowe, a pozostałe staną się czarno-białe;
 • inteligentne kopiowanie - smartfon ma rozpoznawać tekst na zdjęciu i umożliwiać jego szybkie kopiowanie.

Moto Z3 Play ma do tego dostać dwie duże aktualizacje systemu Android. Smartfon w sprzedaży dostępny ma być w czterech zestawach:

 • Moto Z3 Power Edition - telefon + moduł z baterią;
 • Moto Z3 Style Edition - telefon + stylizowana pokrywa;
 • Moto Z3 Gamepad Edition - telefon + moduł gamepada;
 • Moto Z3 Projection Edition - telefon + moduł projektora.

Wciąż nie wiadomo dokładnie kiedy Moto Z3 Play pojawi się w sprzedaży.

 1. Cena Xiaomi Mi 8
tak mają podobno prezentować się wyceny Xiaomi Mi 8
tak mają podobno prezentować się wyceny Xiaomi Mi 8© Weibo

Na chińskim serwisie mikroblogowym Weibo pojawiło się zdjęcie, które miało zostać wykonane podczas wewnętrznej prezentacji Xiaomi Mi 8. Wskazuje ono, że nowość na rynku chińskim będzie wyceniana na:

 • wariant 6 GB/64 GB - 2799 juanów (ok. 1600 zł);
 • wariant 8 GB/128 GB - 3199 juanów (ok. 1830 zł).

Więcej na temat nowego flagowca Xiaomi znajdziecie w tym wpisie.

 1. Data premiery Xiaomi Mi 8

Na Weibo pojawił się nowy materiał promocyjny dotyczący flagowca Xiaomi. Potwierdza on zarówno przeskok w nazewnictwie z Mi 6 do Mi 8 oraz datę prezentacji. Konferencja - zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami - odbędzie się 31 maja.

Zaproszenie na premierę Xiaomi Mi 8
Zaproszenie na premierę Xiaomi Mi 8© Weibo
 1. Xiaomi Mi Max 3 w czerwcu

Lei Jun (szef Xiaomi) w jednym z wątków na Weibo potwierdził, że jego firma pod koniec maja 2018 roku wprowadzi nowe urządzenia. Zdradził on przy okazji, że model Xiaomi Mi Max 3 nie jest jeszcze gotowy i zostanie wprowadzony w czerwcu. Konkretów na temat urządzenia nie ujawnił.

 1. Brytyjska cena HTC U12+

The Verge odnalazł stronę sklepu HTC, która testowana była przed prezentacją U12+. Pojawiły się na niej zdjęcia urządzenia, które dostępne będzie w trzech wariantach kolorystycznych, oraz potwierdzenie specyfikacji, którą przedstawił niedawno Miron.

HTC U12+
HTC U12+

Zamieszczona była również cena - w Wielkiej Brytanii smartfon ma kosztować 699 funtów (ok. 3420 zł). Wycena dotyczy wersji z pamięcią 64 GB.

 1. ZTE może kupować amerykańskie dobra

The Wall Street Journal donosi, że po interwencji Donalda Trumpa zakaz sprzedaży amerykańskich dóbr firmie ZTE, który miał trwać 7 lat, został zniesiony. Umożliwia to chińskiemu producentowi powrót do prowadzenia działalności. Szczegóły dotyczące jego porozumienia z amerykańskimi organami nie zostały jeszcze ujawnione.

 1. Oppo R15 Nebula Special Edition

Firma Oppo zapowiedziała na Weibo nowy wariant modelu Oppo R15, który określany jest mianem Nebula Special Edition. Model ten wyróżnia się dwukolorową obudową, której wzór przygotował egipski projektant Karim Rashid.

Oppo R15 nebula Special Edition
Oppo R15 nebula Special Edition

Urządzenie to w Chinach wyceniane jest na 2999 juanów (ok. 1710 zł).

 1. HMD Global ma 100 mln dol. na rozwój

Reuters przygotował raport, w którym wskazuje, że firma HMD Global dysponuje obecnie zasobami szacowanymi na 100 mln dol. (ponad 360 mln zł), które udało się uzyskać m.in. dzięki dobrej sprzedaży smartfonów z logotypem Nokii (ponad 70 mln sprzedanych urządzeń w 2017 roku). Mają być one przeznaczone głównie na rozwój nowych produktów.

 1. Szybsze LTE i większa pojemność sieci T-Mobile

Operator poinformował o nowych warunkach współpracy z Orange, które zakładają:

T-Mobile:

Obie firmy podpisały aneks do dotychczasowej umowy, na mocy którego zakończą wspólne korzystanie z bloku 15MHz pasma z zakresu 1800MHz. Obecnie częstotliwości przeznaczone są do świadczenia usług w technologii 4G/LTE, a ich współdzielenie przez klientów obu operatorów odbywa się w modelu MOCN. Po zmianach T‑Mobile będzie samodzielnie oferował swoim klientom pasmo o szerokości 10MHz (model MORAN) co automatycznie przełoży się na wzrost pojemności sieci. W 2018 roku zmiana dotyczy 12 największych aglomeracji w Polsce: Warszawa, Trójmiasto, Bydgoszcz, Olsztyn, Toruń, GOP, Kraków, Poznań, Szczecin, Wrocław, Łódź, Lublin. W kolejnych latach będzie ona wprowadzana na terenie reszty kraju.

Jednocześnie firmy podjęły decyzje o nieprzedłużaniu umowy na wspólne wykorzystywanie częstotliwości 900MHz w modelu MOCN i kontynuowanie świadczenia usług indywidualnie w modelu MORAN. T‑Mobile nadal będzie wykorzystywał częstotliwości z tego zakresu do świadczenia usług 3G, a dzięki zmianie modelu pojemność sieci 3G na tych częstotliwościach zostanie podwojona. To szczególnie istotne dla klientów w obszarach nisko zurbanizowanych, gdzie szybka sieć 3G jest alternatywą dla LTE 800MHz.

Przedstawiciele T-Mobile pochwali się do tego powiększeniem pojemności sieci LTE:

T-Mobile:

Zwiększenie pojemności sieci 3G na częstotliwościach 900MHz pozwoli zmienić przeznaczenie części częstotliwości z zakresu 2100MHz. Na obszarze wcześniej wspominanych 12 aglomeracji, w 2018 roku, z bloku o szerokości 15 MHz, zostanie wydzielone 10MHz pasma i uruchomione na nim LTE, a pozostałe 5MHz nadal przeznaczone będzie do świadczenia usług w technologii 3G. Nowa nośna stworzy kolejne możliwość agregacji 2 i 3 pasm w ramach technologii Carrier Aggregation, a także zastosowania agregacji aż 4 pasm co przy obecnych technologiach pozwoliłoby na osiągniecie maksymalnej prędkości przekraczającej 590 Mbps. Już dzisiaj to rozwiązanie jest testowane na kilkudziesięciu stacjach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)