#wSkrócie: test wytrzymałości LG V30, błąd w iOS 11 oraz lista smartfonów z aktualizacją do Windowsa 10 Fall Creators Update

#wSkrócie: test wytrzymałości LG V30, błąd w iOS 11 oraz lista smartfonów z aktualizacją do Windowsa 10 Fall Creators Update

#wSkrócie: test wytrzymałości LG V30, błąd w iOS 11 oraz lista smartfonów z aktualizacją do Windowsa 10 Fall Creators Update
Miron Nurski
18.10.2017 18:59, aktualizacja: 18.10.2017 20:59

Pisaliśmy już o ukrytym chipsecie Pixel Visual Core w Pixelu 2 oraz o tym, jak firmie udało się zaimplementować efekt rozmycia tła w smartfonie z pojedynczym aparatem. Mateusz przygotował kompendium wiedzy na temat kodeka aptX HD, z którym szczerze polecam się zapoznać. Tymczasem przejdźmy do pozostałych informacji dnia.

 1. Windows 10 Fall Creators Update - lista smartfonów, które dostaną aktualizację

Jesienna aktualizacja Windowsa 10 obejmie nie tylko komputery, ale i smartfony. Microsoft opublikował ich listę:

 • HP Elite x3;
 • Wileyfox Pro;
 • Microsoft Lumia 550;
 • Microsoft Lumia 650;
 • Microsoft Lumia 950/950 XL;
 • Alcatel IDOL 4S;
 • Alcatel IDOL 4S Pro;
 • Alcatel OneTouch Fierce XL;
 • Softbank 503LV;
 • VAIO Phone Biz;
 • MouseComputer MADOSMA Q601;
 • Trinity NuAns Neo.

W przypadku telefonów nowa wersja oprogramowanie nie wnosi zbyt wielu funkcji. Mowa głównie o dwuetapowym uwierzytelnianiu, nowych emoji czy poprawce błędów.

 1. iOS 11 z poważnym błędem

Jak zauważył iDeviceHelp, w systemie iOS 11.0.3 znajduje się błąd, który pozwala dostać się do galerii zdjęć na zablokowanym iPhonie. Wystarczy znać numer telefonu ofiary oraz wykonać kilka prostych kroków, które zostały przedstawione na poniższym filmie.

Unlock ANY iPhone without PASSCODE iOS 11 Access Photo & more

Apple zapewne wie już o problemie, więc błąd wkrótce powinien zostać załatany.

 1. BlackBerry Motion wyceniony w Europie

Najnowszy smartfon BlackBerry pojawił się w ofercie holenderskiego sklepu Belsimpel oraz w brytyjskim Clove, gdzie został wyceniony kolejno na 469 euro (ok. 1990 zł) oraz 399 funtów (ok. 1890 zł). Biorąc pod uwagę samą specyfikację, nie są to kwoty niskie, ale - jako że mówimy o BlackBerry - najważniejsze ma być oczywiście bezpieczeństwo.

Obraz

Sprzedaż na wybranych rynkach ruszy pod koniec października.

 1. LG V30 poddany torturom

JerryRigEverything przeprowadził test wytrzymałości topowego telefonu LG.

LG V30 Durability Test! - Scratch, BURN, and BEND tested!

Jakość wykonania stoi na wysokim poziomie. Praktycznie cała obudowa (w tym obiektywy aparatów) przykryte są odpornym szkłem Gorilla Glass 5. Podatny na zarysowania jest jednak czytnik linii papilarnych, który po mocnym zarysowaniu przestaje działać prawidłowo, co wbrew pozorom nie zdarzą się często wśród smartfonów tej klasy. Obudowa jest za to wyjątkowo odporna na wyginanie.

 1. Moto Smart Speaker with Alexa do smartfonów Moto Z zaprezentowany

Akcesorium Moto Mods z wbudowanym wirtualnym asystentem Alexa został wstępnie zapowiedziany już w lutym podczas targów MWC 2017, ale dopiero teraz został pokazany w pełnej krasie. Jest to nic innego jak doczepiany do telefonu głośnik Amazon Echo.

Obraz

Wbudowany asystent potrafi odpowiadać na pytania, wykonywać polecenia oraz łączyć się z domowymi, inteligentnymi urządzeniami. Bateria ma wystarczyć nawet na 15 godzin pracy. Cena akcesorium to 149,99 dol., czyli równowartość 540 zł bez podatków. Trafi ono na rynki, w których dostępna jest Alexa (czyli nie do Polski) w listopadzie.

 1. Pixel 2 z ukrytym przyciskiem menu

Przycisk menu, rozwijający listę opcji w interfejsie uruchomionych właśnie aplikacji, przed wieloma laty był standardowym wyposażeniem większości smartfonów z Androidem. Klawisz ten umarł śmiercią naturalną, ale wraz z Pixelem 2 Google postanowił najwidoczniej powrócić do korzeni, co zauważył serwis Android Police. W prawym rogu ekranu znajduje się niewidoczny, ale aktywny przycisk menu.

Pixel 2 menu button?

Co ciekawe, redaktorom wspomnianego serwisu nie udało się zrobić tego samego na żadnym innym smartfonie z Androidem 8.0 Oreo (nawet na pierwszym Pixelu), więc najwidoczniej jest to funkcja zarezerwowana dla najnowszych flagowców.

Jak widać, nowy chipset nie jest jedyną tajemnicą skrywaną przez Pixela 2.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)