#wSkrócie: wyjaśnienie problemów Note'a 5, Link Bubble za darmo i smartfony bez aktualizacji do Windowsa 10 Mobile
Microsoft ujawnia, które smartfony nie dostaną aktualizacji do Windowsa 10 Mobile. Tymczasem jedna z najlepszych przeglądarek na Androida zostaje udostępniona za darmo.
- Które smartfony nie dostaną Windowsa 10 Mobile? Microsoft wspominał wcześniej, że dokłada wszelkich starań, aby aktualizacja trafiła na pokłady jak największej liczby smartfonów. Na niemieckiej stronie producenta pojawiła się jednak informacja, że do przeprowadzenia aktualizacji - oprócz kompatybilności z Windows Phone'em 8.1 - wymagane jest 8 GB pamięci wewnętrznej. Windows Central podał listę telefonów, które się nie kwalifikują: Lumia 530, Alcatel One Touch Pixi 3, Blu Win JR i JR LTE, Yezz Billy 4, Karbonn Titanium Wind W4 oraz Kazam Thunder 340W, Thunder 450 i 450WL. Co ciekawe, starsza Lumia 520 ma więcej pamięci niż nowsza 530-tka, więc powinna załapać się na aktualizację.
- Link Buuble na Androida za darmo. Jest to świetna przeglądarka, o której pisałem kiedyś na łamach WZGiA. Kilka tygodni temu jej autor - Chris Lacy - sprzedał tę apkę pewnemu amerykańskiemu start-upowi, który postanowił udostępnić wersję premium ją za darmo. Znajdziecie ją w Google Play. Szczerze polecam.
Introducing Link Bubble
- Galaxy Note 5 w obudowie ze złota. Usługę polegającą na wymianie aluminiowej ramki na wykonaną z 24-karatowego złota oferuje firma Karalux. Koszt samego pozłacania to równowartość 4140 zł, do czego doliczyć trzeba jeszcze cenę samego telefonu. Jacyś chętni? ;)
- Galaxy Note 4 z Androidem 5.1. W Polsce wystartował dziś proces aktualizacyjny wersji SM-N910C z Exynosem 5433. Aktualizacja obejmująca egzemplarze niebrandowane przez operatorów dostępna jest w trybie OTA. Warto dodać, że - nie licząc wariantu dla amerykańskiego operatora Sprint - na nową wersję oprogramowania załapaliśmy się jako pierwsi.
- Huawei zapowiada model Mate 7S. Serwis G for Games wygrzebał dwie grafiki zapowiadające nowego smartfona. Hasło na pierwszej głosi "teraz aparat (ang. camera) naprawdę zaczyna się na C", co zapewne odnosi się do możliwości uruchomienia aparatu po "narysowaniu" litery na ekranie. Druga grafika wyraźnie nawiązuje do siły nacisku, co potwierdza wcześniejsze doniesienia o zastosowaniu technologii bliźniaczej do Force Touch.
- Dlaczego nie da się wyciągnąć z Note'a 5 odwrotnie wsuniętego rysika? Zapewne słyszeliście już o problemach rysika Note'a 5. Serwis 9to5Google postanowił rozebrać smartfona i przyjrzeć się całemu mechanizmowi. Okazuje się, że w slocie na rysik znajdują się dwie małe dźwignie. Pierwsza (licząc od zewnętrznej strony slotu) odpowiada za wykrywanie, czy rysik znajduje się wewnątrz, a druga wpasowuje się w delikatne wycięcia na stylusie zapobiegając jego wypadnięciu. Niestety po umieszczeniu rysika odwrotnie, ruchomy przycisk na jego końcu zahacza o drugą dźwignię, co uniemożliwia jego wyciągnięcie.