#wSkrócie: zmiany w zarządzie Sony, Razer Phone 2018 Gold Edition i tańsze bilety do kina w Play

#wSkrócie: zmiany w zarządzie Sony, Razer Phone 2018 Gold Edition i tańsze bilety do kina w Play

Kaz Hira
Kaz Hira
Źródło zdjęć: © wikimedia
Mateusz Żołyniak
02.02.2018 18:05, aktualizacja: 02.02.2018 19:05
  1. Kaz Hirai rezygnuje ze stanowiska

Japońska firma wydała oświadczenie, w którym informuje, że Kazuo Hirai nie będzie już szefem Sony. Rolę CEO pełnił on przez 6 lat, a teraz ma przejść na stanowisko prezesa. Nowym szefem i prezydentem Sony będzie Kenichiro Yoshida, który do tej pory pełni funkcję CFO (Chief Financial Officer).

Nowym dyrektorem finansowym ma z kolei zostać Hiroki Totoki, który stał na czele Sony Mobile. Zmiany w życie mają wejść od 1 kwietnia 2018 roku. Na razie nie wiadomo, czy wpłyną na strategię firmy na rynku mobilnym.

  1. HMD Global z 1-procentowym udziałem w sprzedaży w 2017 roku

Serwis Nokiamob wyciągnął od firmy Counterpoint szczegółowe dane na temat poczynań firmy HMD Global na rynku smartfonów. Wskazują, że stojącym za markę Nokia Mobile Finom w 2017 roku udało się dostarczyć 8,45 mln urządzeń, co przełożyło się na 1 proc. udziału.

Zasługa w tym oczywiście tańszych urządzeń jak Nokia 6, Nokia 5 czy Nokia 3, ale sam wynik jest naprawdę niezły, gdy weźmie się pod uwagę, że HMD na rynku działa od roku. Co więcej, firmie w czwartym kwartale udało się stać piątym producentem w Indiach.

  1. Specjalna wersja Razer Phone'a
Razer Phone 2018 Gold Edition
Razer Phone 2018 Gold Edition© gsmarena

Serwis GSMArena zamieścił zdjęcie limitowanej edycji sprzętu Razera, którą wydano z okazji Chińskiego Nowego Roku. Razer Phone 2018 Gold Edition wyróżnia się czerwonym pudełkiem oraz złotym logotypem firmy na tylnym panelu. Sprzęt dostępny jest na stronie firmy w cenie wynoszącej 700 dol. (ok. 2340 zł).

  1. Tańsze bilety do kina w Play

Fioletowy operator od 2 lutego do końca marca 2018 rok daje klientom ofert rodzinnych zniżkę 50 proc. na dowolny seans 2D w kinach sieci Cinema City. Kod uprawniający do niej dostępny jest aplikacji Play24, a aby otrzymać zniżkę wystarczy okazać go w kasie.

Play:

Akcja przeznaczona jest zarówno dla obecnych Klientów posiadających numery w ofertach Rodzina, jak i dla tych, którzy dopiero zdecydują się na wybranie takiej oferty do końca bieżącego miesiąca. Kody można zrealizować do końca marca, dzięki czemu każda rodzina będzie mogła na spokojnie zaplanować wspólny czas przy wybranym filmie.

TechRadar donosi, że Honor wydał już aktualizację do Androida 8.0 Oreo dla modeli 9 i 8 Pro. Dotyczy to póki co mieszkańców Wielkiej Brytanii, który poza nowym wydaniem systemu Google'a mogą cieszyć się nakładką EMUI w wersji 8.0. Update wkrótce powinien zostać wydany również na innych rynkach.

  1. MIUI 9 dla modeli Redmi 3S

Xiaomi potwierdza, że świetnie radzi sobie z aktualizowaniem starszych urządzeń. Firma wypuściła właśnie aktualizację oprogramowania dla modeli z linii Redmi 3S. Ich użytkownicy dostali MIUI 9, ale smartfony wciąż działają na Androidzie 6.0 Marshmallow i mają łatki bezpieczeństwa z kwietnia 2017 roku.

  1. Google łączy siły z Universal Stylus Initiative

Organizacja Universal Stylus Initiative poinformowała, że firma Google dołączyła do programu Open Active Stylus Standard. Jego celem jest wprowadzenie jednego standardu aktywnych rysików, który będzie dostępny na wszystkich urządzeniach - mając jeden rysik możliwe ma być jego wykorzystanie z ekranami dotykowymi w wielu smartfonach, tabletach czy laptopach.

USI: The Industry Standard Active Stylus Solution

Może oznaczać to, że gigant z Mountain View planuje zająć się w przyszłości obsługą rysików w Androidzie, a być może dać producentom gotowe rozwiązanie, które będzie natywnie obsługiwane przez mobilną platformę.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)