Wszystko za darmo, ale jest haczyk. Nowy operator komórkowy kusi klientów

Wszystko za darmo, ale jest haczyk. Nowy operator komórkowy kusi klientów

Nowy gracz na rynku zamierza oferować darmowe usługi
Nowy gracz na rynku zamierza oferować darmowe usługi
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
02.10.2022 14:25, aktualizacja: 03.10.2022 09:14

Darmowe SMS-y, połączenia telefoniczne i internet mobilny – oto oferta nowego operatora komórkowego, który rozpoczął działalność na polskim rynku. Fonia kusi klientów bezpłatnymi usługami, ale jest w tym haczyk. I to więcej niż jeden.

Fonia to wirtualny operator telefonii komórkowej, który rozpoczął działalność w ostatnich dniach września 2022 r. Wykorzystuje on infrastrukturę Polkomtela, a jego oferta wyróżnia się wśród innych sieci komórkowych. Okazuje się, że klienci Fonii mają darmowe SMS-y, połączenia telefoniczne oraz internet mobilny, ale tylko, jeśli zgodzą się na oglądanie reklam wyświetlanych przez operatora. Jak dokładnie to działa?

Fonia – darmowy operator komórkowy z reklamami

Użytkownicy Fonii zgadzają się na zainstalowanie specjalnej aplikacji mobilnej dostępnej na systemy iOS oraz Android. Wyświetla ona reklamy, a bez niej nie da się korzystać z usług firmy. W razie jej wyłączenia operator może rozwiązać umowę.

Co ciekawe, aplikacja daje też dostęp do usługi cashbacku podczas zakupów, a także automatycznie znajduje i wykorzystuje najbardziej opłacalne kody rabatowe. To ciekawa opcja, która na pewno przyda się miłośnikom zakupów przez internet.

Z oferty nowego operatora można skorzystać na jego stronie internetowej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Dodatkowe opłaty w Fonii

Konieczność oglądania reklam to jednak nie wszystko. Część usług jest dodatkowo płatna. Pieniądze trzeba wyłożyć już na początku korzystania z oferty Fonii – aktywacja karty SIM kosztuje 49 zł.

Za korzystanie z internetu 5G trzeba zapłacić co miesiąc 5 zł, a rozmowa z pocztą głosową kosztuje dodatkowe 8 groszy na minutę. Dodatkowe opłaty pojawią się też za roaming oraz połączenia i SMS-y międzynarodowe, ale funkcje te nie są jeszcze dostępne.

Ciekawy model biznesowy Fonii może wprowadzić spore zamieszanie na rynku operatorów wirtualnych. Zainteresowanie ofertą firmy wśród klientów jest spore, a firma zachęca do przenoszenia numerów. Czy Fonia faktycznie namiesza i zostanie z nami na dłużej?

Tomasz Bobusia, dziennikarz Komórkomanii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)