Wygląd Apple Watcha 8 Pro wyciekł tuż przed premierą. Apple musi nam wyjaśnić dwie rzeczy

Wygląd Apple Watcha 8 Pro wyciekł tuż przed premierą. Apple musi nam wyjaśnić dwie rzeczy

Tak ma wyglądać Apple Watch 8 Pro
Tak ma wyglądać Apple Watch 8 Pro
Źródło zdjęć: © 91mobiles.com
Miron Nurski
06.09.2022 13:32

Jest już niemal pewne, że Apple Watch doczeka się ulepszonej i oczywiście znacznie droższej wersji. Wariant Pro ma się różnić od podstawowego modelu nie tylko funkcjonalnie, ale i wizualnie.

Plotki na temat Apple Watcha 8 Pro krążą po sieci od wielu tygodni. Właśnie zostały uwiarygodnione za sprawą wycieku wyglądu.

Apple Watch 8 Pro na grafikach

Serwis 91mobiles dotarł do schematów urządzenia, na podstawie których przygotowano proste modele 3D. Według nich Apple Watch 8 Pro będzie wyglądał tak:

W porównaniu z dotychczasowymi zegarkami, widać cztery istotne zmiany.

Tak ma wyglądać Apple Watch 8 Pro
Tak ma wyglądać Apple Watch 8 Pro© 91mobiles.com

Po pierwsze - większy rozmiar. O ile dotychczasowe Apple Watche dostępne były w rozmiarach 41 i 45 mm, o tyle w przypadku modelu 8 Pro ma to być aż 49 mm.

Po drugie - płaski ekran. Do tej pory Apple stosował szkło o wyraźnie zaokrąglonych krawędziach, ale konstrukcja Apple Watcha 8 Pro ma być płaska. Prawdopodobnie po to, by chronić szkło przed stłuczeniami.

Po trzecie - dziwna wysepka na prawej krawędzi. Przycisk oraz cyfrowa koronka dotychczas były od siebie odseparowane i przylegały do gładkiej krawędzi zegarka. Teraz mają zostać zabudowane.

Po czwarte - dodatkowy przycisk. Jeszcze jeden klawisz ma się pojawić na lewej krawędzi.

Wygląd Apple Watcha 8 Pro skrywa dwie tajemnice

Pierwsza zagadka to zabudowa po prawej stronie. Czy jej jedyną funkcją będzie s̶y̶g̶n̶a̶l̶i̶z̶o̶w̶a̶n̶i̶e̶,̶ ̶ż̶e̶ ̶p̶o̶s̶i̶a̶d̶a̶c̶z̶ ̶k̶u̶p̶i̶ł̶ ̶n̶a̶j̶d̶r̶o̶ż̶s̶z̶y̶ ̶w̶a̶r̶i̶a̶n̶t̶ ochrona koronki przed uderzeniami? A może skrywa jakieś dodatkowe wyposażenie, które nie zmieściło się w pozostałej części obudowy?

Wcześniej pojawiły się plotki, że Apple Watch 8 Pro - podobnie jak iPhone 14 - będzie obsługiwał łączność satelitarną. Czyżby tajemnicze wybrzuszenie skrywało dodatkową antenę?

Pod znakiem zapytania stoi również zastosowanie dodatkowego przycisku. Czy będzie on służył do aktywowania jakiejś funkcji, której inne Apple Watche nie mają? A może po prostu będzie konfigurowalny, by zegarek lepiej sprawdzał się w terenie?

Według wcześniejszych przecieków, Apple Watch 8 Pro może kosztować ok. 5000 zł.

Prezentację nowych urządzeń Apple'a zaplanowano na 7 września.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)