Xiaomi dostało bana od Donalda Trumpa. Oto oświadczenie firmy

Xiaomi dostało bana od Donalda Trumpa. Oto oświadczenie firmy

Xiaomi dostało bana od Donalda Trumpa. Oto oświadczenie firmy
Bolesław Breczko
15.01.2021 12:28, aktualizacja: 15.01.2021 14:41

Administracja Donalda Trumpa wpisała 9 kolejnych chińskich firm na listę objętych restrykcjami. Wśród firm znalazło się Xiaomi.

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych rozszerzył listę "komunistycznych, chińskich firm militarnych", które - według departamentu - współpracują lub są kontrolowane przez rząd Chin.

Na liście już wcześniej znajdował się m.in. Huawei. Firma ta została mocno dotknięta wpisaniem na listę, głównie dlatego, że straciła możliwość oferowania usług Google na swoich smartfonach.

Na razie należy wykluczyć, że Xiaomi spotka podobny los, co Huaweia

Póki co wpisanie na listę przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych oznacza, że amerykańscy obywatele oraz firmy nie mogą inwestować w Xiaomi.

Xiaomi było jest trzecim największym producentem smartonów na świecie w trzecim kwartale 2020. Po decyzji Donalda Trumpa akcje firmy spadły o 10 proc.

Xiaomi Polska odniosło się do sprawy

Oto treść podesłanego nam oświadczenia:

Firma przestrzega prawa i działa zgodnie z odpowiednimi regulacjami jurysdykcji w krajach, w których prowadzi swoją działalność. Dostarcza produkty i usługi do użytku cywilnego i komercyjnego. Firma potwierdza, że nie jest własnością, nie jest kontrolowana ani nie jest powiązana z chińskim wojskiem i nie jest "komunistyczną chińską firmą wojskową" jak to definiuje NDAA. Firma podejmie odpowiednie działania w celu ochrony interesów Spółki oraz jej akcjonariuszy.Firma analizuje potencjalne konsekwencje tego wydarzenia, aby uzyskać pełniejsze zrozumienie ich wpływu na Grupę. Jeśli będzie to stosowne, firma wyda dalsze oświadczenia.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)