Xiaomi Mi 10 zapowiedziany. Na pokładzie Snapdragon 865

Xiaomi Mi 10 zapowiedziany. Na pokładzie Snapdragon 865

Xiaomi Mi 10 zapowiedziany. Na pokładzie Snapdragon 865
Patryk Korzeniecki
04.12.2019 13:19, aktualizacja: 04.12.2019 14:21

Xiaomi Mi 10 ma w sobie spory potencjał. Wiadomo już, jakie będzie serce nowego modelu.

Xiaomi właśnie zapowiedziało, że niedługo dołączy do swojego portfolio nowego flagowca. Będzie to Xiaomi Mi 10.

Xiaomi Mi 10 nie będzie zaskoczeniem - w środku Snapdragon 865

Xiaomi Mi 10 ma zaoferować najnowszy procesor Snapdragon 865 i obsługę sieci 5G. Takie słowa padły z ust Lina Bina, prezesa firmy Xiaomi, na wydarzeniu Qualcomm Snapdragon Summit.

Poinformował ponadto, że korporacja w 2020 roku zaoferuje więcej urządzeń z nowym standardem. Xiaomi planuje wdrożyć 5G nie tylko do flagowych urządzeń, ale również do tych ze średniej półki. Pokrywałoby się to z wcześniejszymi doniesieniami. Zapowiedziano również, że w 2020 roku na rynek zostanie wprowadzony Xiaomi Mi Watch z obsługą 5G.

Xiaomi Mi 10: co z aparatem?

Xiaomi Mi 10 zaoferuje flagowy procesor, ale co z aparatem? Najpewniej Xiaomi zastosuje matrycę o rozdzielczości 108 MP. Zwłaszcza że podczas imprezy Qualcomma Chińczycy chwalili się, jak bardzo łączność 5G ułatwi choćby przesyłanie zdjęć o wysokiej rozdzielczości.

Zastanawia mnie tylko, czy będzie to sensor Samsung HMX, czy może jakiś ulepszony model.

Xiaomi Mi Note 10
Xiaomi Mi Note 10© materiały prasowe

Pierwszym telefonem z tym sensorem dostępnym w sklepach jest inny model chińskiego giganta, Xiaomi Mi Note 10. Zdjęcia z tego smartfona wyglądają naprawdę dobrze, zwłaszcza jak na Xiaomi. Powiedzmy sobie szczerze, firma nigdy nie była fotograficznym liderem, ale widać, że stara się nadgonić konkurencję. Matryca 108 MP ma zostać zastosowana także w Samsungu S11.

Na tą chwilę nie wiadomo niczego więcej na temat Xiaomi Mi 10, jednak z czasem powinno pojawić się więcej informacji. Jestem ciekaw, jaka bateria zostanie w nim zainstalowana. Mam nadzieję, że nie poskąpią miliamperogodzin. Liczę też na poprawę algorytmów aparatu.

Jakie są Wasze przewidywania na temat Xiaomi Mi 10? Ciekaw jestem Waszych oczekiwań.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)