Xiaomi Mi MIX Alpha przyniesie producentowi jedynie straty. Założyciel komentuje

Xiaomi Mi MIX Alpha przyniesie producentowi jedynie straty. Założyciel komentuje

Xiaomi Mi MIX Alpha przyniesie producentowi jedynie straty. Założyciel komentuje
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Klaudia Stawska-Magdziak
28.09.2019 06:30, aktualizacja: 28.09.2019 08:30

Xiaomi niedawno zaprezentowało futurystyczny smartfon z owiniętym ekranem - Xiaomi Mi MIX Alpha. Prototypowy smartfon będzie kosztował ponad 19 999 juanów (ok. 11 200 zł). Współzałożyciel Xiaomi wyjaśnia, czemu, mimo wysokiej ceny, firma nie zarobi na telefonie.

Xiaomi Mi MIX Alpha to zdecydowanie najbardziej futurystyczny smartfon, jaki zaprezentowano w ostatnim czasie. Nie dziwi więc ani ograniczona ilość egzemplarzy, ani bardzo wysoka cena. Sam Lei Jun, współzałożyciel Xiaomi przyznaje, że telefon koncepcyjny MIX Alpha ma wywrotową cenę, ale jest to konieczne.

Produkcja Xiaomi Mi MIX Alpha jest niemal niemożliwa, jak przyznaje Lei Jun, dlatego powstanie ok. setki takich telefonów. Specjaliście dokonali obliczenia kosztu prototypowego smartfona i okazało się, że nawet zaporowa cena 19 999 juanów sprawia, że Xiaomi nie zarobi na produkcie.

Xiaomi otrzymuje ok. 5% ze sprzedaży innych swoich telefonów, ale Xiaomi Mi MIX Alpha nie zapewnia nawet takiej rentowności. Wynika to przede wszystkim z ogromnych kosztów materiałów i robocizny.

Mi MIX Alpha: Surround Display 5G Concept Smartphone

Jednak nie tylko cena Xiaomi Mi MIX Alpha wzbudza wątpliwości użytkowników. Jak czytamy w wielu dyskusjach pojawiających się w komentarzach przy nowym telefonie Xiaomi, sama idea owiniętego ekranu nie przekonuje. O naszych wątpliwościach co do przyszłości Xiaomi Mi MIX Alpha możecie przeczytać więcej tutaj.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)