Xiaomi Mi 10 w nowym przecieku. Żegnamy wcięcie, witamy otwory

Xiaomi Mi 10 w nowym przecieku. Żegnamy wcięcie, witamy otwory

Xiaomi Mi10 prawdopodobnie dostanie wyświetlacz z otworami
Xiaomi Mi10 prawdopodobnie dostanie wyświetlacz z otworami
Źródło zdjęć: © weibo.cn
Patryk Korzeniecki
14.01.2020 11:51, aktualizacja: 15.01.2020 10:08

Xiaomi Mi 10 ma niedługo pojawić się na rynku. Do informacji na temat specyfikacji dołączają przecieki dotyczące wyglądu przedniego panelu.

Według serwisu Sina, Xiaomi Mi 10 może pojawić się na rynku przed Samsungiem Galaxy S20. Wiadomo już mniej więcej, jakiej specyfikacji możemy oczekiwać od flagowca. Rok 2020 ma upłynąć pod znakiem dziur w ekranie. Tą drogą mają podążyć również Chińczycy.

Xiaomi Mi 10 może wyglądać jak Redmi K30

Xiaomi Mi 10 najprawdopodobniej zrezygnuje z wcięć. Według przecieku z Weibo ekran może dostać wycięcia na dwa obiektywy. Byłyby one być umieszczone z prawej strony. Najprawdopodobniej będziemy mieli do czynienia z obiektywem standardowym i szerokokątnym.

Odbiegałoby to od konfiguracji Redmi K30 - w tym ostatnim Xiaomi zdecydowało się na zastosowanie czujnika głębi 2 MP w roli dodatkowego przedniego aparatu.

Ulokowanie dziur z prawej strony wydaje mi się nieprzypadkowe - możliwe, że Xiaomi w Mi 10 umieści tylny moduł aparatu z boku, podobnie jak w wysokopółkowych Mi Note 10 czy Mi 9. W takim przypadku konieczne mogłoby być przesunięcie obiektywów na prawą stronę, co potwierdzałyby omawiane przecieki.

Xiaomi Mi 10 może dostać ekran z otworami
Xiaomi Mi 10 może dostać ekran z otworami© weibo.cn

Xiaomi Mi 10 będzie miał najprawdopodobniej przednie obiektywy połączone programowo, aby uzyskać owal podobny do tego w Redmi K30. Chciałbym jednak, żeby Xiaomi dodało możliwość wyłączenia tej opcji - model Mi 10 wyglądałby wtedy nietuzinkowo i zdecydowanie odróżniłby się od zeszłorocznych Samsungów S10+.

Szczerze mówiąc to czuję się nieco zawiedziony. Liczyłem na pełną bezramkowość lub przynajmniej wyśrodkowanie przedniego aparatu. Podłużny przedni aparat przejdzie w średniej półce, jednak po flagowym Mi 10 oczekiwałbym nieco więcej. Mam nadzieję, że w modelu Xiaomi Mi 10 Pro Chińczycy pokażą pazur. Wiem, że na to trochę za wcześnie, jednak po cichu liczę na aparat pod ekranem. Pomarzyć zawsze można, prawda?

A co Wy myślicie o przednim module fotograficznym rodem z Samsunga Galaxy S10+? Słuszny kompromis czy może krok w tył? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)