Xiaomi Mi MIX EVO nadchodzi. Co kryje się pod tą nazwą?

Xiaomi Mi MIX EVO nadchodzi. Co kryje się pod tą nazwą?

Xiaomi Mi MIX może wkrótce doczekać się ulepszonej wersji
Xiaomi Mi MIX może wkrótce doczekać się ulepszonej wersji
Mateusz Żołyniak
17.01.2017 12:03, aktualizacja: 17.01.2017 13:03

Bezramkowy Xiaomi Mi MIX wkrótce może doczekać się ulepszonej wersji. Czym wyróżniać ma się wariant o oznaczeniu EVO?

Xiaomi MI MIX będzie jeszcze mocniejszy

Chińczycy nie mają obecnie w planach wprowadzenia mniejszej wersji Mi MIX. Nie oznacza to jednak, że nie pracują już nad nową edycją swojego bezramkowego smartfona. I nie chodzi tu o nowy wariant kolorystyczny czy limitowaną edycją, jak ta z otoczkami aparatu i czytnika linii papilarnych z 18-karatowego złota.

W bazie programu Geekbench pojawił się nowy model Xiaomi o oznaczeniu "MIX EVO". Wiele wskazuje, że będzie to ulepszona wersja jednego z najciekawszych smartfonów 2016 roku. Najważniejszą zmianą ma być wykorzystanie najnowszego Snapdragona 835, który zastąpi Snapdragona 821.

Przyłapany w Geekbench egzemplarz wykorzystuje ośmiordzeniową jednostkę Qualcomma, która współpracuje z 4 GB pamięci RAM. Można spodziewać się, że jest to słabszy wariant - powinien pojawić się również nieco droższy model, który będzie miał 6 GB RAM-u i pamięć wewnętrzną o większej pojemności.

Xiaomi może pracować nad wersją Mi MIX-a ze Snapdragonem 835
Xiaomi może pracować nad wersją Mi MIX-a ze Snapdragonem 835© geekbench

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy wersja EVO czymś jeszcze będzie różnić się od zwykłego Mi MIX-a. Wydaje się to mało prawdopodobne, ale nie zdziwiłbym się, gdyby Xiaomi ulepszyło też nieco aparat wykorzystując nowszy sensor.

Może zastąpić zwykłego Mi MIX-a

Wprowadzenie nowego wariantu Mi MIX-a może wydawać się dziwne. Nie minęło w końcu nawet pół roku od prezentacji urządzenia. Niemniej jednak decyzja ta wydaje się całkiem rozsądną. Dlaczego tak uważam?

Xiaomi Mi MIX nie jest pierwszym lepszym smartfonem. To charakterystyczne urządzenie, które przykuwa uwagę 6,4-calowym ekranem wypełniającym prawie cały jego przedni panel. Sprzęt wygląda dobrze, jest nieźle zrobiony i ma topowe podzespoły. Jest tylko jedno małe "ale".

Wkrótce na rynku pojawią się nowe flagowce, które będą oparte na nowym Snapdragonie 835. Skok wydajnościowy względem modelu 821 nie jest wielki, ale nowość marketingowo prezentuje się lepiej. Xiaomi wprowadzając Mi MIX-a na nowym układzie Qualcomma jasno wskaże klientom, że jej bezramkowy smartfon może być alternatywą także dla najnowszych produktów konkurencji.

Nie zdziwię się przy tym, gdy model EVO całkowicie zastąpi zwykłą wersję Mi MIX-a. Chińczycy produkują niewielką liczbę egzemplarzy urządzenia, więc nie będą już raczej bawić się w pakowanie do niego starszych podzespołów.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)