Xiaomi Redmi 4X wkrótce w Polsce. To telefon, którego Xiaomi... nigdy nie zaprezentowało

Xiaomi Redmi 4X wkrótce w Polsce. To telefon, którego Xiaomi... nigdy nie zaprezentowało

Xiaomi Redmi 4
Xiaomi Redmi 4
Mateusz Żołyniak
03.02.2017 15:10, aktualizacja: 24.04.2017 15:35

Wkrótce na polskim rynku zadebiutować ma model Redmi 4X, a więc urządzenie, którego macie prawo nie znać, bo nigdy nie zostało oficjalnie zaprezentowane. Co to właściwie za sprzęt?

Xiaomi Redmi 4A w Polsce

Xiaomi pod koniec ubiegłego roku zaprezentowało nową linię Redmi 4, w skład której wchodzą trzy urządzenia o oznaczeniach 4A, 4 i 4 Prime. Firma ABC Data, która jest oficjalnym dystrybutorem sprzętu chińskiej marki w Polsce, oficjalnie wprowadza właśnie do sprzedaży na naszym rynku pierwsze z nich.

Redmi 4A to najtańszy sprzęt z nowej serii, który w Państwie Środka cieszy się sporą popularnością. Potwierdzeniem tego jest fakt, że podczas święta Singles' Day (chiński odpowiednik czarnego piątku) był najchętniej kupowanym modelem - sprzedało się ponad milion egzemplarzy urządzenia. Jak będzie w Polsce?

Na taki sukces bym nie liczył, ale cena ustalona na poziomie 599 zł wydaje się niezłą. Tym bardziej, że to jedno z najlepiej wyposażonych urządzeń z tej półki cenowej. Sprzedaż Redmi 4A ma oficjalnie ruszyć już 10 lutego, a niedługo później dołączyć do niego ma Redmi 4X, czyli sprzęt, którego Xiaomi wcześniej nie zapowiadało. Co to za urządzenie?

Co kryje się pod nazwą Xiaomi Redmi 4X?

Firma ABC Data już jakiś czas temu ujawniła, że w pierwszym kwartale wprowadzi na naszym rynku model o oznaczeniu 4X, ale nie zdradzała wielu szczegółów na jego temat. Teraz wszystko jest już jasne - to nieco ulepszona wersja Redmi 4.

Napisałem "nieco" ponieważ sprzęt będzie zamknięty w tej samej obudowie, a jego specyfikacja będzie różnić się tylko w trzech punktach. Redmi 4X jest oparty na Snapdragonie 435, do tego ma 3 GB pamięci RAM i 32 GB pamięci wbudowanej - zwykły wariant ma 2 GB RAM-u i pamięć wewnętrzną 16 GB, a jego mózgiem jest Snapdragon 430.

Xiaomi Redmi 4
Xiaomi Redmi 4

Model 4X nie będzie więc tak dobrze wyposażony jak Redmi 4 Prime. Ten ma ekran o rozdzielczości FullHD (HD w pozostałych smartfonach z tej serii), nieco mocniejszy układ Snapdragon 625 (wyżej taktowane rdzenie i Adreno w wersji 506 zamiast 505) oraz podwójną dwutonową lampę doświetlającą.

Skąd taka decyzja dystrybutora?

Wersja Prime na papierze wydaje się najciekawsza, ale zmiany względem 4X w praktyce ograniczają się do panelu o wyższej rozdzielczości i wyższej ceny. Ta druga jest powodem, przez który w Polsce zobaczymy nowy wariant Redmi 4.

ABC Data zdradziła, że wariant Prime na naszym rynku byłby jedynie nieco tańszy niż Redmi Note 4, który również pojawi się w oficjalnej dystrybucji. Firma chce więc wprowadzić model, który będzie lepszy niż zwykły Redmi 4, a przy tym tańszy niż 4 Prime.

Dystrybutor dzięki temu uniknie kanibalizacji modelu Redmi 4 po dodaniu do oferty Redmi Note'a 4. Co jednak z klientami? Cóż, jeżeli model 4X będzie wprowadzony w przystępnej cenie, to chyba nikt nie będzie miał powodów do narzekania na tę decyzję.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)