Xiaomi niedługo zaprezentuje inteligentny zegarek i opaskę Mi Band 2?

Strona głównaXiaomi niedługo zaprezentuje inteligentny zegarek i opaskę Mi Band 2?
16.03.2015 08:57
Mi Band
Mi Band
Źródło zdjęć: © Xiaomi
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

Podczas ostatniej premiery Apple'a dowiedzieliśmy się już wszystkiego o zegarku firmy z Cupertino. Oczywiście w podobnych przypadkach zawsze warto rzucić okiem na konkurencję, ponieważ często inne firmy nie chcą zostać z tyłu w tym wyścigu technologicznym i również pokazują swoje produkty. Niedługo zegarek może pokazać Xiaomi.

Prezentacja Apple Watcha wywołała duże emocje wśród większości osób interesujących się nowymi technologiami. Jedną z nich jest CEO firmy Dixons Carphone zajmującą się sprzedażą elektroniki, Sebastian James. Powiedział on, że smartwatch Apple'a może być dużym sukcesem, ale nie jest on tego pewien. Stwierdził, że kupując zegarek TAG Huer za 300 funtów będzie on służyć nam całe życie, a smartwatcha będziemy musieli wymienić po 2-3 latach ponieważ technologia pójdzie do przodu. Asus również nie jest przekonany do produktu firmy z Cupertino.

Wielu analityków przewiduje jednak, że w tym roku sprzedaż smartwatchy wzrośnie o kilkaset procent i dlatego swój produkt ma przygotować również Xiaomi. Chyba nikomu nie muszę przedstawiać tej chińskiej firmy, która w zaledwie kilka lat stała się jednym z najpoważniejszych graczy na rynku, chociaż swoje produkty sprzedaje głównie w kilku krajach Azji.

Mi Band
Źródło zdjęć: © Xiaomi
Mi Band

Zegarek chińskiego producenta ma zostać wykonany z metalu podobnego do tego, który możemy zobaczyć w HTC One M8. Poza tym znajdziemy w nim prawdopodobnie dużą tarczę oraz czujnik prędkości fali tętna (PWV), co wiązałoby się z dużym zapotrzebowaniem na energię. Na razie nie ma o tym produkcie bardziej szczegółowych informacji. Zapewne zostanie pokazany z drugą generacją opaski Mi Band, która ma zostać wyposażona w moduł NFC.

Huang Wang, CEO firmy Hunami, która współpracuje z Xiaomi przy tworzeniu inteligentnych akcesoriów, powiedział, że jego celem jest stworzenie jeszcze piękniejszej opaski Mi Band, którą będzie można personalizować. Odniósł się on również do tego, że Apple zrobił duży postęp w elementach związanych z medycyną w nowym zegarku, ale również musiał pójść kilka ustępstw. Z jego słów możemy wywnioskować, że kolejne produkty Xiaomi będą w jeszcze większym stopniu skupiać się na obserwacji naszego organizmu. Oczywiście równie dobrze ma być całe oprogramowanie, ale na razie nie wiadomo o nim nic więcej.

Oczywiście obydwa urządzenia mają pojawić się na rynku w niższych cenach niż produkty konkurencji. Niestety CEO Hunami nie zdradził, kiedy ma to nastąpić. Możemy jednak spodziewać się, że już niedługo zobaczymy nowe produkty Xiaomi. Apple Watch mimo skrajnych emocji na pewno będzie hitem rynku i za kilka miesięcy walka z tym zegarkiem może okazać się bardzo trudna dla innych producentów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)