Xiaomi tworzy nową markę zajmującą się... prywatnością. Oto Xiaomi Privacy

Xiaomi tworzy nową markę zajmującą się... prywatnością. Oto Xiaomi Privacy

Xiaomi tworzy nową markę zajmującą się... prywatnością. Oto Xiaomi Privacy
Źródło zdjęć: © mydrivers.com
Patryk Korzeniecki
24.04.2020 12:59, aktualizacja: 24.04.2020 15:01

Xiaomi i ochrona danych? Powołanie nowej marki zajmującej się bezpieczeństwem ma nas przekonać, że Xiaomi umie się zatroszczyć o prywatność.

Prywatność jest ostatnimi laty kontrowersyjnym tematem, zwłaszcza w czasach pandemii koronawirusa. Xiaomi obrało więc idealny moment na pochwalenie się, jak planuje chronić nasze dane i zwiększyć ich bezpieczeństwo w swoich urządzeniach.

Xiaomi bardzo chce pokazać, jak bardzo liczy się prywatność

Według informacji serwisu MyDrivers, Xiaomi powołało właśnie markę Xiaomi Privacy. Ma być ona skupiona wokół bezpieczeństwa danych użytkowników. Nowe logo ma być używane zarówno w przypadku usług, jak i produktów firmy.

Xiaomi zapewnia, że MIUI dzięki wbudowanym funkcjom zapewnia sporo możliwości zabezpieczania prywatności, jednak firma dąży też do ulepszania tej ochrony również z czysto technicznego punktu widzenia.

Obraz
© mydrivers.com

Jednym z takich sposobów może być autorski framework MACE (Mobile AI Compute Engine). Został udostępniony na licencji open-source. Dzięki niemu będzie możliwe na przeniesienie obliczeń wykorzystujących sztuczną inteligencję bezpośrednio na urządzenie.

Xiaomi nie precyzuje o jakie obliczenia może chodzić. Domyślam się jednak, że sprawa może dotyczyć np. identyfikacji obiektów ze zdjęć - w chwili obecnej funkcja wymaga włączonej synchronizacji zdjęć, co ewidentnie świadczy o przesyłaniu ich na serwery i przeprowadzanie stosownych działań w chmurze.

Nadchodzące produkty Xiaomi mają otrzymać dodatkowe logo. Nie wiadomo jednak gdzie i w jaki sposób ma być umieszczane.
Nadchodzące produkty Xiaomi mają otrzymać dodatkowe logo. Nie wiadomo jednak gdzie i w jaki sposób ma być umieszczane.© Xiaomi

Xiaomi stworzyło ponadto algorytm, który ma za zadanie "zaszumienie" danych. Ma to polegać na lekkim przekłamywaniu danych w celu ochrony prywatności. Zaszumienie ma być jednak na tyle niskie, żeby dane dalej nadawały się do badania trendów.

Jeszcze jedno - firma stworzyła system również system do zarządzania bezpieczeństwem informacji. Ma on przestrzegać kilku reguł dotyczących danych, takich jak np. otwartość, przejrzystość czy minimalizacja ilości pobieranych informacji.

Obraz
© weibo.com

Nie wiadomo, czy zmiany zawitają do MIUI 12. Nie da się jednak ukryć, że byłaby to idealna okazja. A jak już o MIUI mówimy to przypomnę, że wersja 12 ma zostać zaprezentowana 27 kwietnia wraz ze smartfonem Mi 10 Youth - pierwszym smartfonem Xiaomi z peryskopowym teleobiektywem.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)