Xiaomi szykuje ładowanie 100 W. Bateria pełna w nieco ponad kwadrans

Xiaomi szykuje ładowanie 100 W. Bateria pełna w nieco ponad kwadrans

Xiaomi szykuje ładowanie 100 W. Bateria pełna w nieco ponad kwadrans
Patryk Korzeniecki
29.06.2020 08:52, aktualizacja: 29.06.2020 10:52

Xiaomi może pokazać smartfon z ładowaniem 100 W już za kilka miesięcy. Wygląda jednak na to, że technologia tania nie będzie...

Plotki o ładowaniu 100 W opracowywanym przez Xiaomi pojawiały się już wcześniej, jednak firma walczyła ponoć z problemami technicznymi. Mowa m.in. o wysokiej temperaturze baterii i wynikającym z tego faktu szybkim spadkiem żywotności. Najnowsze wieści mogą sugerować, że firma sobie z tym poradzi.

Xiaomi może zaimplementować ładowanie 100 W w Mi Mixie 4

Według informacji dostarczonych przez MyDrivers, Xiaomi planuje umożliwić ładowanie o mocy 100 W w jednym z przyszłych smartfonów z wysokiej półki. Pierwszym może być Mi Mix 4, jednak spekuluje się także o przedstawicielu serii Mi 10 i Black Sharku 4 dedykowanym graczom.

Xiaomi dzięki ładowaniu 100 W skróciłoby czas uzupełniania ogniwa 4000 mAh do zaledwie 17 minut. Tyle czasu minęłoby od podłączenia ładowarki do napełnienia baterii.

Linia Xiaomi Mi Mix może być tą, która jako pierwsza dostanie możliwość ładowania 100 W. Na zdjęciu Xiaomi Mi Mix 3.
Linia Xiaomi Mi Mix może być tą, która jako pierwsza dostanie możliwość ładowania 100 W. Na zdjęciu Xiaomi Mi Mix 3.

Xiaomi miałoby wypuścić omawiany smartfon w pierwszym kwartale 2021 roku, przynajmniej tak wynikało z poprzednich doniesień. Aktualne wieści donoszą, że może się pojawić kilka miesięcy wcześniej - w sierpniu.

Ładowanie 100 W w Snapdragonie 875 może słono kosztować

Digital Chat Station donosi, że wsparcie technologii ładowania 100 W prawdopodobnie otrzyma flagowy (i jeszcze niezaprezentowany) Snapdragon 875.

Niestety według przecieków sam procesor ma być o połowę droższy niż niż poprzedni model 865. Możemy się więc spodziewać, że nadchodzące smartfony z ładowaniem 100 W jeszcze bardziej podrożeją względem obecnych serii.

Jestem niesamowicie ciekaw, jak takie "pompowanie" akumulatora realnie wpłynie na jego żywotność. Według moich wyliczeń ładowanie baterii o dużej mocy jest szkodliwe, a sztuczki producentów mogą jedynie to zjawisko ograniczyć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)