Zamieszanie z przyciskiem do wyciszania dźwięku w iPadzie

Strona głównaZamieszanie z przyciskiem do wyciszania dźwięku w iPadzie
24.10.2010 12:26
iPad Mute
iPad Mute
Zbyszek Kowal
Zbyszek Kowal

Tuż po premierze tabletu Apple’a wielu użytkowników narzekało, że pozbawiono ich możliwości szybkiego wyciszania dźwięku za pomocą przycisku na odbudowie. Teraz taka opcja się pojawi. Czy będzie można swobodnie ją konfigurować?

Wszystko zaczęło się od tego, że znany z iPhone’a przycisk mute Apple postanowił użyć w iPadzie jako przycisk blokujący zmianę orientacji ekranu z poziomego na pionowy. Za namową fanów jednak w iOS 4.2 dla iPada przycisk ten będzie działał jako mute właśnie.

Rodzi się jednak pytanie, gdzie w takim razie znajdzie się opcja do blokowania obracania się ekranu. Czy użytkownicy otrzymają możliwość konfigurowania tego przycisku samodzielnie?

411918556843082662

Steve Jobs osobiście pokwapił się, aby odpowiedzieć jednemu z klientów, który zadał takie pytania drogą e-mailową. Od momentu zainstalowania iOS 4.2 na iPadzie przycisk na obudowie będzie tylko służył do nagłego wyciszania dźwięku. Natomiast opcja blokowania obracania ekranu znajdzie się w standardowych opcjach urządzenia.

Jednocześnie Steve bardzo krótkim "Nie” odpowiedział na możliwość konfiguracji wspomnianego przycisku przez użytkowników. Ciekaw jestem, która z opcji podoba się Wam bardziej - mute czy blokada.

Źródło: 9to5mac

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)