Zanosi się na to, że Moto X jednak pojawi się w Europie

Motorola Moto X
Motorola Moto X
Miron Nurski

15.11.2013 17:30, aktual.: 15.11.2013 18:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób było zawiedzionych faktem, że flagowy smartfon Motoroli oficjalnie trafił wyłącznie do Ameryki Północnej. Europa i reszta świata co prawda dostaną na pocieszenie budżetowy model Moto G, ale i tak może pozostawać pewien niedosyt. Zanosi się jednak na to, że Moto X w końcu trafi i na Stary Kontynent.

Wiele osób było zawiedzionych faktem, że flagowy smartfon Motoroli oficjalnie trafił wyłącznie do Ameryki Północnej. Europa i reszta świata co prawda dostaną na pocieszenie budżetowy model Moto G, ale i tak może pozostawać pewien niedosyt. Zanosi się jednak na to, że Moto X w końcu trafi i na Stary Kontynent.

Informacje te pochodzą od Marcusa Frosta, dyrektora ds. marketingu na terenie EMEA (kraje leżące na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki), który w rozmowie z serwisem TechRadar stwierdził:

Odbiór modelu Moto X był fantastyczny, a my ciągle oceniamy szanse na sukces w regionie EMEA.

Przypominam, że jeszcze kilka miesięcy temu przedstawicieli koncernu utrzymywali, że Moto X nigdy nie trafi do Europy. Dziś co prawda niczego jeszcze nie obiecują, ale też nie wykluczają takiej możliwości.

[solr id="komorkomania-pl-199764" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2617,moto-g-oficjalnie-zdecydowanie-najlepszy-w-swojej-klasie" _mphoto="the-motorola-moto-g2-199-8a2cbe2.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4745[/block]

Co może być przyczyną zmiany planów? Wygląda na to, że 500 000 sprzedanych egzemplarzy to dla Motoroli faktycznie rozczarowujący wynik, więc firma musi się rozejrzeć za nowymi rynkami. Nie wiem tylko, czy to ma jeszcze jakiś sens, bo z perspektywy europejskiego użytkownika Moto X jest dziś najzwyklejszym smartfonem na świecie. Jedne z jego najważniejszych cech to możliwość spersonalizowania obudowy i zaawansowana obsługa głosowa, lecz obie przygotowane zostały głównie z myślą o Amerykanach. Nie zanosi się na to, by usługa Moto Maker miała funkcjonować gdziekolwiek poza USA, skoro dziś nawet Meksykanie i Kanadyjczycy nie mogą z niej korzystać, chociaż Moto X jest u nich oficjalnie dostępny od dawna.

Widać jednak, że Motoroli zależy na tym, by jej flagowiec trafił do jak największej liczby osób. Świadczy o tym także znaczna obniżka jego ceny; choć jeszcze niedawno smartfon oferowany był za 199 dolarów przy dwuletnim kontrakcie, dziś ceny oscylują w granicach 49-99 dolarów (w zależności od operatora), a jeden z amerykańskich sklepów sprzedaje Moto X-a bez umowy za 299 dolarów (ok. 930 zł). Jeśli słuchawka ma zdobyć popularność w Europie, jej ceny musiałaby być równie niska.

[solr id="komorkomania-pl-195562" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2797,kto-pyta-nie-bladzi-motorola-moto-x-wideo" _mphoto="motorola-moto-x-195562-2-5720e41.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4746[/block]

Niestety to wszystko nas dotyczy tylko pośrednio, gdyż raczej nie mamy co liczyć na to, by Moto X zadebiutował w Polsce, skoro nawet jego tańszy brat ominie nasz kraj.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)