Znamy ceny tabletu Microsoft Surface z Windowsem RT

Znamy ceny tabletu Microsoft Surface z Windowsem RT

Microsoft Surface
Microsoft Surface
Mateusz Żołyniak
16.10.2012 13:00, aktualizacja: 16.10.2012 15:00

Surface to pierwszy tablet Microsoftu, który od premiery cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i użytkowników. Dopiero teraz jednak, nieco ponad tydzień przed premierą, została ujawniona jego cena. Nie potwierdziły się plotki, jakoby sprzęt miał kosztować 199 dol., ale i tak będzie to najtańszy tablet w Windowsem RT na rynku.

Surface to pierwszy tablet Microsoftu, który od premiery cieszy się ogromnym zainteresowaniem mediów i użytkowników. Dopiero teraz jednak, nieco ponad tydzień przed premierą, została ujawniona jego cena. Nie potwierdziły się plotki, jakoby sprzęt miał kosztować 199 dol., ale i tak będzie to najtańszy tablet w Windowsem RT na rynku.

Do informacji o cenie Surface z Windows RT dotarł dzisiaj jeden z czytelników serwisu The Verge, który zamieścił nawet zrzut ekranu z szybko wycofanej strony w sklepie online giganta z Redmond. Zgodnie z opublikowanymi informacjami Surface z układem ARM (Tegra 3) w podstawowej wersji 32 GB będzie kosztować 499 dol. Wersja wyposażona w 64 GB będzie o 200 dol. droższa. To jednak nie wszystko.

Cennik MS Surface with WinRT (fot. TheVerge)
Cennik MS Surface with WinRT (fot. TheVerge)

Na stronie MS pojawiły się ceny dedykowanych akcesoriów, czyli klawiatur Touch Cover i Type Cover. Pierwsza ma kosztować 119,99 dol., druga - 129, 99 dol. Co ciekawe, przy kupnie wersji Surface z Windows RT (32 GB) razem z Touch Coverem cena zestawu wyniesie 599 dol. (klawiatura kosztować będzie więc ok. 20 dol. mniej).

Obecnie tablet Microsoftu jest najtańszym rozwiązaniem z Windows RT. Co więcej, Surface jest zdecydowanie tańszy niż konkurencyjne produkty Lenovo i Asusa, które pojawią się w tym samym czasie. Oczywiście, produkt giganta z Redmond nie jest tak tani, jak sugerowano wcześniej. O ile w cenę 199 dol. nigdy nie wierzyłem, to jestem nieco zawiedziony, że sprawdziły się wcześniejsze słowa Steve'a Ballmera. Sugerował on bowiem, że cena Surface'a z Windows RT może wynieść od 300 do 800 dol.. Niestety, bliżej im do górnej granicy.

[solr id="komorkomania-pl-132090" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://michalmynarski.komorkomania.pl/5273,premiera-ipada-mini-23-pazdziernika-czy-wplynie-na-sprzedaz-ms-surface" _mphoto="ipad-mini-by-haljek-1320-58102bf.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2819[/block]

Na zrzucie ekranu ze sklepu Microsoftu moją uwagę zwróciła jeszcze jedna rzecz - wzmianka "If you are outside US click here". Czyżby więc wbrew panującej powszechnie opinii Surface trafił od razu do sprzedaży na rynkach innych niż amerykański? To bardzo prawdopodobne i bardzo ucieszyłaby mnie ta wiadomość. Nie można jednak wykluczyć, że po przejściu do kolejnej strony pojawiała się informacja np. o późniejszej premierze na Starym Kontynencie lub nawet braku takich planów.

Z nowych wiadomości o zamówieniach tabletów giganta z Redmond, które pojawiły się dzisiaj w Sieci, wynika, że w tym roku zostanie wyprodukowanych od 3 do 5 mln Surface'ów. Patrząc na cenę, sprzedaż takiej liczby egzemplarzy planowana jest raczej na całym świecie, a nie tylko w Stanach Zjednoczonych. Jak jednak będzie w rzeczywistości, przekonamy się za parę dni (ok. 19 października), gdy urządzenie trafi do przedsprzedaży w sklepie online MS, lub na oficjalnej premierze Windowsa 8/RT, która odbędzie się 25 października.

[solr id="komorkomania-pl-131497" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/5334,gra-o-prawie-wszystko-microsoft-wylozy-karty-25-pazdziernika" _mphoto="surface-117167-270x152-590aa94cc.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2820[/block]

Mimo że na rynku pojawiło się kilka ciekawych propozycji [del]konkurencji[/del] partnerów MS (choćby Vivo Tab RT Asusa), dla mnie Surface wciąż pozostaje najlepszym ARM-owym tabletem z Windowsem. Wynika to z ciekawej konstrukcji ze stopu magnezowego (PVD) o grubości 9,3 mm, obecności wbudowanej podstawki i nieco mniejszego niż u konkurencji 10,6-calowego ekranu ClearType HD o rozdzielczości 1366 x 768 pikseli. Lubię bowiem mobilne konstrukcje, a przy tym bardzo zależy mi na jakości wykonania. Patrząc też na niższą cenę, Surface z Windows RT wypada chyba najlepiej.

Oczywiście nie każdy musi być tego zdania, a wybór urządzeń na nowej/nowych platformach MS będzie duży. Nie da się jednak ukryć, że Microsoft z pewnością liczy na wielki sukces tabletu. Widać to również po pierwszej reklamie Surface'a:

Aktualizacja

Strona Surface'a w sklepie online Microsoftu jest już dostępna, a wkrótce pierwsi użytkownicy w Stanach będą mogli składać zamówienia. Model Surface z Windows RT już od 26 października powinien być również dostępny - jak sugerowałem - w kilku innych krajach. Będą to: Australia, Kanada, Wielka Brytania, Francja i Niemcy. Można się więc spodziewać, że wkrótce po premierze urządzenia firma z Redmond dostarczy je na kolejne rynki, w tym być może polski.

Źródło: PhoneArenaThe VergeMicrosoft

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)