Znika TP, a pojawia się Orange Polska z promocjami!

Orange wita
Orange wita
Anna Banaszek

17.04.2012 10:30, aktual.: 17.04.2012 12:30

Wczoraj oficjalnie przestała istnieć marka Telekomunikacja Polska. Wszystkie usługi mobilne i stacjonarne oferowane dotychczas przez Grupę TP są dostępne pod jedną marką Orange Polska. Od dawna zapowiadany rebranding oznacza wiele niespodzianek i korzyści dla klientów. Wraz ze zmianą marki Orange Polska wprowadza liczne oferty i promocje, w tym nowy pakiet Orange Open dający dostęp do usług stacjonarnych i mobilnych w jednym miejscu.

Wczoraj oficjalnie przestała istnieć marka Telekomunikacja Polska. Wszystkie usługi mobilne i stacjonarne oferowane dotychczas przez Grupę TP są dostępne pod jedną marką Orange Polska. Od dawna zapowiadany rebranding oznacza wiele niespodzianek i korzyści dla klientów. Wraz ze zmianą marki Orange Polska wprowadza liczne oferty i promocje, w tym nowy pakiet Orange Open dający dostęp do usług stacjonarnych i mobilnych w jednym miejscu.

O nowym pakiecie Orange Open pisała niedawno Kira, a wczoraj nowa oferta została oficjalnie zaprezentowana. Osoby, które ją wybiorą i dokupią telefon komórkowy do pakietu usług stacjonarnych (telefonu domowego, szybkiego Internetu stacjonarnego oraz telewizji, dostępnych w FunPacku HD) zaoszczędzą miesięcznie 15 zł. Dokupując dwie usługi mobilne, czyli telefon i Internet mobilny, miesięcznie zapłacą o 30 zł mniej przez cały czas korzystania z Orange Open.

Orange chwali się również, że suma oszczędności wynikających z oferty Orange Open jest jeszcze wyższa, ponieważ zakup FunPacka HD daje co najmniej 46 zł oszczędności miesięcznie w porównaniu z zakupem poszczególnych usług oddzielnie. W taryfie Orange Open dostępne będą smartfony, netbooki i modemy. Na klientów kupujących FunPack HD czeka w prezencie Plan Międzynarodowy, czyli bezpłatne, nielimitowane rozmowy telefoniczne nie tylko na numery stacjonarne w Polsce, ale także do większości krajów Unii Europejskiej oraz do USA, Kanady i Australii.

W najnowszej ofercie Orange nie mogło też zabraknąć odpowiedzi na najnowsze propozycje konkurencji. Dla obecnych klientów usług mobilnych Orange jest promocyjna oferta nielimitowanych połączeń do wszystkich sieci w Polsce z abonamentem w cenie 79,99 zł. Pisała o tym wczoraj Kira, ja tylko przypomnę, że rozmowy bez limitu obejmują zarówno rozmowy do sieci komórkowych, jak i połączenia na numery stacjonarne (niedostępne w taryfach dla klientów indywidualnych u konkurencji). Co ciekawe, ofertę można połączyć z Orange Open, a więc może być dodatkowo jeszcze tańsza o 15 zł. Wszystko wskazuje na to, że to najlepsza oferta no limit bez telefonu na rynku.

Dla wszystkich klientów korzystających dotąd z usług telefonii stacjonarnej i internetowej TP na powitanie w Orange przygotowano bezpłatny Pakiet 1000 Minut na Start. Można je wykorzystać na połączenia z numerami komórkowymi w sieci Orange w Polsce, numerami stacjonarnymi w Polsce, a także połączenia międzynarodowe (na telefony stacjonarne i komórki) w krajach, w których działa Orange. Pakiet można aktywować do 31 maja, a wykorzystać w kolejnym miesiącu.

Jest też coś dla dotychczasowych klientów usług Orange. Oni także dostaną pakiet 1000 bezpłatnych minut, które mogą wykorzystać na połączenia na telefony stacjonarne. A wszystko to podczas najbliższego Weekendu z Orange, który potrwa przez cały tydzień – od 23 do 29 kwietnia. Szczegółowe informacje znajdują się na www.orange.pl/weekndyzorange.

Orange Polska chwali się również, że zapewni bogaty wybór najnowocześniejszych telefonów i tabletów w najlepszych cenach na rynku oraz możliwość ich wymiany już po 9 miesiącach od podpisania umowy. Najciekawsze nowości w sieci to HTC One X oraz Nokia Lumia 900. Będzie również dostępnych sporo tańszych Androidów, jak Motorola Motoluxe, Motorola Defy Mini czy LG Swift L3. Smartfony z systemem Google'a pojawią się w kwietniu, a na Windows Phone'a Noki trzeba będzie poczekać do maja.

Nowe oferty Orange zapowiadają się interesująco. Niemal wszyscy byli klienci TP i Orange dostaną bonusy minut do wykorzystania za darmo. Najważniejszą zaletą jest wprowadzenie dwóch nowych ofert - no limit oraz Orange Open. Pierwsza to oczywiście kopia Formuły 4.0, wbrew temu co obiecywał rzecznik prasowy sieci, ale zawiera ona dodatkowo nielimitowane połączenia na stacjonarne. W wersji z pakietem 2 GB danych (za 19 zł) oferta wypada tak samo jak wyższe oferty bez telefonów Playa, Plusa i T-Mobile.

Orange Open to jedna z najciekawszych propozycji łączonych na rynku. Oczywiście, została przygotowana tylko dla mniejszej grupy klientów, którzy chcą mieć telefon komórkowy i stacjonarny, telewizję oraz Internet stacjonarny i mobilny w jednym miejscu. Nie da się jednak ukryć, że zauważalnie obniża koszt abonamentu. Niektórym oferta może wydawać się bardzo atrakcyjna.

Ogólnie wejście Orange Polska na nasz rynek nie jest tak rewelacyjne, jak chciałby operator, i niektórzy czują niedosyt, ale według zapowiedzi to jeszcze nie koniec nowości w pomarańczowej sieci. Już w maju ma się pojawić Telewizja Tu i Tam, dzięki której klienci będą mogli obejrzeć ulubiony program telewizyjny bądź film na ekranie telewizora, w komputerze, tablecie lub smartfonie czy nawet na kilku urządzeniach jednocześnie. Na powitanie w Orange przez 3 miesiące w Telewizji Tu i Tam będzie można bezpłatnie oglądać ponad 20 kanałów telewizyjnych oraz 30 filmów na życzenie miesięcznie.

Oceniam zmiany w ofertach Orange bardzo pozytywnie. Dużo promocji, dużo zniżek, wprowadzenie ciekawych telefonów, które budzą emocje, a przede wszystkim ciekawa opcja Orange Open. Jednak wciąż czekam na więcej i jestem ciekawa, co jeszcze zaproponuje pomarańczowa sieć.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)