Fair Play - operator daje 30 dni na zmianę warunków umowy lub wymianę smartfona na inny model

Program Fair Play to kolejny ukłon fioletowego operatora w stronę klientów.

Czy jest Fair Play?

To nowe rozwiązanie sieci Play dla klientów, którzy nie są zadowoleni z wybranej oferty lub zakupionego urządzenia. Opcja ta dostępna jest dla klientów indywidualnych i biznesowych. Dotyczy wszystkich ofert abonamentowych, także tych związanych z internetem mobilnym/domowym.

Dzięki niej nowi klienci sieci lub osoby przedłużające swoje umowy mogą dokonać zmiany w obowiązujących warunkach — wybrać inną promocję/urządzenie lub zrezygnować z oferty. Można dokonać tego do 30 dni od podpisania umowy.

Jak to działa?

Zasady są dość proste. Po podpisaniu umowy użytkownik ma 30 dni na jej rozważenie. W tym czasie może wrócić do salonu, aby zgłosić zmianę jej warunków. Klient może wybrać np. promocję z niższym abonamentem i/lub inne urządzenie, jeżeli wcześniejsze nie spełniało jego oczekiwań. Play umożliwia wybór dowolnego sprzętu z jego oferty.

Program nie jest jednak całkowicie darmowy. Klient może ponieść opłaty w zależności od rodzaju dokonywanej zmiany. Szczegóły prezentują się następująco:

  • 0 zł za wybór mniejszego lub wyższego abonamentu — użytkownik dopłaca do droższego urządzenia lub dostaje zwrot różnicy w cenie, jeżeli zdecydował się na tańszy sprzęt;
  • 99 zł za anulowanie umowy (w formie obniżonej Kary Umownej, która wysyła jest pocztą) - użytkownik uiszcza opłatę za korzystanie z urządzenia, która wynosi 49 zł, 99 zł, 149 zł lub 399 zł (zależy od grupy cennikowej sprzętu).

Play umożliwia dokonanie tylko jednej zmiany dla danego numeru abonenckiego, a możliwość rezygnacji dotyczy tylko nowych klientów. Użytkownik do tego może zmienić urządzenie pod warunkiem, że oddaje urządzenie w pełni sprawne i z kompletnym zestawem.

Lepiej dokonywać wyboru z głową

Zobacz również: Inteligentne okulary Sony

Przedstawiciele fioletowego operatora na konferencji chwalili się zaletami programu, który został podpatrzony u amerykańskiego Sprinta. Zgadzam się z większością z nich, ale "umożliwianie sprawdzania najnowszych urządzeń i usług Play" zdecydowanie nie należy do tej grupy. Należy sobie uświadomić, że wymiana urządzenia na lepsze wiąże się z dodatkowymi opłatami, które wyliczane są na podstawie cennika operatora, a opcja rezygnacji z podpisanej umowy w każdym przypadku jest płatna. Nie jest to coś dla osób, które chcą bawić się w testowanie różnych rozwiązań.

Fair Play to świetna awaryjna opcja dla użytkowników, którzy podjęli pochopną decyzję (lub zostali do niej namówieni) i zdali sobie z tego sprawę dopiero po jakimś czasie. Wtedy możliwość dokonania małej zmiany może mieć krytyczne znacznie dla zadowolenia klienta. W mojej opinii lepiej od razu dobrze przemyśleć dokonywany wybór, aby nie musieć kombinować później z jego zmianą.

Źródło: Play

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aktualności:

Samsung tajemniczym współautorem projektora firmy 3M Android 4.4 w końcu będzie działał płynnie, szybko i stabilnie nawet na low-endach? Na to wygląda Samsung SPH-P9200 - konkurencja dla HTC Shift Samsung Wave S8500 w Play! [wideo] Właściciele iPhone’ów są inteligentniejsi od właścicieli Androidów Samsung rośnie w siłę #wSkrócie: Zdjęcie z OnePlusa 5T, specyfikacja Galaxy A7 (2018) i Huawei Mate 10 Pro z gratisem w przedsprzedaży Nokia N96 w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Co ma wspólnego smartfon z medalem olimpijskim? Więcej niż myślisz LG Shine2 wkrótce na rynku Need For Speed: ProSpeed na komórki Aktualizacje dla Galaxy Note'a i Galaxy S III w drodze. Jakie nowości się pojawią?

Popularne w tym tygodniu:

iPhone 9 ma się pojawić w przyszłym roku. Mimo że na rynku jest już iPhone 11 100 sztuk Huawei Mate 30 w Polsce. Cena i plany na przyszłość ujawnione Polski dystrybutor odmawia wydania OnePlusa 7 Pro zakupionego w Black Friday [AKTUALIZACJA: klienci jednak dostaną telefony] Xiaomi Mi Band 4 za 9 zł i inne. Świąteczna wyprzedaż Xiaomi Smartfony nas krzywdzą. Nastąpił wzrost urazów głowy i szyi wynikający z używania telefonów Xiaomi Mi 10 zapowiedziany. Na pokładzie Snapdragon 865 Co dwa ekrany, to nie jeden. Jak sprawdza się LG G8X ThinQ Dual Screen? Jack to dopiero początek. Apple może szykować iPhone'a bez portu ładowania Google Pay stanie się lepsze. Koniec z wpisywaniem PIN-u na terminalu Huawei Mate 30 Pro po pierwszym dniu w Polsce. "Konsumenci pytają o HMS, rozmawiamy z nimi" Ciemny motyw w całym internecie? Ukryta funkcja Chrome'a w końcu na to pozwala Błąd iOS-u pozwala blokować iPhone'y. Rozwiązanie? Zaktualizuj system lub biegnij przed siebie