Miliard. Tyle iPhone'ów sprzedał Apple przez 9 lat

Steve Ballmer twierdził, że nie zechce go nikt, bo jest za drogi i nie ma klawiatury. 9 lat później rozpakowany został miliardowy egzemplarz.

Tim Cook ujawnił już najświeższe wyniki finansowe Apple'a oraz zabrał głos w sprawie pokemonów. Korzystając z okazji, forma pochwaliła się kolejnym sukcesem.

Miliard sprzedanych iPhone'ów

Cóż, analitycy się nie pomylili - ten dzień naprawdę nadszedł w tym roku.

Tim Cook

iPhone stał się jednym z najważniejszych, w największym stopniu zmieniających świat i najbardziej udanych produktów w historii. Jest czymś więcej niż tylko stałym towarzyszem. iPhone jest naprawdę ważną częścią naszego życia i pozwala na wiele rzeczy, które robimy na co dzień. W ubiegłym tygodniu dotarliśmy do kolejnego kamienia milowego, gdy sprzedaliśmy miliardowego iPhone'a. Nigdy nie chcieliśmy robić najwięcej, ale zawsze chcieliśmy robić najlepsze produkty, które robią różnicę. Dziękuję wszystkim w Apple'u za pomoc w zmienianiu świata każdego dnia.

Miliard sprzedanych iPhone'ów w 9 lat to niebywały sukces. Daje to ponad 300 000 iPhone'ów dziennie. 12 500 iPhone'ów na godzinę. 211 iPhone'ów na minutę. 3,5 iPhone'a na sekundę. Zakładając, że wszystkie są wielkości iPhone'a SE, ułożone wzdłuż utworzyłyby linię o długości 123 000 kilometrów. To wystarczająco, by biegnąc po równiku okrążyć Ziemię… trzykrotnie.

Nikt nie zechce telefonu bez klawiatury, co?

Zobacz również: Sony Xperia: niezwykły monodram Macieja Stuhra

Źródło: Apple

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Apple:

"To będzie coś wielkiego" - Tim Cook o rozszerzonej rzeczywistości i Pokémon GO Wyniki Apple’a coraz gorsze. Sprzedaż iPhone'ów i przychody wciąż spadają iPhone 7, 7 Plus i 7 Pro pozują do zdjęć. Wersja Pro z podwójnym aparatem i zoomem optycznym? Odświeżone EarPods czy zupełnie nowe słuchawki AirPods? Co znajdziemy w opakowaniu wraz z iPhone 7? Chcesz zostać dawcą organów? iOS 10 ci to ułatwi Ten mężczyzna przypomniał sobie, że Apple wisi mu 10 miliardów dolarów, bo... wymyślił iPhone'a 24 lata temu Pierwszy iPhone, czyli "telefon bez klawiatury, którego nikt nie zechce" Tylko Apple potrafi sprawić, żeby świat ekscytował się nowym kolorem telefonu Tegoroczny iPhone nie będzie się nazywał iPhone 7? Apple Watch 2 z kamerką, ulepszonym pokrętłem i nowymi przyciskami? Dlaczego nie ma (jeszcze) iMessage na Androida? iOS 10 pozwala usunąć preinstalowane aplikacje! Apple to chyba jedyna firma, która gra z klientami w otwarte karty iOS 10 oficjalnie. Co nowego i które urządzenia otrzymają aktualizację? Motion Stills, czyli Google poprawia to, czego Apple nie dopracował iPhone 7s bez przycisku i głośnika na przednim panelu? iPhone z zakrzywionym ekranem podbije rynek? iPhone 7 oraz iPhone Pro - tak będą wyglądać? To już niemal pewne iPhone będzie produkowany w Indiach. To dla Apple'a ważny rynek iPhone 7 na zdjęciu. Wynikają z niego 4 rzeczy iPhone 7 cieszy się większym zainteresowaniem niż iPhone 6s przed premierą Słuchawki dołączane do iPhone’a 7 będą równocześnie przewodowe i bezprzewodowe? Apple zamówił u Samsunga 100 milionów 5,5-calowych ekranów AMOLED Masz iPhone’a 6s i dbasz o swoje bezpieczeństwo? Lepiej wyłącz 3D Touch i Siri