Ostatnie zmiany w Pokemon GO to wylewanie dziecka razem z kąpielą

Masz zrootowany telefon z Androidem lub iPhone'a po jailbreaku? O graniu w Pokemon GO możesz zapomnieć.

Wśród milionów trenerów pokemonów nie brakuje oczywiście oszustów. A to ktoś użyje bota, który gra za niego, a to ktoś odpali aplikację pozwalającą zmienić lokalizację. Ponadto zmodyfikowanie plików gry pozwala ponoć ingerować w postępy.

Twórcy Pokemon GO walczyli z tym problemem na różne sposoby, ale najwidoczniej nie byli w stanie sobie z nim poradzić. Sięgnięto bowiem po najbardziej radykalny środek.

Pokemon GO nie dla osób, które grzebały w oprogramowaniu swoich smartfonów

Przez "grzebanie" mam na myśli rootowanie smartfonów z Androidem i jailbreakowanie iPhone'ów.

Problem w tym, że nie każdy użytkownik telefonu ze złamanym oprogramowaniem jest pokemonowym oszustem. Wielu osobom zależy po prostu na zniesieniu systemowych ograniczeń lub wgraniu nowej wersji systemu na oficjalnie niewspierane już urządzenie. Jednego dnia od Pokemon GO odcięto zatem pewnie przynajmniej kilkaset tysięcy Bogu ducha winnych graczy.

Liczba oszustów musiała być więc zatrważająca

Im więcej graczy, tym większe zyski. Ostatnią rzeczą, która leży w interesie firmy Niantic, jest więc odcinanie uczciwym graczom dostępu do gry. Skoro zdecydowano się na taki ruch, problem musiał być poważny.

Nie zmienia to jednak faktu, że mówimy o klasycznym przykładzie wylewania dziecka razem z kąpielą. Nie wierzę, że stworzenie lepszych i skuteczniejszych zabezpieczeń przed oszustami nie jest możliwe.

Zobacz również: Appshaker 2 #30 - Cornerfly, Hypocam, Noon Pacific i inne

Źródło: Android Police

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Interfejs nadchodzących smartfonów Google'a możesz mieć już dziś Lifestage to nowa społecznościówka Facebooka, w której nie jestem mile widziany Masz gogle Samsung Gear VR? Tę aplikację musisz poznać 81 pobrań na sekundę i 10 milionów dolarów dziennie, czyli Pokemon GO w liczbach Zaczyna się. Granie w Pokemon GO oficjalnie zakazane w Iranie. Powód? BlackBerry Hub+, czyli nie musisz mieć już smartfona BlackBerry, by korzystać z najważniejszych usług firmy Microsoft Pix to aplikacja, dzięki której iPhone powinien robić lepsze zdjęcia. No właśnie, powinien... Nowa Opera Mini na Androida daje ci powód, by korzystać z niej jeszcze częściej Efekt szału na Pokémon GO? Sprzedaż powerbanków w Polsce poszybowała w górę Pokémon GO oficjalnie w Polsce! Kontrola rodzicielska w systemie Android - poradnik Co to jest Snapchat i jak działa? Polaroid wypowiada wojnę Instagramowi. Zdjęcia i filmiki to przeszłość Pokémon GO to gra, której producenci opasek fitness powinni zacząć się bać Panel Google Now od teraz nie tylko w launcherze Google'a 5 stworzonych przez Facebooka aplikacji, które okazały się ogromnymi niewypałami Allo - inteligentny komunikator Google'a Klawiatura Google 5.0 już jest. Google dodał tonę nowych funkcji, a i tak nawet nie zbliżył się do konkurencji Samsung przygotował program, który zadba o zdrowie... wcześniaków Minecraft w wersji VR już dostępny na Samsung Gear VR Zenge - kolejne pozytywne zaskoczenie znad Wisły [Android, iOS, Windows] HTC Boost+ to aplikacja, która zadba o optymalizację niemal każdego androida Przebrnąłem przez najciemniejsze zakamarki sklepów z aplikacjami. Znalazłem 8 bardzo dziwnych japońskich gier Rope Racers zaliczyłbym do fajnych, gdyby nie te odnawialna energia... [Android i iOS]

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u