Walka Google'a z Apple'em robi się coraz ciekawsza. Apple ma już odpowiedź na jedną ze sztandarowych funkcji Pixeli

Jedna ze sztandarowych funkcji smartfonów Pixel to 24-godzinne wsparcie techniczne z poziomu wbudowanego czata. Apple nie czekał długo z odpowiedzią na ruch Google'a.

W USA rusza Apple Support - aplikacja dająca dostęp do pomocy technicznej

Apple Support to aplikacja na system iOS, która ma pomóc użytkownikom z ewentualnymi problemami związanymi z iPhone'ami, iPadami i innymi produktami firmy.

W apce znaleźć można opisy sprzętu, poradniki oraz odpowiedzi na najcześciej zadawane pytania. Jeśli to nie pomoże, z poziomu programu można nawiązać kontakt z żywą osobą z działu pomocy technicznej. Użytkownik ma do wyboru czat, e-maila oraz rozmowę telefoniczną.

W listopadzie w ramach testów usługę uruchomiono w Holandii. Teraz oficjalnie wprowadzono ją w USA, a "w kolejnych tygodniach" ma się pojawić w innych krajach. Kiedy (i czy w ogóle) zobaczymy ją w Polsce? Na razie nie wiadomo.

Apple nie daje się zbliżyć Google'owi nawet na krok

Google chce być drugim Apple'em i robi wszystko, by wypozycjonować Pixele jako produkty premium. Za produktem premium musi stać dobra jakość obsługi klienta, która usprawiedliwiałaby wysoką cenę produktu. Tu Apple nie ma sobie równych. Międzynarodowa gwarancja, autoryzowane serwisy rozdziane po całym świecie, niemal 500 Apple Store'ów z Genius Barami, za którymi stoją chętni do pomocy pracownicy. Klasa.

Google - który dopiero co otworzył swój pierwszy salon - z tym wszystkim konkurować nie może. Dlatego też firma mocno promuje swojego czata z 24-godzinnym wsparciem.

Strona promująca wsparcie 24/7 dla użytkowników Pixeli

Niestety dla wyszukiwarkowego giganta, Apple'owi zajęło raptem kilka tygodni na uruchomienie konkurencyjnej usługi. Jeśli zatem chodzi o jakość obsługi klienta i wsparcie techniczne, Google nie ma już absolutnie żadnej karty przetargowej.

Zobacz również: Czy można ufać dyskom w chmurze (rozmowa z Mikko Hypponenem)

Oj, zapowiada się na to, że walka Google'a z Apple'em będzie bardzo interesująca.

Podziel się:

Przeczytaj także:

Także w kategorii Aplikacje:

Appshaker 2 #14 - Lunar Mission, Universal Copy, SMILE Inc. i inne Appshaker 2 #13 - Evil Dead, Cuto Wallpaper i inne ViewRanger z trybem Skyline. W tym kierunku powinna rozwijać się technologia AR Appshaker 2 #12 - Cubed Rally World, TouchRetouch i rozwiązanie konkursu Appshaker 2 #11: PinOut, Sara is Missing, Solo Learn i inne Nadchodzi wielka aktualizacja Pokemon GO Appshaker 2 #10: Asphalt Xtreme, Power Line oraz KONKURS. Wygraj powerbank ASUS ZenPower Pro! Appshaker 2 #9: Dustoff Heli Rescue 2, Circle SideBar i inne Color Binoculars to aplikacja Microsoftu, która pomoże daltonistom "zobaczyć" kolory Appshaker 2 #8: Ancestor, MUVIZ, Action Director i inne Asphalt Xtreme już jest. Czas na wyścigi po bezdrożach Microsoft Flow już jest. IFTTT ma konkurencję Appshaker 2 #7: Legend of the Skyfish, Concrete Jungle, Flychat i inne Appshaker 2 #6: Dark Echo, Spontap i inne Appshaker 2 #5: MenuSnap, Circle Affinity i inne SwiftKey wprowadza funkcję, która spodoba się miłośnikom porno Gameloft daje kilka powodów, by powrócić do Asphalta 8 Sprayscape - nowa fotograficzna aplikacja Google'a, z której nie będziesz chciał korzystać Appshaker 2 #4: Hyperburner, Lumio Cam i inne GIPHY CAM, czyli jak stworzyć zabawnego GIF-a na smartfonie Prisma przerabia również wideo. Kolejne będą GIF-y! Zobacz trzeci odcinek nowego Appshakera: Steppy Pants, Conscient i inne Facebook Messenger Lite - czegoś takiego po ostatnich zmianach mi brakowało Namiastkę 3D Touch na Androidzie możesz mieć już teraz. Wystarczy jedna aplikacja

Popularne w tym tygodniu:

Ekrany 18:9 nabierają jeszcze więcej sensu. YouTube w końcu aktualizuje swoją aplikację Messenger pozwoli wysłać zdjęcia o wyższej rozdzielczości. Czekałem na to od lat Apple Clips 2.0 już jest. Zostałem hologramem z "Gwiezdnych wojen" Face ID nie zadziała w niektórych aplikacjach polskich banków. Użytkownicy muszą korzystać z PIN-u